Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Najlepiej "przymierzyć" się do aparatu w jakimś sklepie. Sony faktycznie produkuje świetny sprzęt, ale obsługa i umiejscowienie niektórych przycisków/funkcji jest IMO fatalne, pod kątem ergonomii Nikon i Canon są dużo lepsze.
    #drivetastefully

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

a za niecale 700 zlotych mozna miec http://www.cameta.com/Olympus-PEN-E-...Demo-52477.cfm (z b dobrym obiektywem! http://www.photozone.de/olympus--fou...3556?start=2)- warto zobaczyc jakie toto coś potrafi zrobić zdjęcia, trzeba niestety kogos w us znalezc aby pomogl przewiezc.

Tutaj obrazek w najniższej rozdzielczości (mało miejsca na karcie) zrobiony dzisiaj z jego fakt ciut nieco ulepszonego nowszego braciszka: e-pm1 który użytkuję. jak na światło w podziemiach rynku i sprzęt za 300$ (z cameta.com ale kupiony przez amazon.com) to uważam całkiem nieźle..(stabilizacja w body)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8200888.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	122.2 KB
ID:	4550 . nikona dźwigam coraz rzadziej.. bo po co.

A teraz kwestia
    D5100 / sony a filmy - continous focus :

http://www.youtube.com/watch?v=U_wOweYKLK4

i oglądnąć powyższe..z włączonym dźwiękiem. Na tym filmiku "w oczy kole" .. dźwięk. Ale nie tylko dźwięk jest problemem - widziałem filmik, w którym sony potrafiło (nie wiem który model, spróbuje znaleźć) od razu bardziej płynnie "trafiać" z focusem, więc nie było tego szukania efektu bliżej, dalej, bliżej i trafił.

Wspomniany przeze mnie w linku wcześniej canon ma oferować idealny, cichy focus przy filmach ( i dlatego go zapodałem ).. czyli taki jak w większości zwykłych nie lustrzanek ;-) kupuje się lustrzankę po czym słyszy się to ostrzenie niepotrzebnie przy filmie.. które dyskwalifikuje film! a zwykłe glupie kompakciki często w trybie filmu po prostu ostrzą wolniej ale bezgłośnie.

Wcześniej było pisane, że nie warto dopłacać do 650D, ale w niższych modelach.. nawet chyba w ogóle nie ma continous focus-a zupelnie !! więc jego brak heh niweluje problem z nie-płynnym continous focusem w filmach z nizszych canonow (continous AF ma każdy nikon od d3100, ale tylko w sony jest szybki i bezgłośny z tego co czytałem i od teraz w 650D),

http://reviews.photographyreview.com...vie-auto-focus

650D jest zdaje się nowością - czerwiec 2012. Ja proponuje zupełnie odrzucić starsze canony, jeśli nawet nie maja continous AF .. no chyba, że zależy na współczynniku cena/możliwości. Canon od 2 lat nic nie wypuszczał, sprzedaż mu mocno spadła (w 2011 pierwszy raz nikon sprzedał wiecej niż canon, prezes canona podał się do dymisji..) więc te starsze jego modele canona będą teraz pewnie w znacznie korzystniejszych cenach jako starsze rozwiązania.

-- acha - w d5100 przy filmikach mam nadzieję można pozbyć się tego dźwięku ostrzenia .. dokupując dołączalny mikrofon nikonowski, ale to tyle miejsca zajmuje, że wg mnie problemu nie rozwiązuje. Jednak wtedy rzeczywiście można kręcic nie za długi filmik tym. Lub wyłączyć cont. focusa w menu i po sprawie :-)

-- acha 2 - doczytałem, że nie z każdym obiektywem 650d będzie cichy.. http://mashable.com/2012/06/08/canon-t4i/ "As long as you have one of Canon’s new Stepping Motor lenses, the continuous autofocus is said to be whisper-quiet (noise has been a complaint on some other models)"

-- acha 3 , canony (także 600d) posiadaja w video 'manual exposure' , feature którego nie posiadają nikony a szkoda.

dość (z moimi postami).. 650D w video z odpowiednim "cichym" obiektywem byłby naprawdę dobry. pytanie czy sony tutaj by coś oferował ciekawego, nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 19-08-2012 o 19:11

Awatar Kedirak
    Auto

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Grzesiek, dorzuce ci jeszcze pentaxa k-r. Jak dla mnie spelnia twoje warunki, no ale wiadomo, ze dla wielu pentax to lipa
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Domyślnie

Jak dorzucasz za darmo, to już możesz wysyłać... Bo w kwestii zakupu, to nie bardzo - za słabe opcje, za słabe wyniki w testach. Żadnych obiekcji do marek nie mam (Sony, Nikon, Canon, Pentax, whatever...) - jeśli już Pentax, to K-30, ale to znowu nowość i bardzo mało opinii na necie.

Kedirak dzięki piękne - po tym teście (na spokojnie przeczytam w domu, na razie przeglądam sample images) chyba jestem już zdecydowany.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

kurcze zeby utrudnic/ulatwic sobie zycie i decyzje moze jednak warto jeszcze wziac faktycznie do reki tego (czy innego) sony alt-a65. ale moze byc pozniej ciut trudniej z z zabawa w obiektywy czy tanie a dobre lampy (young nuo z obsluga TTL za 250-300 zl - moze byc warto zamowic yn z TTL na ebay z hong kongu i poczekac miesiac az dojdzie, ale teraz moze nie ma roznicy i yn sa w dobrej cenie juz polsce). ale .. na dpreview ladnie o nim pisza.

Domyślnie

A57 ma mniejszą matrycę od A65 i mniejsze szumy przy okazji i nie tylko. Praktycznie to samo co A65 ale ciut tańsze jednak.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    moze jednak warto jeszcze wziac faktycznie do reki tego (czy innego) sony alt-a65
    Na namacalne testy wybieram się na spokojnie w sobotę - przy okazji na negocjacje.

----- Poprzedni post napisany 21-08-2012 o 18:40 -----

Chciałem się pochwalić, że po dzisiejszym ataku na sklepy fotograficzne upewniłem się w wcześniejszym wyborze i kupiłem Canona EOS 650d z kitowym obiektywem 18-55. Wkrótce więcej wrażeń. Przy okazji dziękuję bardzo za wcześniejszą pomoc, zwłaszcza Kedirakowi.

Domyślnie

Czekamy na wrażenia, jakieś fotki itp.

Awatar Zgredek
    Auto
    Honda civic

Domyślnie

Odejdę trochę od tematu i zapytam; chcę sobie kupić nowy aparat, cyfrówkę. Zdjęcia robię raz na jakiś czas, jak jest okazja. Jakieś wyjazdy, wycieczki czy imprezy rodzinne więc jestem typowym amatorem, nie żadnym znawcą. Nie będę tą cyfrówką robił portretów, pejzaży czy marko – tylko typowe „u cioci na imieninach”. Nie za bardzo wiem, jakie teraz są te nowe funkcje w aparatach i czym się od siebie poszczególne modele w praktyce różnią, dlatego proszę o pomoc. Podajcie jak możecie propozycje, w jakie aparaty cyfrowe warto włożyć kase, czego nie kupować w ogóle (jakieś marki, nawet konkretne modele?). Na sprzęt przeznaczam 1500zł max. Myślę, że za te kasę da się już coś rozsądnego kupić zważywszy na fakt, że niedawno moja 80-cio letnia ciotka kupiła sobie cyfrówkę w supermarkecie za całe 200zł ;P
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 18-09-2012 o 15:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów