Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Wątek: BMW 328i e36 "racing gruz" by Driv3r

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Pytanie czy po upalaniu na torze byłaby w stanie wrócić na własnych kołach ;p
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Tu nawet nie chodzi o to, czy samo auto wytrzyma, ale Nordschleife jeńców nie bierze, zdarzają się różne rzeczy, zwłaszcza jak ktoś podejdzie do tematu zbyt ambitnie, więc zwyczajnie lepiej mieć pewność, że ma się czym wrócić do domu. Tym bardziej, że nikt specjalnego auta na tor nie bierze, żeby się emerycko w kółko kręcić.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Tu nawet nie chodzi o to, czy samo auto wytrzyma, ale Nordschleife jeńców nie bierze, zdarzają się różne rzeczy, zwłaszcza jak ktoś podejdzie do tematu zbyt ambitnie, więc zwyczajnie lepiej mieć pewność, że ma się czym wrócić do domu. Tym bardziej, że nikt specjalnego auta na tor nie bierze, żeby się emerycko w kółko kręcić.
    W takim wypadku chyba lepiej właśnie nie mieć czym wrócić, żeby schłodzić dodatkowo głowę w czasie jazdy. Lawetę się zawsze zorganizuje w razie potrzeby, o ile to co zostanie będzie jeszcze się opłacało klepać .

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Laweta na linii Polska -> Nürburg -> Warszawa wyjdzie pewnie więcej niż ta 'beta

A tak serio, to na Nordschleife łatwo zrobić kuku, nawet nie szarżując. Jest tam kilka bardzo zdradliwych miejsc, zwłaszcza w deszczu. Jak pada, to pod żadnym pozorem nie można jechać 'suchą' linią jazdy, bo masz poślizg gwarantowany, nawet przy niewielkich prędkościach (kwestia nagumowania toru - jak jest mokro, to na tej gumie jak na lodzie).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ringiem będę się martwił później. Jak mam już się tłuc tyle km to będę kombinował pojeździć tam chociaż dwa dni.

Póki co auto przegladniete, są dwie rzeczy do zrobienia w miarę szybko, ale właśnie nade ja odebrać od mechanika.

Awatar Rules

Domyślnie

Nie myślisz o wyrzuceniu jakieś lekkiej klatki? Pomijając aspekt bezpieczeństwa, dodaje to (dla mnie) niesamowity klimat w samochodzie.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Odebrane. Zrobiłem jakieś 100 km już i pierwsze wrażenia.

Fotel oraz pozycja za kierownicą są takie, że pilnie potrzebuje tajskiej masażystki (bez happy endu!).
    Na pierwsze miejsce modów wskoczył fotel oraz kierownica. Równo z nimi gałka zmiany biegów, ponieważ obecna lubi sobie spadać z bolca.
    Do tego muszę ogarnąć ogólnie co gdzie jest, bo ergonomia to jest co najmniej dyskusyjna.
    Plus taki, że mam automatyczną klimatyzację i całkiem mocne ogrzewanie. Radio jest ale nie działa.
    Skoro już marudzę, to jeszcze dodam, że jest okrutnie głośno w tym samochodzie i nadal nie lubię dźwięku rzędowej szóstki.
    A skoro już przy silniku to... no też nie jestem zachwycony. Tak, jest dynamiczny, chętnie się wkręca na obroty ale brakuje mi dołu V8'mki.

Ale z drugiej strony... jak się już wkręci ponad te 3000 obrotów to idzie jak zły. Subiektywnie (mniejsza buda, wszystko w kabinie się telepie, dużo gorsze wyciszenie) sprawia wrażenia szybszego od e39. Wiosną pewnie to pomierzę

I największe zaskoczenie. Mimo 24 lat na karku oraz dobrze ponad 400k km na blacie zaskakuje jakość prowadzenia. Układ kierowniczy genialny, on nie przekazuje informacji o tym, co się dzieje z przednimi kołami. On bardziej loguje się do mózgu kierowcy (zapewne przez chip w szczepionce na covid). Podobnie jest z czuciem auta jako takiego. Tak, jak w mojej 5er walnięcie boka wymaga miejsca (i to dużo) oraz pilnowania się, tak w e36 slajd robi się sam a kontrolowanie auta jest wręcz banalne. I od razu przyznaję, że drifter ze mnie żaden, bo jakoś nigdy mnie to nie kręciło.

Update kosztów:

- BMW e36 328i „racing gruz”: 4’300 PLN
    - wycięcie immo: 230 PLN
    - sprawdzenie auta od A do Z: 150 PLN

Suma: 4'680 PLN

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Nie myślisz o wyrzuceniu jakieś lekkiej klatki? Pomijając aspekt bezpieczeństwa, dodaje to (dla mnie) niesamowity klimat w samochodzie.
    Myślę, ale to później.

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96 itp

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    (...) nadal nie lubię dźwięku rzędowej szóstki.
    A skoro już przy silniku to... no też nie jestem zachwycony. Tak, jest dynamiczny, chętnie się wkręca na obroty ale brakuje mi dołu V8'mki.
    Dźwięk R6 nie jest porywający, ale zdecydowanie milszy niż V6. Dla mnie najbardziej przereklamowanym dźwiękiem jest V6, nad którym się wszyscy tak spuszczają (V6 Turbo w 164 się trochę broni ).

Co do dynamiki: zanim kupiłem swoją (docelowo miała zastąpić w tamtym czasie 166 2.4JTD ), bardzo obawiałem się braku dołu w porównaniu z mocnym turbodieslem. Ale powrót do domu zweryfikował te obawy i byłem mocno zadowolony z elastyczności na trasie na 5tym biegu. Może Vanos domaga się wymiany?

No i powiedz jeszcze: skoro nie jest zgnita, jest dobra wg. Twojego mechanika, i jest taka tania to gdzie jest haczyk? Swap z 316i? Czy to po prostu dobra cena po znajomości i już więcej nie dopytuję
    Są: '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring, '98 Skoda Pickup 1.9TD, '03 Mercedes W220 S500L 4matic, '04 Hyundai Getz 1.5CRDI
    Były: '93 Opel Frontera Sport 2.0, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD,
    '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra G Caravan 1.6 16V

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Dźwięku V6 będę bronił
    Zdecydowanie wole go od R6.
    Słaby dol to pojęcie względne... w 540i mam od jałowych prawie 400 Nm...
    W 328i nie jest źle... nawet całkiem dobrze, ale to nie to samo. A dla mnie dźwięk jest bardzo ważny i takie subiektywne odczucia.

Powiem: blacha była robiona ze 4 lata temu. Lekko gdzieś na progach ruda się pojawia, ale nic nie zgniłe. Podłoga jest.
    Cena... dwa powody. Trochę po znajomosci. Ale z drugiej strony wnętrze jest bardzo zniszczone. Auto ori było 328i, teraz ma drugi silnik z przelotem ok 180k, poprzedni wytrzymał 440k. I buda ma chyba 450k. Dla mnie to nie ma znaczenia, bo owszem fotel pasażera i kanapa na razie zostają, ale cała resztę będę sukcesywnie wyrzucał. A w poniedziałek jadę zobaczyć jakieś kubełki i kierownice.

Tymczasem dzisiaj jedziemy się pobawić na śniegu z kolega. A w środę już się powinno na Modlin udać. Chyba ze dzisiaj będzie „pa tera” i wiadomy finał

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ja też uważam że dźwięk v6 jest lepszy od r6 i to dużo. Do tej pory jeździłem infiniti i pod względem dźwięku biła na głowę 530i którym teraz jeżdżę.

Uprawnienia umieszczania postów