Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617
Pokaż wyniki od 161 do 165 z 165

Wątek: OPONY - letnie i zimowe czy całoroczne?

Awatar Ryjas
    Auto
    Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

W słowie zawsze, którego nadużyłeś.
    Poza tym wytłumacz dlaczego użyłeś tego określenia wobec mnie: "bo chyba Ci coś na rozum padło"?

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez norek Zobacz posta
    On tak ma, nawet jak jest czarno na białym, że niektóre całoroczne są gorsze latem dobrej zimówki to wnioski pod tym co sam wkleił wyciąga po swojemu
    Najgorsza całoroczna jest co najmniej tak samo dobra jak dobrej klasy zimówka na suchym pow. 30 stopni.
    Najgorsza całoroczna jest gorsza od dobrej klasy zimowej poniżej 10 stopni i powyżej 15 stopni.

Ale jeśli chodzi o najlepsze całoroczne odwrotnie. Trzeba jednak przeanalizować wyniki by zrozumieć że Firestone wypadły tragicznie w tym teście i trudno je brać jako oponę referencyjną.

Czarno na białym widać, że mój wniosek nie wziął się z sufitu i dotyczył raczej tego, że dobrej klasy opona letnia poniżej 10 stopni na mokrym staje się dużo mnie bezpieczna niż najlepsza całoroczna i dobrej klasy zimowa.

"Niektóre" całoroczne jako to ująłeś w tym przypadku oznaczają najgorszą całoroczną oponę w porównaniu do dobrej klasy zimówki latem. Kto tutaj wyciąga wnioski po swojemu?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Ocen ADAC nie będę komentował, bo nie znam wyników jako takich.

Średnia prędkość tych pięciu gorszych to 105,16 km/h. Średnia prędkość tych lepszych to 106,8 km/h. Średnia prędkość wszystkich całorocznych to 105,98 km/h. Matematycznie całoroczne są lepsze od zimowych.

Tutaj znowu mógłbym matematycznie policzyć. Ale na pierwszy rzut oka widac, że różnica między najgorszą całoroczną a zimówką to 0,2 sekundy. Różnica między najlepszą całoroczną a zimówką to 0,17. Wg mnie pomijalne dane same w sobie. Różnica między letnia a zimową to 0,4.
    Generalnie słabe całoroczne opony należałoby porównywać ze słaby letnimi i zimowymi. Ew. opony sezonowe i całoroczne jednego producenta porównywać ze sobą.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ocen ADAC nie będę komentował, bo nie znam wyników jako takich.
    A dlaczego? z innej tabelki ADAC też nie znałeś wyników jako takich i je komentowałeś

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Oceny to nie metry, sekundy, decybele. Średnie moge wyciągnąć ale po co? Nie pokaże to o ile faktycznie opony były gorsze.
    O to chodziło w tej wypowiedzi.

Wcześniej faktycznie przytaczałem "wyniki" z tej tabeli:

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    To może ja Ci przytocze wyniki z tej tabelki:
    Jazda po śniegu:
    Michelin 3,4; Vredestein 2,8; Nokian 1,8; GY Vector 2,1; Pirelli 3,9; Bridgestone 4,9; Hankook 2,7; dobra letnia 5,5; dobra zimowa 2,4 - wartość oceny 20 %
    Jazda po lodzie:
    M 2,3; V 2,4; N 2,9; GY 2,3; P 2,3; B 2,9; H 2,6; letnia 4,0; zimowa 2,8

Jakieś pytania? Opony całoroczne są lepsze na lodzie od referencyjnej zimówki!!!

Na suchym wszystkie sa lepsze od zimówki.
    Na mokrym wg testu wszystkie sa gorsze.
    Tego ostatniego w sumie nie rozumiem, czemu napisałem. Na suchym lepsze od zimówki sa dwie pierwsze a nie wszystkie.

Jako uzupełnienie warto dodać, że większość całorocznych jest bardziej oszczędna pod względem zużycia paliwa od zimówki i letniej. Tylko Bridgestone się nie popisał

Uprawnienia umieszczania postów