Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Sigma nie jest dobra tylko bardzo dobra. Mam wywołaną do tablicy tutaj Sigmę 17-50mm f/2.8 i jestem nią zachwycony.
    Co do JPG z Nikona to nie widzę powodu żeby mówić że jak nikon to tylko RAW. A stwierdzenie że sigma to nie Canon L , Carl Zeiss czy Leica to duże uproszczenie. To jak pisać że Kia Optima to nie Lexus IS. Te produkty są kierowane do innych odbiorców.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

canon daje lepsze jpg i tyle no, jesli nikon wygrywa z canonem to nigdy w jakosci jpgow prostu z aparatu. chce sie poprawic - gdybym teraz szukal "tanio a dobrze" wykorzystalbym teraz ten tygodniowy deal z 1 roczna gwarancja http://reviews.cnet.com/marketplace/...1_7-81609.html 340 dolkow jedynie to jest cholernie dobra cena za ten moze podstawowy ale dobry aparat, wczesniej mi brakowalo ze nie mam bracketingu, przestalo mi to juz przeszkadzac - lepiej zalozyc cokina p niz bawic sie w paskudne hdr-y, ktore wygladaja efektownie ale nienaturalnie.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

kupic lustro dlatego ze robi lepsze jpgi to chyba jakas pomylka...

btw to ze sony ma stabilizacje w body jest co prawda fajna rzecz, ale na dlugich ogniskowych sprawdza sie gorzej niz stabilizacja w objektywie.

D800 jest ze strony Nikona strzalem w dziesiatke. Nawet wideo wylazi z tego aparatu ciut lepsze niz z Canona 5D Mkiii. Ale soft 5D mkii bylo mozna mocno modyfikowac, i dlatego byl ten aparat bardzo popularny posrod filmowcow. Dzis przedstawiono Canon 1D C (Cine), ktory ma byc przeznaczony dla filmowcow, niestety mam wrazenie, ze Canon zle zrozumial ich potrzeby - body 1D jest zbyt duze i ciezkie. Mozliwosc mocowania objektywow filmowych sytuacje chyba nie ratuje.

A co do D4 - Nikon w tym przypadku stworzyl swietny aparat, ale mocno przesadzil z cena. Ja osobiscie uzywam D3s i nie widze najmniejszego powodu by sie na D4 przesiasc...

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

hm chyba nikt tutaj nie mowil, zeby kupowac ze wzgledu na lepsze jpg. ale mniejsza o to.

dalbys linka gdzie video z d800 jest lepsze od z mkiii, kibicuje nikonowi, tylko ze w filmowaniu z tego co zrozumialem jest raczej remis, albo nadal c rządzi.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

no stary, dokladnie czesc iso video .. 4 minuta video ktore podales i nikon d800 daje sieczke ktorej nie da sie ogladac i canon iii wypada znacznie znacznie lepiej. ... proponuje jeszcze raz popatrzec na 4 minute :-)

d800 ma swietna matryce sony i re we la cy j ne oddanie szczegolów w cieniach. w iso leży i kwiczy.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Ten ISO test jest przeciez "podrobiony"

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

hah to ja klikam szybko przewijam filmik gdzie tam cos bedzie widze jakies niemozliwe roznice, ech, a tu takie podpuchy od nikoniarza

jest ten jeden sensowny test canonowca, ktoremu nikon zaproponowal zrobienie porownania z d800 i tam lekko wygral canon, choc glownie "dzieki" moirze, natomiast same zdjecia z nikona mi sie znacznie znacznie bardziej podobaly.

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

na dpreview iso monety z canona jest o niebo lepsze przy 6400 , zwlaszcza dla .. jpg

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

kiedy robisz zdjecia przy ISO 6400 i drukujesz na duzy format? D800/Canon 5D sa przeznaczone do fotografii w studio/plener itp. Do reporterki, gdzie ci sie to przyda jest tu D3s/D4/1D... i daj spokoj z jpg.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

ten test jest lepszy. tak od 6:30

kurde, kupiłbym tego Canona ...gdybym potrzebował taką rakietę

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów