Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Awatar yakuza144
    Auto
    02' Vw Polo 1.2

Domyślnie

To ja nie wiem co ty czytasz, ale ok - napewno Twoje źródło wie lepiej.

http://canon-board.info/showthread.php?t=44565

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

No w porównaniu do C70-300 jest lepszy... Ale w porównaniu do wcześniej wymienianego przez Ciebie Tamrona już wypada kiepsko:P
    Kuba dużo zależy do czego ludzie porównują, z tego co wiem od znajomej to różnicy ponoć nie ma miedzy wspominana przeze mnie Sigma a wymienionym przez yakuza144 Canonem... + dla canona za IS ale wliczono to w cenę:P, ewentualnie minus za brak funkcji makro... ale tym bym się nie kierował bardzo.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    No ja mam taka Sigmę. Bardzo fajny obiektyw i mi styka bo rzadko korzystam z dużych ogniskowych czyli 200-300. Natomiast zakres 70-200 jest spoko. Wada jest głośny i wolny AF, ale przynajmniej trafia:P
    Dokładnie, też mam taki obiektyw i jest bardzo przyjemny.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

To dobrze, bo zdecydowałem się na ten obiektyw na 98% - mówię o Sigmie 70-300 APO DG Macro. Wielkie dzięki za pomoc Wam wszystkim.

Domyślnie

I co planujesz cykać tym 70-300..? Jakie w ogóle planujesz mieć obiektywy? Z własnego doświadczenia napiszę Ci, że na początek lepiej kupić jednego dobrego tzw, spacer-zoom'a z uniwersalnym zakresem niż kupować kilka kiepskich szkieł z których wyników nie będziesz zadowolony. No chyba, że chcesz szpanować ilością obiektywów, których z czasem nawet nie będzie Ci się chciało przepinać. Wiem, że na początku chcesz się przygotować i mieć kilka obiektywów na różne okazje, ale jestem pewien, że jeśli planujesz się rozwijać w tym kierunku to już po miesiącu przekonasz się, ze nie uzyskasz takich efektów jakich oczekiwałeś. No ale zawsze będziesz mógł sprzedać, stracisz na tym na pewno. Nie będę Ci robił mentliku w głowie, sam wiesz jak wygląda twoja sytuacja materialna i jakie są twoje oczekiwania co do zdjęć.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Bierz Tamrona 18-270. Na poczatek w pelni wystarczy. Amen.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Szkoda, że wczoraj tego nie napisaliście, bo dzisiaj byliśmy kupić sprzęt.
    Jest to Canon 500D z KITowym 18-55 IS oraz Sigma 70-300 APO DG Macro. W przyszłości planuję wymianę KITa na np. Sigmę 17-70. Więcej obiektywów nie planuję.
    Dildo, pytasz co bd cykał. Uwielbiam zdjęcia macro więc Sigmą głównie takie zdjęcia będę robił. Dlaczego uważasz, że ta Sigma jest kiepska? A z jakości KITa zdaję sobie sprawę, dlatego patrz akapit wyżej. Poza tym, myślę że jako początkujący bd zadowolony z każdych wyników jeśli spełnią moje oczekiwania. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc z czasem coś mi zacznie nie pasować, lecz wtedy o tym pomyślę.

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Pozyczylem od kumpla ;]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    W przyszłości planuję wymianę KITa na np. Sigmę 17-70.
    Jeśli 70-300 jest Ci potrzebne tylko do makro to dużo ładniejsze zdjęcia uzyskałbyś z Sigmy 17-70 na 70mm z konwerterem makro Raynox.

...

Zychu, ale masz wielką lufę.. Chyba będziesz musiał trzymać oburącz.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Ja właśnie sprawiłem sobie na nowy sezon mały prezencik.
    Po tym jak już moja ładniejsza połowa dała się przekonać , popędziłem do sklepu i zakupiłem Nikona D7000 + Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR . Po pierwszych testowych zdjęciach zrobionych tak na szybko , mogę powiedzieć że szkło jest fantastyczne. Jako że duży zoom to nie wszystko , postanowiłem też zakupić Sigmę 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM , ale nie ma jej teraz na stanie a i ja muszę dozbierać kaskę , więc poczeka chwilę na mnie to szkiełko. Mam nadzieję że sprzęt nie będzie sprawiał problemów. Na razie jedynie LR3 nie chce mi importować NEFów i staram się to naprawić

A oto moje cacuszko :

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów