Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Bmw 535i

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Misiu nie czytasz. Nie remontowałem starego silnika bo się nie opłaca i nie ma to sensu. Remont wyszedłby nie wiadomo ile. Może 10 tys a może 15 tys. i dalej nie wiadomo na ile to by wystarczyło. Głowica do regeneracji, przynajmniej w jednym cylindrze tuleja do wymiany, blok od spodu ukruszony, panewki do wymiany i jeszcze kupa innych rzeczy. Usługi drogie a za wszelkie części płaci się jak za zboże. Kupiłem słupek potestowy z przebiegiem 10 km, przełożyłem osprzęt i to było jedyne rozsądne wyjście. Stary silnik mechanik wziął w rozliczeniu. Niech go składa i się potem z tym buja.
    Mogłem sprzedać rozbite auto ze stratą ale to mi się nie uśmiechało.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Co poza silnikiem jeszcze mnie może czekać?
    Generalnie rzecz biorąc, to duet silnik+skrzynia w BMW to przeważnie największa mina, ale w sumie jak słucham od sprzedających i oglądam faktury, to tam się wszystko psuje. Ale nie dorabiałbym do tego drugiego dna - tylko użytkował i dbał. Ten samochód trzeba serwisować nieco lepiej, niż longlife w ASO.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Czyli rozumiem, że kupowanie aut z USA to jak rosyjska ruletka? Wydawało mi się że w większości przypadków podają info na licytacjach czy auto odpala i jest run and drive?
    Ja bym się mimo wszystko bał, za dużo widziałem takich beemek płonących przy drodze...

Awatar Rules

Domyślnie

W momencie licytacji auto jest mniej więcej po drugiej stronie globu więc generalnie wszystko może pójść nie tak, ale jeśli się uda to możesz mieć takie BMW 20tyś zł poniżej średniej ceny rynkowej u nas.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Czyli rozumiem, że kupowanie aut z USA to jak rosyjska ruletka? Wydawało mi się że w większości przypadków podają info na licytacjach czy auto odpala i jest run and drive?
    Ja bym się mimo wszystko bał, za dużo widziałem takich beemek płonących przy drodze...
    Te co się palą mają diesla pod maską. Tak to jest ruletka jeśli chodzi o zakup z USA. Jeszcze nie dawno było całkiem fajnie ale co raz więcej Rusków i Polaków robi tam przy tym biznesie i "szykują" auta na potęgę a dodatkowo ceny gruzu poszybowały w górę. Tak kupiłem "run'n'drive" a przyszła lipa. Po wypadku może jeszcze odpalał a na miejscu już niestety nie. Jak ktoś chce ściągnąć sobie auto to nie polecam. Ryzyko jest za duże a hipotetyczna korzyść za mała bo ceny są już za wysokie. Lepiej kupić gotowca i przepłacić nawet parę groszy niż ciągnąć kota w worku.
    Srebrna strzała ma się dobrze. We czwartek zarejestrowałem, ubezpieczyłem, zrobiłem badania i przejechałem testowe 100km. W piątek rzuciłem auto na głęboką wodę. Zapakowałem rodzinę i pojechaliśmy w Góry Świętokrzyskie a konkretnie do Nowej Słupii. Dwa dni tam a potem do Sandomierza. Dziś na zakończenie pojechaliśmy do teściów do Kadzidła i wróciliśmy do domu. 1100km i gra gitara. Auto jest świetne a jazda nim uzależniająca. Pożeranie szybkich łuków to jego żywioł. Kilka drobiazgów jest jeszcze do zrobienia. Jedna felga była prostowana ale wciąż bije co czuć przy 120-130km/h. Dam szanse jeszcze jednemu fachowcowi. Jak nie wyjdzie to pójdzie na złom i trzeba będzie wymienić na drugą. Prawa kamera side view nie działa bo przewód został źle dosztukowany. Mam jeszcze jednego elektryka który mówił że lutowanie tego przewodu to trudna sprawa ale to ogarnie. Po 4000km zleje olej, wleje nowy i robię program. Następnie wrzucę lotkę na tylną klapę i będę miał co chciałem.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Lepsze to to od Infiniti?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Piękny samochód z fajnym silnikiem, szkoda, że jako egzemplarz okazał się trefny. No ale tak to niestety bywa ze sprowadzanymi autami i to jego "run&drive" pewnie było największym przekleństwem. Odpalał więc jeździ, a że bez oleju, bo chłodnicy nie ma? Kto by się tym na placu przejmował...
    Miałeś kogoś na miejscu czy licytowałeś "w ciemno"?
    Oby teraz Beemka odwdzięczyła się bezproblemową eksploatacją i tego Ci życzę! Szerokości, przyczepności!

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wazne zeby w konstrukcje nadwozia nie bylo ingerencji. Silnik to silnik, sie zrobi i pojedzie. Szerokosci.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Licytowane było w ciemno ale po sprawdzeniu carfax. Wszystko przemawiało za.
    Jeśli chodzi o porównanie z Infiniti to auta są konkurencyjne. Oba dobre jednak bmw ma więcej plusów a związane one są nie z samym samochodem tylko z jego eksploatacja i serwisowaniem. Koszty mają jednak znaczenie. Oba są skomplikowane i drogie w eksploatacji ale tu infiniti stoi na przegranej pozycji. Do tego auta na polskim rynku nie ma części zamiennych. Można kupić jakieś klocki czy tarcze i na tym w zasadzie koniec. Elementy zawieszenia trzeba ściągać z Dubaju albo z USA. Jak coś się stanie z autem poważnego to może być uziemione na 2 tygodnie. Przykład to dolny wahacz przedniego zawiasu który ściągnąłem z Dubaju za 1600zł. Do 535i idą dwa dolne ale kosztują razem w dobrym zamienniku Meyle 650zł i są dostępne od ręki wszędzie. Do tego nie każdy mechanik podejmie się robienia Infiniti i mało kto ogarnia te auta.
    Poza tym oba samochody są bardzo fajne czyli mają świetny design i komfortowe wnętrza wysokiej jakości. Bmw bardziej podchodzi mi pod względem prowadzenia. Pewnie jest to spora zasługa m-pakietu ale auto jest bardziej bezpośrednie. Jest sztywne i nie wychyla się na zakrętach. Trochę cierpi na tym komfort szczególnie w mieście na progach zwalniających ale nie ma tragedii. Można się poświęcić. Na korzyść f10 przemawia układ kierowniczy, który jest precyzyjniejszy, daje lepsze czucie i ma mniejsze przełożenie. Także automat w bmw jest wybitny. Pracuje w sposób niezauważalny. Skrzynia w Infiniti była dobra ale trochę jej brakuje. Co ciekawe ta sama skrzynia w x4 mojej mamy pracuje trochę gorzej niż w 535i. Chyba 4 cylindrowy silnik zmusza ją do częstszych zmian co owocuje jej pogubieniem od czasu do czasu. Na koniec silnik n55 vs vq35. Niemiecki motor ma jedwabistą pracę, reakcję jak n/a i najwyższa kulturę jednak brakuje mu rasowego dźwięku. Na razie docieram go i nie przekraczam 4000 obr ale da się wyczuć że w przypadku tego auta zestrojono go tak aby nie denerwował uszu kierowcy niż dawał wrażenia akustyczne. Na niskich nie słychać nic a na średnich próbuje być groźny jednak jest to taki tygrys bez zębów. Syntetyczny dźwięk mało przypominający rzędowe 6. Infiniti to inna bajka. Pamiętam jak kupujący ode mnie m35h podczas jazdy testowej pytali czy układ wydechowy jest zmieniony. Byli w szoku że taka stateczna limuzyna brzmi jak bolid. Tam od odpalenia w kabinie waliło basem z tłumika. Nie za głośno, nie za cicho, w sam raz. Przy każdym nawet małym dodaniu gazu silnik przypominał o swojej obecności. Bycze v6 z wielkimi jajami. Mimo że kultura pracy troszkę gorsza niż w bmw to charakterem przyćmił niemiecki silnik.
    Bmw jest też lepsze dla rodziny. Infiniti przez baterie miało zmniejszony bagażnik, który dla 5 osobowej rodziny był niewystarczający. Teraz na wczasy zapakowałem 2 duże walizki, wózek, rowerek biegowy i sporo klamotów i jeszcze zostało trochę miejsca. Mam w końcu kładzioną kanapę wiec zwiększyła mi się praktyczność. Z tyłu są rolety w drzwiach i można zasłonić Szymona przed mocnym słońcem a podgrzewane siedzenia umilą dzieciakom jazdę w zimie. Niby pierdoły ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć.
    Jako całość bmw wydaje się być troszkę bardziej dopracowane. Rozumiem dlaczego było takim hitem sprzedażowym.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17

Domyślnie

Ładny konfig, choć mi jednak bardziej podoba się kombi .

Lipa, że wyszły niespodziewane koszty z tym silnikiem i nieco jestem zaskoczony czytając tutaj, że N55 jest problematyczny, bo jakoś kojarzył mi się jako całkiem trwały, a wręcz z benzynowych silników BMW z tamtych czasów jako najbezpieczniejszy wybór. Trzymam kciuki, żeby auto nie generowało już niespodziewanych kosztów.

Z jakiego powodu chcesz go czipować? W jaką moc celujesz?

Uprawnienia umieszczania postów