Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Awatar yakuza144
    Auto
    02' Vw Polo 1.2

Domyślnie

Tamron 70-300 z i bez stabilizacji to zupełnie inne szkła. Ja posiadam 70-300 ze stabilizacją i mogę w 100% Ci ją polecić.

b707 - znasz to szkło z własnej autopsji że takie rzeczy wypisujesz? Za dużo teoretyzujesz.

Kuba- w okolicach 1200 zł kupisz 580, 550 za 430 jest to zdecydowanie za dużo. Używke 430 możesz dorwać za 800 z groszem.

Ciekawy test, polecam: http://canon-board.info/showpost.php...10&postcount=1
    Ostatnio edytowane przez yakuza144 ; 05-05-2011 o 07:19

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez yakuza144 Zobacz posta
    b707 - znasz to szkło z własnej autopsji że takie rzeczy wypisujesz? Za dużo teoretyzujesz.
    Czytaj ze zrozumieniem... Człowiek pyta, ja odpowiadam.
    Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Chciałbym mieć tą stabilizację, dlatego chce Tamrona 70-300 za 600zł i statyw to będę miał chociaż w części załatwioną sprawę. A jak to jest z Sigmą?
    Sigma, Tamron czy inne 70-300 w tym zakresie cenowym mają tą wadę że w zakresie 200-300 ostrość mocno już w nich leci. Jak ja kupowałem Sigmę to zdecydowałem się na nią bo ze wszystkich szkieł wypada najlepiej. Wesje ze Stabilizacją to juz całkiem inna bajka ale w Nikonie po prostu otwiera się dodatkowa furtka w postaci Nikkora 70-300 VR.

Kuba- w okolicach 1200 zł kupisz 580, 550 za 430 jest to zdecydowanie za dużo. Używke 430 możesz dorwać za 800 z groszem.
    Ale tutaj jest mowa o 1000, a nie 1200...
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar yakuza144
    Auto
    02' Vw Polo 1.2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Sigma, Tamron czy inne 70-300 w tym zakresie cenowym mają tą wadę że w zakresie 200-300 ostrość mocno już w nich leci.
    Polecam przeanalizować test Tamrona 70-300 jaki przedstawiłem w poście wyżej

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Polecam przeanalizować dyskusje i czytać ze zrozumieniem. Już raz Ci to cytowałem...
    Kuba wyraźnie napisał:
    dlatego chce Tamrona 70-300 za 600zł i statyw to będę miał chociaż w części załatwioną sprawę. A jak to jest z Sigmą?
    A wiec dyskusja jak i moje wypowiedzi tyczą się obiektywów 70-300 w okolicach 600zł, co podkreślałem post wyżej... I jest tak ja napisałem. A to że nowe obiektywy za ponad dwa razy tyle wypadają lepiej to żadna nowość.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Qba tu mas przyklad z mojej sigmy 70-210 na maks ogniskowej

http://www.digart.pl/praca/5858813/Bielik.html

Ja jestem zadowolony z tego szkla i goraco polecam

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Zychu, fajny Bielik, fajne foto. To się muszę jeszcze zastanowić i poczytać o Sigmach. Mam czas do soboty bo wtedy jedziemy po aparacik.
    Dzięki b707 za opinię nt. Sigmy. Już gdzieś słyszałem czy czytałem, że powyżej 200 ten obiektyw traci troszku na ostrości (Tamron 70-300).
    Yakuza, bardzo szanuję Twoja rady, ale czy Ty do cholery myślisz, że ja sr*m pieniędzmi? Gdybym chciał obiektyw za 1600 to był to powiedział, ale chyba wyraźnie napisałem, że chce za 600 zł. Pytałem o Sigmę, bo jest trochę droższa i czy warto by do niej dopłacać. Ech...
    Poza tym,
    o czym tu mówisz? Jeśli o lampie to dobrze, jednak nie jestem pewien. Jeżeli mówiłem o 1000zł to 1200 nie wchodzi w grę. Używane sprzętu, choćby były bardzo dobre i cudowne też nie wchodzą w grę.
    Chyba wszystko, dziękuję. Postaram się dam znać, czy zostaję przy Tamronie 70-300 za 600 zł, czy wybieram którąś Sigmę.

Awatar zychu
    Auto

Domyślnie

Jak na moj gust to powinien Ci starczyc obiektyw maks 200

A wtedy mozesz kupic sigme 70-200 APO - bardzo zacne szkielko. Pamietaj, ze jesli kupisz obiektyw pod FF to na APS-C bedziesz mial troche dluzsze ogniskowe.

Awatar yakuza144
    Auto
    02' Vw Polo 1.2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    ...
    Aha. No to cudów nie oczekuj.
    Bierzesz puche odrazu z obiektyem KITowym?
    Nie wiem czy srasz pieniędzmi, ale ja osobiście wolę kupić raz a porządnie, bo jest takie mądre powiedzenie, że kto kupuje tanio kupuje 2 razy - ale to Twoja kasa.

Tak pisałem o lampie. Z tym że radzę przeanalizować czy ta lampa będzie Ci naprawdę aż tak bardzo potrzebna i czy nie lepiej dołożyć do dobrego obiektywu .

Co do szkieł pod FF, to zawsze należy przeliczyć ogniskową razy 1,6 w przypadku matryc APS-C Canona.

Awatar zychu
    Auto

Domyślnie

Z jakiej planety Ty sie wziales?

Nie kazdy ma kase, zeby kupic odrazu puche, jakies dobre szklo i jeszcze lampe....

Poza tym lepiej kupowac dobre rzeczy pojedynczo, a nie hypcikiem wszystko na raz.

Czyli dla ciebie kazdy obiektyw za 600 stowek to kit?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Tak, kupuję Canona 500D z kitowym (jak kto woli, szitowym) obiektywem Canon 18-55 IS, gdyż uważam, że nie ma sensu ładować kupę forsy w pierwszy poważniejszy sprzęt i wolę obsługi uczyć się na obiektywie za 200 zł a nie za 1600 zł. Jeżeli uważasz inaczej, Twój problem Yakuzo.
    Jak załatwię to szkoło to kupię sobie 17-70 Sigmy, bom już się na nie napalił.
    Zapomniałem, że przy matrycy Canona zakres ogniskowych będzie się różnił od deklarowanego przez producenta obiektywu, tak? Dobrze rozumuję?:confused:
    O lampę spytałem, bo taką widziałem, wydała mnie się tania i chciałem rozwiać swe wątpliwości, jasne?
    Zychu, wezmę pod uwagę ten obiektyw bardzo poważnie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów