Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Zimówki do Proceeda

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

To może też się podłączę do wątku, bo w mojej jedynce i zimówki i letnie mają już trochę lat (choć bieżnik w sumie dalej jako taki jest), więc chodzi mi po głowie, czy nie kupić w ich miejsce całorocznych. Problem w tym, że z run-flatów 225/45 R17 wybór jest kiepski. Patrząc na Oponeo, w sensownej cenie w grę wchodzi jedynie Bridgestone A005, bo Nokian wygląda mocno "zimówkowo", a gdyby już miał spaść śnieg, to na zimówkach mam zawsze w razie czego trójkę, więc wolę oponę z bardziej "letnim" bieżnikiem. Bez run-flata wybór jest już spory - wtedy pewnie albo wziąłbym Micheliny, albo Conti, albo ew. Nokiany Seasonproof, bo cenowo wyglądają dużo lepiej. BMW niby twierdzi, żeby zakładać run-flaty, bo zawieszenie jest pod nie zestrojone. Ma ktoś z Was może doświadczenie z oponami nie-run-flat w Beemkach, które wyjeżdżają z fabryki na run-flatach? Trzymalibyście się tych run-flatów koniecznie, czy zaryzykowali zwykłe?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Mam Goodyeary 4Seasong G2 właśnie w rozmiarze 225/45 R17 - widze, że rzadko to piszą, ale to są opony tzw. XL, czyli ze wzmocnionymi brzegami. To może nie jest Runflat, ale są wyraźnie sztywniejsze niż niż opony bez XL

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Mam Nokiany WRD4 w moim Proceedzie, ale jako że GT-Line, na zimę koła zmieniam na 17" - zgodzę się z przedmówcami, że są cichsze niż letnie fabrycznie zakładane Micheliny 18". Nic złego o nich nie powiem, właśnie założyłem na drugi sezon.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

D4 to bardzo dobry laczek.

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Dobry,

chciałem podzielić się wrażeniami po kilku dniach na Snowproofach. Pogoda przez te kilka dni podobna - około 10 stopni kilka dni deszczowych kilka słonecznych.

Czuć, że opona jest delikatnie bardziej miękka od Pilot Sportów, ale po pierwsze to zimówka i tak raczej być musi, a po drugie odczucie jest tak subtelne, że lawiruje gdzieś między moim błędem w subiektywnym odczuciu - czyli jest super. Przejawia to się takim ultra delikatnym "pływaniem" przy mocnych manewrach kierownicą, ale jak wspomniałem różnica jest tak drobna, że ciężko wychwycić.

Druga sprawa mnie zaskoczyła - być może będzie to coś oczywistego, ale ja znawcą tematu nie jestem więc nie wiem. Trzymają przyczepność dużo dużo lepiej od Pilot Sportów. (Być może w zimówkach bieżnik to wymusza, ale tego się kompletnie nie spodziewałem, nie znam się). Jakbym miał się ścigać spod świateł to wolę na Nokianach Samochód ma trochę mocy jak na ośkę i na lekko zawilgoconej nawierzchni na Pilot Sportach zrywa za każdym razem przyczepność, a na Nokianach nawet przy drobnym deszczu potrafi pójść na pełnej przyczepności. Wiadomo, że jak się przyspieszy bez wyczucia na maksa to też zerwą, ale jest lepiej.

No i trzecia sprawa to hamowanie - tutaj czuć różnicę sporą na niekorzyść Nokianów, uważam to za normalne.

Podsumowując wszystkie 3 punkty, pierwszy przewidywałem, drugim jestem bardzo zaskoczony, a trzecie to standard dla zimówek (raczej). Mogę polecić

Uprawnienia umieszczania postów