Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu foto

Domyślnie

Przy takich "wymaganiach" to za 1500 zł kupisz sobie spokojnie ze 4 aparaty. Ja ci proponuję takiego Canona:
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-...is-czarny.html
    - 14-krotny zoom
    - filmowanie HD
    - matryca 14,1 mln pikseli
    - rozsądna cena

Nic więcej Ci nie potrzeba (przynajmniej sądząc po Twoim poście).

A jak już jestem w tym temacie, to pochwalę się swoimi pierwszymi, testowymi zdjęciami z 650d:

Generalnie jestem bardzo zadowolony, aparat ma potencjał, jakościowo robi fantastyczne zdjęcia (plener, portret). Bardzo dużym ułatwieniem w obsłudze jest dotykowy ekran. Nie do końca mogę się "dogadać" z szalejącym hybrydowym AF (wolę manual), ale nawet w trybach automatycznych robi bardzo dobre fotki. Bardzo tolerancyjny w kwestii ISO - szum pojawia się bardzo, bardzo późno w stosunku do mojego wcześniejszego Sony.

Dodatkowo (już po sesji BMW) dokupiłem drugą baterię i filtr polaryzacyjny Hoya. W wolnej chwili podrzucę inne fotki "z życia wzięte".

Awatar Zgredek
    Auto
    Honda civic

Domyślnie

Wygląda OK, no i cena BARDZO przystępna.
    Poczytam na necie opinie na temat tego modelu.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

to najtrudniejszy przedzial cenowy do podejmowania decyzji

za tyle kupisz rownie dobrze entry-level lustrzanke lub bezlusterkowca lub bardzo drogi kompakt.

(pozniej w przypadku lekkiego pecha tj. nie-trafienia z wyborem => moze sie to w praniu okazac: lustrzanka-nieporeczne i niewykorzystywane bez dodatkowych obiektowow, kompakt - mocno przeplacony jak za ta kase i nie dajacy zadowalajacych zdjec, znaczaco lepszych od znacznie tanszych kompaktow)

Zycze udanego scenariusza i zadowolenia z podjetego wyboru.

O widze teraz komentarz od Dj - zaproponowal Ci zjechanie z wydawana kwota w dol i to bardzo dobry pomysl, nawet jesli Cie pozniej aparacik nie zadowoli nie bedziesz zalowal masy wydanej kasy.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zgredek Zobacz posta
    Wygląda OK, no i cena BARDZO przystępna.
    Poczytam na necie opinie na temat tego modelu.
    Tu masz test - polecam lekturę:
    http://www.swiatobrazu.pl/canon-powe...ego-25457.html

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Dzięki za świetną tapetę!

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Domyślnie

Czytałem o tym zaraz po premierze aparatu - w Polsce "tych zainfekowanych" była niewielka ilość. Zresztą na stronie Canona jest rubryka do wpisywania numerów seryjnych i system sprawdza, czy posiada się akurat ten wadliwy egzemplarz. Podobno mogą się pojawiać jakieś problemy skórne na dłoniach.

Ja na szczęście sprawdzałem od razu po zakupie i mój aparat jest zdrowy.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

DJ, a kręciłeś już jakieś filmy aparatem? Zaczynam się rozglądać za czymś co zastąpi mojego wysłużonego 350d, przy czym funkcja filmowania jest tym czego bardzo mi potrzeba
    #drivetastefully

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Miałem kiedyś 500d i tam już filmy były w doskonałej jakości. W nowszych modelach masz więcej opcji ustawień, które pozwolą Ci bardziej zaingerować w nagrywanei materiału. Polecam też Lumixy- są mega do video. Grunt to przejściówka na M42, trochę pleśniaków, steadicam i sprawna dłoń do subtelnego kręcenia pierścieniem, a efekty mogą być bardzo grubiutkie. Jarałem się tym trochę, niestety brak czasu (tak się mówi..) zawiesił moje superprofesjonalne produkcje kina alternatywnego. zrobiłem nawet sam mini wózeczek do płynnych przejazdów- kupując materiały za ~150zł, w większości w castoramie opierając się m.in. na zestawie do montażu drzwi przesuwnych

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów