Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 17 z 165 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 1650

Wątek: Kącik sprzętu foto

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Vincentus
    S3 jest niezły, to fakt, ale... dlaczego w takim razie we wszystkich rankingach / zestawieniach wygrywa FZ50 ?
    Większa funkcjonalność aparatu... Regulacja pierścieniami... Stopka pod lampe błyskową TTL...
    Obiektyw posiada gwint dzięki czemu nie trzeba sie bawić w tulejki itp by założyć filtr...
    Większa zwartość konstrukcji...

Zresztą S3 to konkurencja raczej FZ-7 a nie FZ50... Panasa można raczej porównywać do S5 lub G7...

Zresztą porównując suche dane FZ50 ma przewagę nawet nad S5...
    Zwłaszcza w miejscach gdzie ocieramy się juz o bardziej zaawansowana sztukę fotografowania...
    Długie czasy... do 60s [S5 max 15]... Tryb RAW... Większy zakres przesłony...
    Dużą zaletą S5 może być natomiast to ze działa on na paluszki AA..
    Może nawet i większy ekran LCD o 0.5 cala ale przy czym należy pamiętać że jest on tylko większy... Oba aparaty maja po tyle samo pikseli w ekranach...

No i ostatnia sprawa... Cena... S5 dopiera debiutuje więc jego cena osiągnie na początku przedział 2500-3000zł..

BTW... W makro nie liczy się odległości ostrzenia... To chwyt marketingowy... Przecież z odległości 1cm czy nawet 10 to zrobimy zdjęcie najwyżej kwiatkowi lub zdechłemu robakowi... Najciekawsze okazy wymagają dystansu :P... Ważna jest natomiast skala odwzorowania a ta osiąga z reguły maksimum przy wartościach zoomu 2x~4x... Jak ktoś chce bawić sie w makro to polecam dowolnego UZ [ale im mniejszy otwór przesłony tym lepiej...] i domowy zestaw do makro... dwie soczewki [ze szkieł powiększających nawet] i dwa cylindry... Trochę taśmy... Inwencji i osiągniemy wysoki poziom w tej dziedzinie bez ogromnych kosztów

BTW2... Wysokie ISO w kompaktach to tez chwyt marketingowy... Wiekszośc ma problemy prz ISO400 a ISO1600 pfff :lol: Tylko flagowe kompakty Fuji jakos jeszcze sobie radza do ISO 800 ale potem to juz kicha...
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nuba
    moja propozycja ?
    nikon d50 samo body to jakieś 1300
    sigma 55-200 500 zl
    nikkor 18-55 200-300 zl
    Święta racja - to jest propozycja od wielu osób, w USA nie kupuję, bo się nie opłaca... przesyłka droga, cło ( ) i niezbyt ogromne różnice... poszukam D50 i być może dokupię coś ciekawego...

P.S.
    A 100? Moja "konkurencja" ma Sony'ego A100, po prostu nie chcę Wiem, że dziwne podejście, ale naprawdę będę się lepiej czuł, jak będę miał coś innego... ktoś powie, że to bez sensu kryterium, ale dla mnie bardzo ważne.. doczepiłem się D50, będę szukał Jakby ktoś widział jakieś fajne oferty to z góry dzięki za podanie linków Aha, szukam jedynie NOWYCH

Pozdro i dzięki za wcześniejszą pomoc

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Wracając jeszcze na moment do Canona... S5 ma procesor DIGIC III, a S3 starszy DIGIC II. To chyba ma znaczenie ?
    Dobry Kamaz nie jest zły

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

oczywiście że ma ... tylko teraz pytanie co sobą prezentuje procesor graficzny z luster w hybrydach canona

na tą samą matryce upchali 2 mln pikseli więcej co w teorii powinno się objawiać dużo większymi szumami a jeśli jest silniejszy soft odszumiający to im wyższe ISO tym mniej szczegółów na zdjęciach zostanie ... w rezultacie będziemy mieć akwarele zamiast zdjęć
    szkła tez nie zmienili więc rozdzielczość optyczna tego szkła nie będzie odpowiednia do ilości pxl na matrycy, nie mówiąc o możliwej dystorsji, aberracji, czy winietowaniu

jednak są to tylko spekulacje bo nigdy nie wiadomo jak się spisuje dany aparat ... po czystych danych na papierze niewiele można wywnioskować

jedno jest pewne ... każdy aparat ma wady i zalety, nie ma sprzętu idealnego dla wszystkich ... nawet lustra dla niektórych nie są wskazane
    technicznie są do siebie bardzo zbliżone i 90% ludzi nie potrafiłaby wskazać różnic na zdjęciu z dwóch innych aparatów

najlepszym wyjściem jest pożyczenie sprzętu na dzień dwa i męczenie go ... potem kolejny i wybrać ten który nam najbardziej odpowiada

jeśli nie ma takiej możliwości to wymacać sprzęt w sklepie i brać ten który nam najlepiej w łapie leży i według nas ma najlepszą ergonomię, bo tak jak już napisałem ... są to wszystko bardzo zbliżone konstrukcje

Domyślnie

Witam: Tak się składa, że mam Canona S3 IS na sprzedaż, pełen komplet, gwarancja w stanie idealnym + karta pamięci + 4 akumulatory Duracell i ładowarka też Duracell - niedrogo. Sprzedaję bo dziewczyna napaliła się na H9 i nie mogę jej od tego odciągnąć.

Mail: kaaacper85@wp.pl
    tel: 694-351-180
    szczęście to jedyna rzeczy, która się mnoży gdy się ją dzieli.

Domyślnie

Mam już aparat, kupiłem jednak używany Tak jak mówiłem jest to Nikon D50 I muszę przyznać jedno:
    Warto było! - przy ISO 200 szumy prawie nie istnieją, przy przybliżeniu do rozmiaru rzeczywistego (6 mpix) również są małe. Już na standardowym Nikkorze 18-55 można robić świetne zdjęcia, w tym niezłe z bliska. Za 2000 zł kupiłem całkiem fajny zestawik Dodatkowo dostałem obiektyw 70-300 od Sigmy, filtry na oba obiektywy, plecak oraz dwa komplety baterii z ładowarką...

Na razie fotki aparatu, fotki z aparatu w innym temacie, kiedy indziej

Domyślnie

Gratuluję zakupu bardzo fajnego sprzętu! Czekam z niecierpliwością na foteczki z niego. Niech Ci służy!!

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Nom aparacik niezly , na zlocie fanow Wloskiej motoryzacji robilem fotki jego wyzsza wersja czyli D70 wiec mozecie juz sobie wyobrazic potencjal tego aparatu

f1 tez bedzie tym samym robione
    Mind Full of Colors.

Domyślnie

buuuuuuuu...... ja też chcę

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sefar
    buuuuuuuu...... ja też chcę
    Pożyczę Ci na te dwa lata 2000 zł, jeśli po roku dostanę 2 razy tyle...

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Gratuluję zakupu bardzo fajnego sprzętu! Czekam z niecierpliwością na foteczki z niego. Niech Ci służy!!
    Dzięki Ale na foteczki trochę trzeba będzie poczekać... W końcu to lustrzanka, a tu najważniejszy jest manual... A tego się nie nauczy w 2 dni :P

Cytat Zamieszczone przez zychu
    Nom aparacik niezly , na zlocie fanow Wloskiej motoryzacji robilem fotki jego wyzsza wersja czyli D70 wiec mozecie juz sobie wyobrazic potencjal tego aparatu

f1 tez bedzie tym samym robione
    Taaa... mam mało czasu... muszę się wziąć do pracy (nigdy przyjemniejszej pracy nie wykonywałem ) i zacząć się uczyć robić fotki na manualnych ustawieniach... w końcu fotograf nie jedzie na automacie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów