Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 147

Wątek: BMW 328i e36 "racing gruz" by Driv3r

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    No w sumie jak to tak przedstawiasz to nawet się to jakoś broni. Będą obserwował z zainteresowaniem. Z ciekawości, są jakieś inne auta - względnie nadające się do takich rzeczy ? Lexus IS 1gen, jakiś nie wiem Skyline czy coś innego ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
    Zależy jak chcesz się bawić.
    Jak po prostu poopalać cokolwiek to kupić można cokolwiek i da frajdę.
    Ja myślę z jakąś tam perspektywą (która może nie wyjść albo się zmienić) i dlatego pewnym priorytetem była moc silnika (po prostu nie lubię mieć mało pod nogą) i dostępność szper (nie mylić ze spawem dyfra).

Lexus / Skyline to będzie drogie...
    Mercedesy C-klasy (i pochodne) się pojawiają, dużo jest FWD, Trochę Imprez, starych A4 i A3 w quattro.
    Alę znowu: e36 potencjalnie ma szanse być jednym z tańszych w utrzymaniu.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nie znam się, to zapytam. Czy taka Mazda MX-5 z rollbarem nie byłaby lepszą opcją? Bawarę i tak masz do pospawania, więc ruda w MX-5 nie aż tak straszna, rynek części JDM też potężny, a sama mechanika chyba solidniejsza niż w BMW? Prowadzenie też chyba na korzyść MX-5, bo leciutka jak piórko?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Teoretycznie, ale... budżet budżet budżet.
    Plus ta różnica w wadze nie jest taka ogromna, NA wazy okolice 1 tony z rollbarem, ja zbiję masę w e36 do okolic 1150-1200 kg docelowo z klatka.

Czy mechanika solidniejsza... może ale czy na pewno?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wbija Driver do sklepu moto: ej macie wahacze do bety k*** ten? :-)

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Buzzer nie czytasz...
    Auto jest znane, ostatnie pół roku jeździła tym kobieta mojego pracownika, wcześniej ponad 5 lat mój przyjaciel a wcześniej ponad 5 lat mój... mechanik.
    Także oczywiście, fura jest zmęczona, ale względnie pewna.

Mam... na zakupach byłem ale nieodśnieżony parking i poślizg złapałem. I tak próbowałem zaparkować ze 30 razy albo lepiej, ale linii nie widać spod śniegu.
    Niezła historia beemy, ale pewnie 80% ma podobną tle że za Odrą i do tego ze dwie całki po drodze i ćwiareczka wpasowana na szpachel.
    Jak kasta nie spawana i ruda nie żre to polata, tyle że blacha słaba. Nadwozie nie pracuje zbytnio (np. uszczelki nie trzeszczą)?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    No w sumie jak to tak przedstawiasz to nawet się to jakoś broni. Będą obserwował z zainteresowaniem. Z ciekawości, są jakieś inne auta - względnie nadające się do takich rzeczy ? Lexus IS 1gen, jakiś nie wiem Skyline czy coś innego ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
    IS pierwszej generacji to jednak kapeć. Szpery tanio nie dorwiesz, silnik raczej słabowity i pali dużo, padają w nim cewki na potęgę - dużo problemów, mało korzyści. Dobrą opcją jest E36/E46 w kompocie, ew. C Sportcoupe, ale tam też problemy z gratami się pojawiają. BMW wygrywa dzięki temu, że dużo osób zna te auta, naprawa nie jest skomplikowana, a części stosunkowo przystępne.

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Nie znam się, to zapytam. Czy taka Mazda MX-5 z rollbarem nie byłaby lepszą opcją? Bawarę i tak masz do pospawania, więc ruda w MX-5 nie aż tak straszna, rynek części JDM też potężny, a sama mechanika chyba solidniejsza niż w BMW? Prowadzenie też chyba na korzyść MX-5, bo leciutka jak piórko?

MX-5 to wbrew pozorom trudny temat. Fajny upalacz i mój ukochany model, ale:

a) dobra baza wymaga inwestycji, tak samo
    b) ruda wżera nadwozie baaardzo szybko. Zimowe zabawy na soli? Niekoniecznie.
    c) Silniki to dobry punkt wyjścia do dalszych modyfikacji, ale tutaj zaczynają się grubsze rzeźby.
    d) do MX-5 nie każdy się zmieści. Driver miałby problemy
    #drivetastefully

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Dobra, to teraz konkrety.
    Auto ściągnąłem dzisiaj na kanał, zostało wstępnie przejrzane (wstępnie, ponieważ całe zawalone lodem od spodu i innym syfem, do jutra powinno spłynąć, ponieważ zostało w ciepłej hali).

Ogólnie buda jest całkiem ok.
    O dziwo, przednia rozpórka to siedzi ok, i zasadniczo przód jest super. Im dalej do tyłu tym gorzej.
    Wózek jak pisałem był kiedyś robiony i jest nieźle, ale tylko nieźle i chwilę pojeździ, ale nie są to lata świetlne.

To co się popsuło to zasadniczo największy problem i jedyny poważny. Póki co spróbujemy auto usprawnić i pospawać tak, aby pojeździło te 1,5 miesiąca.

Dlaczego akurat tyle?
    Ponieważ tyle będę czekać w kolejce do blacharza który zrobi z tym porządek. Odpowiednie elementy ze zdrowej budy są zabezpieczone. Know How jest jak to przespawać i wzmocnić bo jegomość przypadkiem przygotowuje trochę wyścigówek do rallycrossu.
    Drugi minus jest taki, że trochę to potrwa. Trzeba zwalić dosłownie wszystko od spodu w aucie od słupka B do tylnego zderzaka. Plus wybebeszyć wnętrze od tego samego miejsca i jak nietrudno się domyśleć w tym samym kierunku.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Jak wywalasz już całe wnętrze od słupka B, to nie lepiej wywalić wszystko i zrobić pełną klatkę za jednym zamachem?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Nie napisałem że tak to się nie skończy

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Byłeś już gruzem na Szulburgringu?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Gdzie byłem?
    Na razie próbuje się wcisnąć w kolejkę do blacharza...

Uprawnienia umieszczania postów