Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: biopaliwo juz wkrótce na stacjach

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie biopaliwo juz wkrótce na stacjach

http://ppr.pl/artykul.php?id=132194

dla zainteresowanych powyżej najswieższe informacje o biopaliwie, niebawem na stacjach. Nie wiem jak inni, ja sie obawiam czy stosowac je w swoim aucie przy pompowtryskach? Niby VW-Audi nie widzi problemu.....ale jakos sie boje
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Auto
    *

Domyślnie

Ja bym tego ścierwa nawet nie tknął.
    konto zamknięte

VIP Awatar Matador
    Auto
    Skoda Octavia 1U2 1.9 TDI 90 KM

Domyślnie

Niedawno w Czechach mi szczęka opadła jak zobaczyłem jak pewien jegomość lał do baku dostawczaka zwykły olej z marketu.

Z tym naszym biopaliwem zobaczymy - oczywiście najbardziej żarliwie dążyły do tego kółka rolnicze itp. czyli osoby które najbardziej mogą na tym zarobić. Opinie meechaników i serwisantów z tego co pamiętam zbytnio różowe nie były...

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Hehe nie ma w tym nic dziwnego każdy diesel z komora wstępną bez problemu jeżdzi na oleju słonecznikowym a te z bezpośrednim wtryskiem można przystosować do spalania oleju spożywczego. Jest to w naszym kraju barzdo popularna praktyka choć nielegalna.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Matador
    Niedawno w Czechach mi szczęka opadła jak zobaczyłem jak pewien jegomość lał do baku dostawczaka zwykły olej z marketu.

Z tym naszym biopaliwem zobaczymy - oczywiście najbardziej żarliwie dążyły do tego kółka rolnicze itp. czyli osoby które najbardziej mogą na tym zarobić. Opinie meechaników i serwisantów z tego co pamiętam zbytnio różowe nie były...
    Kolega tankował taki olej do Golfa I 1.6D i pozatym że gorzej odpalał i był zapach frytek to było wszystko OK.

a co do serwisantów i mechaników, to problem jest jeśli silnik się zapala i gasi na oluju roślinym, bo jest za gęsty i się osadza, jednka jak zapala i gasi sie na ropie to wszystko jest OK (w niektórych silnikach trzeba jeszcze coś wymeinić, ale nie zgłębiam się w to, tak czy siak da sie to zrobić)

Uprawnienia umieszczania postów