Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy zdjęcia dodawane na forum powinny mieć rozdzielczość:

Głosujących
34. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1024x768

8 23.53%
  • 1280x960 lub 1280x1024

9 26.47%
  • możliwe największą

17 50.00%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Rozdzielczość tapet

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Dla mnie bez róznicy, i tak nie zbieram tapet samochodów, jedynie oglądam te zdjęcia. Sam działam na 1024 x 768, ale zdjęcia indywidualek dawajcie w jak największym formacie
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

BKX zawsze możesz zwrócić się do kogoś z prośbą o przerobienie zdjęcia na wymagany rozmiar - ja siedzę często na kompie (zarówno we firmie jak i w domu) więc bardzo chętnie Ci pomogę. Piszesz do mnie PW czy na maila z linkiem do zdjęcia, a ja raz-dwa Ci przerabiam na wymaganą rozdzielczość. Serio! Polecam się na przyszłość.

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

DJ wiesz, nie to zebym nie umial takich rzeczy Ja poprostu jestem leniem i chiałbym mieć gotowe Co do jakichś secjalnych fotek, to oczywiście jak największa rozdziałka musi byc

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Ja uważam, że trzeba dawać w jak największej rozdzielczości. Ze zmniejszeniem nie ma przecież żadnego problemu (np programik Infranview), natomiast powiększenie jest praktycznie niemożliwe.

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

ja zaznaczyłem 1024x768 ;p ale po przeczytaniu wypowiedzi macie racje i bym w takim razie wstrzymal sie poprostu od glosu .. bo ogolnie to sie podpisuje pod Bartkiem ze najbardziej mi pasuje jak w 1024 bo musze zawsze zmieniac sobie a mi sie nie chce ;p tzn to jeszcze jest nic... poprostu często nie otwieram wsyzstkich i nie przegladam bo mają takie wiekie rozdziałki ze troszku zajmuje zaladowanie takiej tapetki ;/

Auto
    *

Domyślnie

Tak się kształtuje rozdzielczość na której pracują userzy aG.
    konto zamknięte

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Zagłosowałem na możliwe największą. Dlaczego? Z lenistwem trzeba walczyć. Nie chcę wam się to nie będzie mieć tapety. Może dam taki prostacki przykład. Wiecie co byłoby gdyby wszyscy ludzie byli leniwi. Cała technika i te wszystkie gadżety, które nam pomagają w życiu i bez których nie możemy się obyć np. komputery nie istniałyby. Siedzielibyśmy w buszy i szukali bananów. To tak pobocznie. Może troche zabawnie to zabrzmiało, ale bez przesady. Nie chcesz, nie będziesz miał. Jak widzę, że tapeta jest za duża, włączam Photoshopa, zmniejszam rozmiar i mam tapete w odpowiedniej rozdziałce. Dlatego, że paru użytkowników ma problemy nie może zrobić paru kliknięc wszyscy mają iść im na ustępstwa. Co to za problem napisać strone w przeglądarce, poszukać na stronie tej ulubionej tapety, kliknąc w odpowiedni rozmiar i zapisać. Nie róbcie z siebie niepełnosprawnych. Tyle odemnie. BKX ja cie nie obrażam ani nie atakuje. Bo ty taki obrażalski. Poprostu to jest lekkie przegięcie. ??:

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

Ja zwrocilbym uwage na inny maly szczegol - na proporcje tapet.
    Ustawiajac u siebie tapete w rozdzielczosci 1280x960 niestety bardzo wyraznie widze znieksztalcenia. Oczywiscie mozna sobie z tym poradzic odpowiednio modyfikujac tapete, jednak nie jest to zwykla zmiana rozdzielczosci w 20 sekund.

Co do uzywanych rozdzielczosci, to napisze, jak jest u mnie w domu:
    2 x 1024x768
    1 x 1280x1024
    1 x 1280x800
    1 x 1440x900

Z czego tylko jeden rozmiar dostepny jest na AG. Rozumiem, ze 2 ostatnie sa typowo laptopowe, ale fajnie jednak byloby, gdyby pojawil sie rozmiar 1280x1024.

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ilovebmw
    Ustawiajac u siebie tapete w rozdzielczosci 1280x960 niestety bardzo wyraznie widze znieksztalcenia.
    To nie ustawiaj sobie na rozciagnij (czy jakos tak) tylko wysrodkuj. Bedziesz mial male paseczki na gorze i dole, ale tapetke nie znieksztalcona

Auto
    *

Domyślnie

Ja już przeszedłem przez wszystkie techniki reformatowania tapet, rozciąganie części foty, domalowywanie, uzupełnianie dziury kopią innego obszaru itd.
    A co do photoshopa to zauważyłem że on nie potrafi dobrze pomniejszać zdjęć, robią się przy tym zniekształcenia i masa zębów.
    Ja robie tak że w photoshopie reformatuję fotkę zachowując maksymalną wielkość ale docinająć do odpowiednich proporcji, zapisuję i otwieram przez ACSee, robie screena i dopiero wtedy mam w photoshopie gotowy obraz bez żadnych mankamentów.
    konto zamknięte

Uprawnienia umieszczania postów