Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Wątek: 2020 Abarth 595 Turismo

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

No fajny samochodzik sobie sprawiliście Państwo Naczelnikostwo, i ładny, i szybki Tylko faktycznie ten bak taki nie za duży, nawet na torze może się szybko skończyć. Ale naprawdę zacny samochód, no i ta tapicereczka ma świetny kolor, oby jednak fotele okazały się wygodne
    Szerokości, przyczepności

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Gratulacje, ładny konfig. Auto fajne do miasta i na kręte drogi ale jechać tym w długą trasę to będzie udręka.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

E tam. Póki co jest nieźle, znacznie lepiej niż myślałem
    #drivetastefully

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Zaskoczyłeś z wyborem, ogólnie nie lubię białych samochodów, ale poza tym to mały gnojek dający kupę radości więc nie da się go nie lubić. Konfiguracja też dość nietypowa więc biały lakier można wybaczyć. Świetny wybór, życzę oby sprawował się bezawaryjnie i żebyś miał wraz z drugą połówką z nim kupę radości. Myślę, że o to nie trudno, aczkolwiek jechać nim do Włoch gdy zawieszenie wybija plomby na nierównościach to będzie wyczyn. Powodzenia!
    Na nowsze Fiaty często słyszę narzekania, choćby tu na forum pewna użytkowniczka też miała pewne "ale" do Fiata 124 Spider, a tu kolega wyżej o innym modelu.
    Jakie "ale" mialam do 124? Trzeszczy i mial rozne naprawy gwarancyjne, ale wybczam mu, bo to Fiat ;-) Ciagle go mam i zamierzam kupic od firmy leasingowej za pare miesiecy.

Gratuluje zakupu, szkoda ze nie ma glosnego wydechu. Dla mnie to najwieksza zaleta 595. Wady, ktore powstrzymaly mnie przed kupnem do tej pory: brak tempomatu (ale mozna go dolozyc niedrogo) i maly bak. Nie, nie zapomnialam o 595, ciagle chodzi mi gdzies po glowie i ciagle ogladam sobie co ciekawego jest na sprzedaz. Nawet pare miesiecy temu prawie kupilam Competizione, jak byla dobrze wyposazona sztuka. Ale zanim zdecydowalam sie, to ktos podkupil dzien po tym jak zadzwonilam sprawdzic opcje.

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Wydech będzie do zrobienia - jednak w trasie ta odrobina "ciszy" się przydaje. Tempomat też zamierzam dołożyć, choć raczej jesienią, jak będzie więcej czasu na takie zabawy. Mam już wszystko ogarnięte - wystarczy kupić obudowę kolumny i przełącznik, a resztę ogarnia się z komputera.

Póki co za mną 1500 kilometrów w dwa tygodnie, z czego 600 jednego dnia, ekspresówką i bocznymi drogami. Jestem zaskoczony tym, że wcale mnie taka trasa nie wykończyła. Fotel przy odpowiedniej pozycji zdaje egzamin, hałas jest akceptowalny, a zużycie paliwa wbrew pozorom nie takie duże (7,6 litra z dość dynamicznej jazdy ekspresówką i później raczej leniwego tempa na drogach wojewódzkich). Cały czas brakuje mi wzdłużnej regulacji kolumny kierowniczej - dosłownie 3 cm wysunięcia kierownicy poprawiłyby komfort "kręcenia" kierownicą. Teraz niestety przy szybkich manewrach jest moment, w którym ręka osiąga stan idealnego wyprostowania, co ani nie jest przyjemne, ani też bezpieczne przy szybkiej jeździe. Opcją jest przesunięcie fotela o jeden ząbek do przodu, ale wówczas mam dość mało miejsca na nogi (choć przy szybkiej jeździe to nie przeszkadza).

W poniedziałek wymiana oleju, tak więc proces docierania można uznać za zakończony (wymiana po 1800 km). Dzisiaj dokupiłem też GAP, czyli eksploatacja staje się jakby spokojniejsza
    #drivetastefully

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

1400 km w 15 godzin Abarthem. Da się? Da się.

I czy jest to potwornie męczące? Otóż zaskoczę Was - wcale nie. Jestem zaskoczony i pewnie zdziwiony tak samo jak Wy, gdyż ani fotel nie dał mi w kość, ani też mały zbiornik paliwa. Najbardziej męczący był hałas, ale przy jeździe z prędkością 120-140 km/h da się go znieść.

Zużycie paliwa na trasie z Warszawy do Florencji, z detourem przez Deutsche Alpenstraße zamknęło się na poziomie 6,6 litra na setkę. Co ciekawe po podliczeniu zużycia z tankowań zauważyłem, że komputer jest cholernie dokładny. To ciekawe, zwłaszcza jak na FIAT-a.

W górach radości było naprawdę dużo. Na autostradzie w sumie też, gdyż każde wyprzedzanie dawało sporo frajdy. Tankowania zaliczyłem tak naprawdę 3 - jedno do pełna we Wrocławiu, później za Chemnitz (trochę wyprzedziłem potrzebę) i dalej pod Monachium. Na szczycie Brennero dolałem za 10 euro, aby mieć pełen zbiornik i na tym dojechałem już do Florencji (choć na oparach i rezerwie). Tym samym na jednym tankowaniu wyszło dokładnie 490 kilometrów jazdy autostradowej, z prędkościami sięgającymi na pewnym odcinku do 150 km/h, gdyż złapałem się z drugim Abarthem i przez 40 km grzaliśmy nieco powyżej limitów.

Powiem Wam tak - frajda jest nieopisana, a każda podróż ma posmak przygody. W E60 była to prosta robota - trzask drzwiami, przejechać, rozpakować. Tutaj każda okazja na zjechanie z głównej drogi wywoływała szeroki uśmiech na twarzy, a "pozdrawianie się" z innymi kierowcami Abarthów poprawia nastrój.

Nie minął jeszcze miesiąc, a na liczniku już 4300 km. Szybko idzie.
    #drivetastefully

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

A powiedz mi jak teraz wygląda podróż samochodem do Włoch? Sprawdzają na granicach testy/szczepienia?

Tapatalk @ Huawei P30

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Powiem oto tak: niby wszyscy mają wywalone, ale...

Wczoraj przeleciałem bez ani jednej kontroli. PL/DE - pusto. DE/AUS - był przejazd przez kontrolę, ale nikogo nie zatrzymywali. AUS/IT - kontrolują, ale wyrywkowo.

ALE! Pojechałem bocznymi drogami (Mittenwald i bocznymi drogami przy Brennero). Tam było luźno. Kolega gna dzisiaj nad Gardę i nie miał już tak łatwo. Przede wszystkim na głównych drogach, tj. na przejściu w Kufstein, korek sięga kilku kilometrów. Nie sprawdzają, ale każdy musi stanąć na bramce. Włosi dzisiaj z kolei zamknęli boczne drogi przy Brennero, pozostawiając je jedynie dla mieszkańców i dla dojeżdżających do okolicznych miejscowości. Cała reszta musi lecieć autostradą, gdzie jest kontrola i gdzie wykwitły dzisiaj OGROMNE korki.

Co do papierów: Niemcy i Austria akceptują szczepienie dwoma dawkami, choć w DE musi minąć 14 dni od 2 szotu, w Austrii chyba też. Włosi z kolei wymagają testu antygenowego wykonanego max. 48h przed wjazdem do kraju.
    #drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

To w przypadku czarnego scenariusza mozna miec niezly syf.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Mam straszną zagwozdkę z wakacjami... My z żoną będziemy już po 2 dawce z zapasem, więc luz. Ale dzieci nie, więc wolałbym nie ryzykować całego wyjazdu od jakiegoś dupiatego testu... Planowałem samochodem do Kampanii, albo Hiszpania i Costa Brava, w zależności gdzie będzie luźniej. Ale obawiam się, że testów dzieci nie uniknę i tak

Tapatalk @ Huawei P30

Uprawnienia umieszczania postów