Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ja wole Canona nie tylko ze względu na ergonomie i, jak dla mnie, świetne trzymanie w rączce, ale też ze względu na środowisko. Od pewnego czasu obserwuje ludzi z aparatami i doszedłem do jednego wniosku: Nikonami bawią się rozwydrzone bachory, które nie mają bladego pojęcia o tym co mają w ręce. Raz taka jedna stanęła przede mną i z radością pochwaliła się, że tata jej kupił Nikona za 4kzł. Nie wiedziała nawet jakiego... i takich przykładów znam wiele, ale nigdy nie znalazłem gówniary z Canonem, Olympusem albo Pentaxem. Tych używają ludzie, którzy wiedzą co robią i po co im lustro.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

buehehehe to tak serio tak?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Serio mówię, wiem że to śmieszne ale nie przejmuje się tym. Mam uraz do sprzętów wszelakich jeżeli właściciele robią z tego wielką otoczkę i kupują głównie dlatego, że jest modne. Co na to poradzę? Nie kupię też niczego od Apple'a. Jak widzę Nikona to mam przed oczami gówniarę robiącą fotki koleżankom albo statecznego pana po 40 ;D

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Kompletną bzdurą jest uleganie stereotypom. Nigdy nie kupię sobie nic fajnego bo ktoś głupi to ma. Nie kupię BMW bo dresy go mają , nie kupię Nikona bo małolatę z nim widziałem . Bezsens.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Hmm, np. D90 bym bardzo chętnie przygarnął, nie mówię nie. Tylko moje myślenie, jest raczej w klasie do ok. 3000 zł. Powyżej 3k to IMHO Canon z Nikonem idą matryca w matryce ;D Nie chodziło mi o całokształt firmy, tylko o konkretną klasę cenową ;D
    Ale i tak wyszedłem na idiote ;D

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    tak jak w domu mi lezy kiedys kupiony canon 400d, ktorym zrobilem pare fotek i tak zostalo. kiedy go kupilem, byla to najlepsza amatorska lustrzanka. nie pasi mi... kapisz?
    sprzedaj ta 400 motorynce, obydwoje bedziecie zadowoleni.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    D80 to stary smiec...
    ?? Why? Stary tak. Ale śmieć? Się nie zgodzę.

Cytat Zamieszczone przez pavlik4pol Zobacz posta
    Witam. Jest problem z aparatem, polega on na tym, że po jego odpaleniu na wyświetlaczu pojawia się informacja: "BŁĄD ZOOM". Czy ktoś z was spotkał się wcześniej z tego typu problemem i czy udało się w/w rozwiązać? Pozdrawiam.
    Zoom działa?
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

ok, niech ci bedzie... tylko stary.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

No ja myśle:P No bo jednak nie przesadzajmy. Dużo podzespołów pochodziło z lepszego D200. D90 nie jest IMHO tak rewolucyjny. Zresztą dziwi mnie takie zjawisko, że aparat jest bardzo dobry a jak tylko wyjdzie następca to okazuje się iż poprzednik nie rob już zdjęć.

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Ja wole Canona nie tylko ze względu na ergonomie i, jak dla mnie, świetne trzymanie w rączce, ale też ze względu na środowisko. Od pewnego czasu obserwuje ludzi z aparatami i doszedłem do jednego wniosku: Nikonami bawią się rozwydrzone bachory, które nie mają bladego pojęcia o tym co mają w ręce. Raz taka jedna stanęła przede mną i z radością pochwaliła się, że tata jej kupił Nikona za 4kzł. Nie wiedziała nawet jakiego... i takich przykładów znam wiele, ale nigdy nie znalazłem gówniary z Canonem, Olympusem albo Pentaxem. Tych używają ludzie, którzy wiedzą co robią i po co im lustro.
    hmm... Imprezami STi, Lancerami Evo itp też często jeżdżą rozwydrzone bachory bogatych rodziców.. I jakie to ma znaczenie? Zresztą osoby mające zerowe pojęcie o fotografii kupują wszystko. Im droższe tym lepsze... Zresztą Pentax, aż się szczyci posiadaniem aparatów które maja służyć do szpanu:P
    Kupowanie aparatu ze względu na środowisko jest śmieszne. To jak teksty z samochodami na F, tym że VW to ludowóz a Skoda jest dla dziadków w kapeluszach.

Sprzęt należy kupować IMHO pod względem potrzeb i ergonomii... ale nie bazując na opinii innych ale na własnym organoleptycznym obadaniu sprzętu. Co z tego że kupimy super aparat, który będzie dla nas męczący w korzystaniu... albo ze względu na pewne ograniczenia wynikające z wybranego systemu będziemy czuli niedosyt.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    umarlem...made my day ;d

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów