Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Opel Insignia A 1.4T

Domyślnie Opel Insignia A 1.4T

Po zakończeniu przygody z Golfem (udanej), przyszedł czas na coś większego. Początkowo byłem nastawiony na nowy samochód, ale rzeczywista dostępność modeli i rosnące ceny jakoś mnie zniechęciły. Wymóg był więc prosty - w miarę młody samochód do LPG, ze sporym bagażnikiem, odpowiedni w trasy. Z równania szybko wyszła mi Insignia po FL, a biorąc pod uwagę, że jest to dość rzadki silnik w konfiguracji z dobrym wyposażeniem - musiałem wybrać się do Niemiec.
    Samochód pozostawiony w rozliczeniu przez 1 właściciela u dealera Opla, skąd odkupiłem go ja. Serwis do końca w ASO, bezwypadkowy itd. Przebieg w chwili zakupu około 73 800km, 2016r.

Silnik 1.4T 140KM, z zamontowana już po zakupie w moim zakresie instalacją LPG. Wyposażenie dość bogate, między innymi:
    - Reflektory AFL+,
    - Nawigacja z kamerą cofania,
    - Monitorowanie martwego pola,
    - Podgrzewane fotele i kierownica,
    - Fotele sportowe AGR z elektryczną regulacją.

Z wyposażenia brakuje mi tylko aktywnego tempomatu, ale cóż - to nie nówka żeby sobie konfigurować.

Po około 4 000km mam kilka spostrzeżeń:
    + Reflektory są świetne,
    + Fotele,
    + Silnik "daje rade" i pali mniej od Golfa...
    +- Skrzynia zestopniowana do jazdy w trasie,
    - Wnętrze możnaby dokładniej zmontować...

Generalnie to kawał samochodu za dobre pieniądze. Zobaczymy, jak będzie po 100 000km.

Zdjęcia poglądowe, na szybko.

https://1drv.ms/u/s!ArecsF6apnYrojRj6z-_C0_OxZm0
    https://1drv.ms/u/s!ArecsF6apnYrojNQBlg4OhD_puDF
    https://1drv.ms/u/s!ArecsF6apnYrojWabwRZoAQ1jqbR

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    + Silnik "daje rade" i pali mniej od Golfa...
    Czasem mam wrażenie, że wszystko pali mniej od 1.6 mpi

Ładne auto, fajnie, że w środku nie ma guzikologii jak w Astrze. W Insignii też jest ta cudna skrzynia co w Astrze czy dali coś lepszego?

Jaką masz instalację LPG?

Szerokości, przyczepności

Domyślnie

Skrzynia ta sama, M32 - z tym że ten rok produkcji ma skrzynie po większych poprawkach. Strzelam, że łożyska i tak w pewnym momencie polecą - w tej chwili zrobienie tego kosztuje 1 200zł + demontaż i ewentualna wymiana sprzęgła, więc specjalnie się tym nie przejmuje. W tej chwili na rynku większość samochodów ma już ten problem, więc Opel przestał być wyjątkiem.
    Instalacja KME (sterownik Sky Max, wtryski Fenix, reduktor Fox , przygotowana pod ewentualnego chipa na 170KM. Zasięg realny ~500km, więc nie trzeba zbyt często tankować.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Masz tam dwumas?
    Fajne autko.
    Ten silnik ma powinowactwo z 1.4 od Fiata?

Domyślnie

Tak, jest dwumas. Silnik to konstrukcja Opla, w Fiacie jest inny. W zasadzie to rozwinięcie starego wolnossacego 1.4 100KM na łańcuchu rozrządu z dołożoną turbiną i innym dolotem/odmą + zmienne fazy rozrządu (przy zachowaniu hydrauliki zaworów). Dość wdzięczny silnik.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Skrzynia ta sama, M32 - z tym że ten rok produkcji ma skrzynie po większych poprawkach. Strzelam, że łożyska i tak w pewnym momencie polecą - w tej chwili zrobienie tego kosztuje 1 200zł + demontaż i ewentualna wymiana sprzęgła, więc specjalnie się tym nie przejmuje.
    No to oby poleciały jak najpóźniej

W tej chwili na rynku większość samochodów ma już ten problem, więc Opel przestał być wyjątkiem.
    Jak to? To już nawet manualne skrzynie są niepewnym wyborem w nowszych autach? :/

Instalacja KME (sterownik Sky Max, wtryski Fenix, reduktor Fox , przygotowana pod ewentualnego chipa na 170KM. Zasięg realny ~500km, więc nie trzeba zbyt często tankować.
    I to jest bardzo dobry wybór, też mam KME, łódzka firma, porządne podzespoły, fajnie, że wybrałeś polskiego producenta! Butla standardowo w kole? 55 albo 60l wchodzi do Insignii jeśli dobrze pamiętam, czy się mylę? Wlew pod klapką? Gdzie zamontowany przycisk?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Graty! Niech jeździ bezawaryjnie.
    Jak się sprawuje 140 koni w tak ciężkim aucie? Da się tym jakoś jechać, bo dane na papierze ma mizerne szczerze mówiąc? Gorzej niż Superb/passat 1.4 125KM.

Co do świateł, to dla kierującego są świetne (jeździłem), ale tylko dla niego. Nienawidzę mijać się z Insigniami, bo oczy wypalają. Jak dostaję strzał po oczach, to od razu wiem, że Insignia jedzie...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Ja nie spodziewałem się super dynamiki, natomiast mimo wszystko samochód zaskoczył mnie pozytywnie. Nie wiem ile ma do setki, ale pewnie sporo - jest to wina zestopniowania skrzyni biegów. Zaletą jest natomiast elastyczność i przyspieszenie w zakresie 80-120, wydaje mi się że znacznie lepiej przyspiesza od VAGów. W trasie do 180km/h przyspiesza sprawnie, zresztą - ten samochód zdecydowanie najlepiej czuje się na autostradzie. Napewno nie jest to rakieta, ale uważam że silnik radzi sobie OK. Napewno znacznie lepiej od wersji 1.8 140KM, którą nie da się IMO sprawnie jeździć.
    Co do świateł - oślepianie jest największym problemem w Insigniach przed liftem, tam rzeczywiście automatyczna zmiana świateł działała średnio i ja to wyłączałem. Po lifcie poprawili algorytm i IMO działa to dużo lepiej. Dotychczas nikt mi światłami nie mrugał i w zasadzie wydaje mi się że działa to ok. Natomiast najbardziej doceniam kilka trybów działania świateł mijania w czasie jazdy, szczególnie tryb autostradowy który włącza się powyżej 120km/h.

Butla 56l brutto, wlew pod klapką, przełącznik w schowku pod kolanem kierowcy.

Auto
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line, Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Gratulacje, fajna fura i dobrze wyposażona.

Jest efekt „uspokajania się” innych kierowców widzących w tylnym lusterku Insygnię ?

Domyślnie

Jeśli jadę z kimś na prawym fotelu (szczególnie jeśli jest to facet, a nie żona), to nie ukrywam że na autostradzie jest łatwiej Jak jeżdżę sam, to bez różnicy.

Uprawnienia umieszczania postów