Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Wątek: Duster 1,0 TCe 100 LPG - Eksploatacja

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

To w clio 1.0 tce mojego Taty problemów z nagrzewaniem nie ma, bo nic takiego nie raportuje. Ma co prawda do dyspozycji grzanie kierownicy i foteli, to może trochę fałszuje odbiór, bo się ciepło z innych stron robi.
    Dziwi mnie dlaczego w tak niewielu autach montują elektryczne nagrzewnice powietrza. Genialny wynalazek. Mam to w volvo i tam się na dobre nie umoszczę w fotelu i już leci ciepłe, a po 3-4 minutach gorące powietrze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Koszty Panie koszty...

Dziś aut nie robi się żeby klient był zadowolony.

W moim parchu z klimą nie ma problemu - jest wydajna jak się da zamknięty obieg powietrza to w najgorsze upały w środku szybko robi się przyjemnie. Za to w mrozach nagrzanie wnętrza trwa przynajmniej 15 minut

Awatar Arnold
    Auto
    Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Pytanie, jak jest w Twoim Dusterze z wentylacją i klimatyzacją?
    Na początku muszę zaznaczyć ze klima w nim jest manualna co ze względu na specyfikę naszej pracy jest nawet lepszym rozwiązaniem.
    Pokonujemy krótkie odcinki, często wysiadamy/wsiadamy, często otwieramy bagażnik, często stoi na słońcu/mrozie przez co auto nie zdąża się dobrze ani nagrzewać ani schładzać.
    W sumie to nawet lepiej bo nie ma zbyt dużych i gwałtownych zmian temperatury.
    Nawet w autach z automatyczną klimą ustawiamy w miarę możliwości małą różnicę temperatur na zewnątrz i wewnątrz by się nie "rozhartować".

Zapytany o jej ocenę użytkujący go pracownik mówił że nie ma powodu do narzekań "- dmucha ciepłym zimą, chłodnym latem i już, i tak ma być".
    Awarii też jeszcze żadnej nie było.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

W 1.2PT w cytrynie zarowno grzanie jak i klima daja rade, tylko tam silnik ma jednak pare kg do pociagniecia.
    Trasa 250km w ten najwiekszy upal nie byla zadnym problemem dla 4 osob.

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Długo nie pisałem bo (na szczęście) nie było o czym.
    Auto spisuje się świetnie i poza trochę rozchwianym fotelem kierowcy oraz uszkodzeniem półki bagażnika (linka podtrzymująca przeszła na wylot) nie było żadnych awarii.
    Teraz jest okazja - (dopiero) Drugie ! tankowanie benzyny, pora więc na trochę cyferek:
    Auto przejechało 26'248 km zużywając na to 1'605 l LPG i 86 l benzyny.
    Czyli spala średnio 6,15 l LPG i 0,33 l benzyny / 100 km.
    Na paliwo wydałem 4'983 zł co oznacza że koszt paliwa wyniósł 18,98 zł / 100 km.

Niestety ze względu na wzrost cen paliw ten koszt wzrasta i przy obecnych cenach (3,3zł/l LPG i 6zł/l benzyna) wynosi już 22,3 zł / 100 km (20,3zł LPG i 2zł benzyna)

Domyślnie

Jak długo zamierzasz go eksploatować? Jestem bardzo ciekawy realnej trwałości tego silnika na LPG - na benzynie ma wiele problemów przed 100 000km,a ten wątek jest fajna okazją żeby to zaobserwować - w praktyce mam praktycznie żadna styczność z tą konfiguracją, dlatego chętnie tutaj zaglądam.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Można wiedzieć co się złego dzieje z 1.0TCe? Tata ma ten silnik w Clio, to może lepiej wiedzieć kiedy się z niego ewakuować.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Rozlatuje się rozrząd, wypalają tłoki, biorą olej. Generalnie widziałem już kilkanaście sztuk 0.9 i 1.0 po porostu w koszu - nie nadają się do remontów i konieczna jest wymiana. W sumie to najgorsze jest to, że przeważnie do końca jeżdżą OK, a w pewnym momencie cyk - nie ma kompresji na cylindrze, wypalony tłok i najczęściej zniszczona gładź cylindra.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Jak długo zamierzasz go eksploatować?
    Założenie jest, że będzie u mnie służył do ok 150'000 km przebiegu co przy przebiegach rocznych rzędu 30'000 km rocznie zajmie 5 lat.
    No chyba że coś się wcześniej wydarzy i nie będzie mógł dojechać do tego przebiegu a ewentualna naprawa będzie nieopłacalna (ile kosztuje nowy silnik ?)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pewnie ze 30k.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów