Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Katalog supercarów ostatnich lat

Awatar Golden Boy

Domyślnie

Ostatnie szlify skończone. Auta ułożone w kolejności alfabetycznej, oraz krótki komentarz do każdego auta. DK_WRC spis robiłem w oparciu o najnowsze generacje modeli. Dlatego też nie umieszczałem tam wcześnijszych produkcji.
    Dziękuję za pozytywne komentarze.
    The Hate U Gave Lil Infants Fu#ks Everybody

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Hmm...

Kompedium bardzo fajne i podziwiam że chciało ci się je robić, mistrzu Golden Boy

Jako jednak wielki Fan marki Saleen, co zreszta chyba widać po moim nicku muszę cie sprostować w kwestii osiągów Saleena S7 Twin-Turbo.
    Otóż jego przyspieszenie nie jest tak żałośnie kiepskie jak napisałeś (3,6sek) , lecz wynosi 2,8sek....

Następna sprawa - prędkość.
    Nie wynosi ona 330km/h, lecz po prostu nie została jeszcze zmierzona. Firma podaje tylko że wynosi ponad 330kmh. Przypuszczalnie oscyluje ona wokół 350kmh. To tyle ode mnie

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Nie będę miał innego zdania od innych jak napisze, że to kompendium jest świetnie wykonane. Naprawde gratulacje za inwencje, pomysłowość i wytrwałość. Zawsze się przyda taki spis. O tych samochodach można byłoby do bólu rozmawiać i je podziwiać. Dlatego też powinnien te auta powinny mieć swój koncik. Ciekawe filmiki, dobrze napisane ich opisy, ładne zdjęcia czyli wszystko czego dusza zapragnie. No nie wiem wyrzuciłem już wszystkie swoje odczucia na temat twojego kompendium. Pewnie przez ten pobyt w Stanach narodził ci się ten pomysł. Witaj Golden Boy po długiej nieobecności. Faktycznie jesteś złote dziecko.

Awatar Golden Boy

Domyślnie

Poprawiłem przyspieszenie, a co do V - max to zostaje przy 330 km/h, jak ktoś oficjalnie wyśrubuje prędkość S7 to zaktualizuję tą rubrykę. Dzięki za podanie prawidłowych danych szakal mój pomysł narodził się już tamtą zimą, jednak dopiero teraz zdobyłem się na jego finalizację. A tam za ocenaem miałem jedynie okzaję na zobaczenie na własne oczy niektórych z tych aut.

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Sorki Golden że wcześniej tego nie widziałem, ale jeszcze dwie sprawy dot. S7 Twin-Turbo. Są to tzw. duperele, ale wydaje mi się że im dokładniejszy katalog tym lepszy

a) Moc 750KM nie jest osiągana przy 6400rpm, ale przy 6300 (wiem, potężna różnica )

b) Tylne opony.... nie są to, jak napisałeś 355/25/19, lecz 345/30/20

Jeszcze mały szczególik... w opisie np. Carrery GT hamulce są opisane dokładnie, a w Saleenie tylko "tarczowe, wentylowane". Można by to rozszerzyć. Ja proponowałbym:

Hamulce: tarczowe, wentylowane (15 calowe przednie, 14 calowe z tyłu), z 6-tłoczkowymi zaciskami, produkcji Brembo
    A prędkość proponuje napisać tak, jak podaje producent czyli "ponad 330km/h".

Oczywiście są to tylko moje propozycje, z niczym się nie narzucam, czyń co uważasz za słuszne, mr. Golden Boy

PS. Miałeś może okazję ujrzeć, a jeszcze lepiej - usłyszeć S7 ?

Awatar Golden Boy

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez saleen
    Sorki Golden że wcześniej tego nie widziałem, ale jeszcze dwie sprawy dot. S7 Twin-Turbo. Są to tzw. duperele, ale wydaje mi się że im dokładniejszy katalog tym lepszy
    Właśnie oto chodzi! Im więcej sugestii ze strony userów tym lepiej. Jak widać strony, z których korzystałem mają różne dane. Im będzie więcej takich podpowiedzi tym lepiej dla każdego. No i oczywiście kompendium będzie doskonalsze. Mam nadzieję, że nie ma tu jakichś poważnijszych błędów, dzięki za każdą poprawkę.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

A ja poczekałem, aż dokonasz wszystkich poprawek. Kompedium jest bardzo dobre, przyda się takie porównanie wszystkich supersamochów w jednym temacie. Jednym słowem SUPER

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Ciekawy pomysł z tematem kompendium i dobre wykonanie prócz kilku niedociągnięć w danych.
    a mianowicie:
    Bugatti Veyron
    - czas hamowania z 406 w 10s wydaje się nie realny (średnie przeciążenie wynosiło by 1,15s )
    - Vmax zmierzony 402 km/h

Ferrari Enzo
    - moc 660KM
    - skrzynia sekwencyjna
    - vmax zmierzony 355km/h

Ford GT
    - 774Nm przy 4500obr
    - 0-100 3,9s(zmierzone)
    - 0-200 12s (zmierzone)

Lamborghini Murciélago LP 640
    przednie opony 18
    0-200 km/h 11,2s ( z e-gear)

Maserati MC12
    - Ceny były zbliżone, taką różnicą była wielkość serii

McLaren Mercedes SLR
    - moc 626KM
    - moment 780Nm
    - waga 1768 kg
    - 0-100km/h 3,8s
    - 0-200km/h 10,7s
    - vmax 334km/h

Porsche Carrera GT
    moc 612KM

Fajnie jak bys poprawił jednostki bo masz w kilku miejscach Km a nie KM i
    w pojemnościach brakuje przecinków jak podajesz w litrach lub zastąpienia l przez ccm lub cm3.

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Awatar Uliczny_Wojownik
    Auto
    Cayenne Turbo

Domyślnie

Ja bym proponował rozszerzyć te kompendium o Ferrari 599 GTB Fiorano.

Awatar Golden Boy

Domyślnie

Sorry, że jeszcze nie poprawiłem danych błędów. Zrobię to w najbliższym czasie.
    Ferrari 599 GTB Fiorano - osobiście nie zaliczył bym go do grona opisanych wcześniej aut. Zresztą kiedy będą pojawiały się jakieś nowe będę przeprowadzał ankietę odnośnie dołączenia ich do katalogu,

Uprawnienia umieszczania postów