Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

B707, przeca ja o tym wszystkim wiem. Aparat wybralem ten, ktorego parametry mi odpowiadaly, i ktory byl dla mnie wygodny. A to co napisalem, to sa wnioski wynikajace z obserwacji ludu. Niestety mnie troszke zniechecaja do amatorskich sprzetow Nikona, ale nie mowie nie Nikonowi. Bardzo milo wspominam D80, jak sie kiedys uczylem.
    Wy tak nie macie, ze zachowania jakich osob was troche zniechecaja do czegos?

----- Poprzedni post napisany o 23:22 -----

Zreszta sami mnie zniechecaliscie do D5000 i innych
    Koniec mojego tematu, mam swoje dziwactwa i niepotrzebnie sie z nimi rozpisuje po forach. Mea Culpa.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

boisz sie po prostu bezposrednio napisac, ze Nikon jest do dupy. ja sie z tym zgadzam.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Mam pytanka dwa, głównie do wł. Canona:
    1. Czy po przekroczeniu 10 tyś zdjęć Wasze aparaty nazywają kolejne tak jakby od nowa? Jest IMG_9999, a po nim IMG_0001?
    2. Czy po, np. 2-godzinnym, robieniu zdjęć doładowujecie baterię do pełna? Sprzedawca mi mówił, że najlepiej baterię przetrzymywać naładowaną na maxa, ale nie wiem czy po zrobieniu np. 60 zdjęć jest sens i czy to nie uszkadza akumulatora?

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

1. tak
    2. nie wiem. mam dwie baterie, jak jedna padnie, wkładam drugą, a pustą ładuję. nie polecam gównianych chińskich podrób, moja oryginalna trzyma dłużej od dużo nowszej chińszczyzny

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Bardzo dziękuję

Jak patrzyłem akumulatory - zamienniki, to nawet Hamy mają sporo mniejszą pojemność od ori.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

nie patrz na pojemność. mój chiński ma większą i co z tego. jeden przestał działać po kilku ładowaniach, drugi strasznie szybko się wyładowuje.

Made in Japan to Made in Japan

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

To będziem inwestować w oryginalny akumulator ;D Droższy, ale dużo bardzo opłacalna inwestycja na przyszłość ;D
    Dzięki wielkie

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

myślę, że warto dopłacić. też będę kupował oryginalny jak mi jeden padnie albo wcześniej, żeby mieć zapas.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Ja wole Canona nie tylko ze względu na ergonomie i, jak dla mnie, świetne trzymanie w rączce, ale też ze względu na środowisko. Od pewnego czasu obserwuje ludzi z aparatami i doszedłem do jednego wniosku: Nikonami bawią się rozwydrzone bachory, które nie mają bladego pojęcia o tym co mają w ręce. Raz taka jedna stanęła przede mną i z radością pochwaliła się, że tata jej kupił Nikona za 4kzł. Nie wiedziała nawet jakiego... i takich przykładów znam wiele, ale nigdy nie znalazłem gówniary z Canonem, Olympusem albo Pentaxem. Tych używają ludzie, którzy wiedzą co robią i po co im lustro.
    Sporo dziewczyn kupuje pentaxy i nosi je z dumą... bo można je kupić w kolorze białym :-)

canon vs nikon:

Mam starszą ale działającą lustrzankę canona na filmy (podstawowy eos 5000), kompakt canona i casio, podstawowego nikona d3100:
    1) kupilem nikona gdyz lepiej lezal mi w rece
    2) pozniej zalowalem.. brak silnika wiec nie moglem kupic tanio dlugiej 300 mm
    3) pozniej stwierdzilem ze nie potrzebuje zadnych 300 mm
    4) kupilem stałkę nikona 35 mm 1.8 i 100 mm i manualną 2.8 series e - juz nie zaluje, ale tylko dlatego ze nie potrzebuje swietnych L-ek. wolabym d5100 to dobry aparat ale juz za drogi wg mnie do mozliwosci. jeszcze bardziej wolabym FX canona
    5) gdy tylko wyjdzie samsung na androidzie ze swietnym aparatem oferujacy podobne efekty nie wykluczam pozbycia sie tego lustrzankowego szpejstwa. ale jeszcze pare lat uplynie nim to nastapi

pozdr dla canonowcow, gówniar i wszelkich środowisk. Ach zawsze muszę kontestować, chyba jestem trudny :>

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gt4 Zobacz posta
    1. tak
    2. nie wiem. mam dwie baterie, jak jedna padnie, wkładam drugą, a pustą ładuję. nie polecam gównianych chińskich podrób, moja oryginalna trzyma dłużej od dużo nowszej chińszczyzny
    Etam, ja napieprzam w gripie z oryginałem (dość leciwym) i chińczykiem i trzyma naprawdę długo. I zawsze staram się je do trupa rozładować.
    #drivetastefully

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów