Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT AWD GT-Line

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Co do spalania. Po tygodniu jeżdżenia po Rzeszowie, spalanie utrzymuje się w granicach (średnie) 10,4.
    No to już brzmi lepiej niż 12,4 o których pisałeś w spamie. Nie jest to wybór którego sam bym dokonał mając podobny budżet, ale to Tobie ma służyć. Szerokości i niezawodności!

Auto
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line, Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Z ciekawości, przy zestawie 2+2 co byś kupił tak konkretnie ? Marka, model etc. W miarę mocna benzyna, automat, najlepiej AWD.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Octavia 2.0 tsi dsg 190KM 4x4. Jak dodatkowo z pakietem na bezdroża (jeżeli prześwit coś robi), to jest lepsze niż te wszystkie suvy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto

Domyślnie

Niestety Octavia poprzedniej gen. po lifcie przez te światła w ogóle mi się nie podoba, Żonie tym bardziej. Nowa to co innego, no ale budżet. Prędzej już Superb, ale tutaj też budżet by nie starczył.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Polacy i ich ukochane Skody...
    Bardzo dobry wybór. A silnik ma spory zapas jakby co

Tapatalk @ Huawei P30

Auto

Domyślnie

Nie o Skodę chodzi, a o typ auta. Suvy są bezsensowną modą, która powoduje wymieranie pozostałych segmentów. Przy normalnym użytkowaniu nie daje żadnych wyraźnych plusów, a raczej więcej wad - mniejsza ekonomia, większy hałas (pokłosie aerodynamiki), gorsze prowadzenie itd. Dlatego trzymając się swoich przekonań, na zadane pytanie dałem typ taki, a nie inny, bo tylko vag jeszcze potrafi robić kompakty 4x4.

Awatar Rules

Domyślnie

Z ciekawości (pytam poważnie), dlaczego 2+2, automat i AWD musiało być w benzynie? Ja wziął bym diesla, spalanie o jakieś 3 litry mniejsze, a zasięg o 300-400km większy.

Auto

Domyślnie

Ponieważ robię niewielkie roczne przebiegi, tak samo jak dzienne - rzędu 3-5km w jedną stronę. Po drugie, używki miałyby dużo większe przebiegi co miało dla mnie spore znaczenie. A po 3 (tutaj już tylko moje bajania) wydaje mi się, że DCT lepiej zniesie współpracę z benzyną niż dieslem.

Rowerek, miałem takie same zdanie jak Ty, ale jest jedna zaleta o której zapominasz - a widocznie jest ona ważna dla kupujących. Podwyższone siedzenie, umożliwia dużo lepszą i wygodniejszą pozycję za kierownicą - bardziej naturalną. Co do reszty argumentów, niby racja. Mimo wszystko sam się przekonałem do suvòw i po części zaczynam rozumieć ich fenomen sprzedażowy. Pamiętam jak mój Dziadek, który jest dla mnie trochę takim samochodowym tworzycielem trendów (w 93 kupił jednego z pierwszych Civicòw, w 98 Alfę 156 1. w 2004 kupił Jeepa Cheeroke Renegated 2.7 Crdi. Wszyscy się dziwili po cholerę mu taka terenówka do jeżdżenia po mieście. Powiedział, że zobaczysz za 10-15 lat każdy będzie takim jeździł, nie wiele się pomylił

Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 10-04-2021 o 05:53

Auto

Domyślnie

Argument pozycji do mnie nie przemawia, bo zwyczajnie wolę siedzieć w fotelu niż na krześle. Ale to już indywidualne sprawy. Dla mnie to kolejna wada suva. Prowadziłem w życiu kilka suvów (mniejszych i większych), tych europejskich i tych amerykańskich i zupełnie nie rozumiem ich fenomenu. Ale tak kompletnie. Prowadzi się gorzej, ma gorsze osiągi, więcej pali, jest głośniejszy, podatniejszy na podmuchy wiatru (albo wyjedź takim kompaktowym suvem zza tira na autostradzie przy wysokich prędkościach - nic przyjemnego), bardzo często ma mniej przestrzeni bagażowej od porównywalnych klasowo kombi, czy vanów, a co lepsze sporo suvów ma porownywalny prześwit jak zwykłe kompakty (!) - do tego opony w suvowych rozmiarach z ceną na metce x2, bo skoro można strzyc na modę, to dlaczego nie.

Kijanki oczywiście gratuluję i niech nawija kilometry bezawaryjnie.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ja tez nie przepadam na suvami bo sa to samochody bardzo niespojne. Z jednej strony sporych rozmiarow nadwozie - z drugiej ciasna kabina. Z jednej strony mocny silnik a z drugiej kiepskie osiagi, w tym czesto tragiczne wrecz prowadzenie (nie licze tutaj topowych wersji najdrozszych modeli). Z jednej strony wygodne wsiadanie, z drugiej pozycja jak na sraczu. Z jednej niby wysoko podloga, z drugiej przecietny przeswit. Z jednej strony duzo materialow wygluszeniowych a z drugiej halas przy wyzszych predkosciach.
    Oprocz tego wysokie spalanie, wysoka cena zakupu.
    Cos jeszcze by sie znalazlo.

Uprawnienia umieszczania postów