Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Uwagi do testów na autoGALERII

Domyślnie Uwagi do testów na autoGALERII

Ostatni test Toyoty Aygo autorstwa don_pazurro skłonił mnie do pewnych przemyśleń. Jest to chyba najdłuższy test na autoGALERII (zaraz po nim jest moja "ekspresowa" Avensiska ). Mam więc pytanie do Was, czytelników i forumowiczów - czy dobrze się taki długi test czyta? Czy może wolelibyście, żeby testy moje i właśnie Rafała były bardziej "skondensowane"?

Trudno, żeby trzech testujących pisało w tym samym stylu, bo jest to rzeczą niemożliwą. Zarówno Filip jak i Rafał mają swój własny styl - pierwszy pisze szybko, łatwo i przyjemnie, może czasem zbyt telegraficznie, ale czyta się to miło jednym tchem. Drugi redaktor ma doświadczenie w pisaniu długich publikacji, więc i jego debiutanckie Aygo należy do najobszerniejszych. Ten test również czyta się przyjemnie, mamy więcej skupienia się na detalach i dzięki temu obraz samochodu staje się jeszcze bardziej szczegółowy. O sobie nie piszę z wiadomego powodu - nie jestem sam w stanie ocenić swojej pracy.

Czy macie więc jakieś propozycje czy uwagi na temat naszych testów? Coś Wam się nie podoba lub chcielibyście coś więcej zobaczyć czy przeczytać? Każde propozycje są mile widziane i pozwolą jeszcze lepiej doszlifować i przygotować każdy z naszych testów.

P.S. Mała uwaga, bo kilka osób już wcześniej o to pytało - nie mamy na razie możliwości testowania osiągów ani mocy samochodów. Życzeń w stylu "dajcie test 997 Turbo" również nie spełniamy.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Moim prywatnym zdaniem. Uprzedzam że jest to tylko i wyłącznie moja opinia i moje odczucia. Nikomu więc nie chce narzucać mojego zdania, ale.....
    ...dużo lepiej i przyjemniej czyta mi się skondensowane, konkretne, humorystycznie napisane teksty.
    Przyznam się że jak widze taką dość sporawą litanię opisującą dane auto, to mnie troche zniechęca do lektury...wiadomo czyste lenistwo.
    Polecam zrobić Ankiete.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar jaromir
    Auto
    Jeżdżę różnie...

Domyślnie

Moje zdanie jest następujące. Test w formie skondensowanej jest o wiele praktyczniejszy dla przyszłego czytelnika, który czasami ze względu na lenistwo (w tym przypadku nie mam na myśli żadnej konkretnej osoby) po ujrzeniu paru zdań czyta wszystko w 5 minut i czym prędzej wyraża swoją opinię na forum. Oczywisty jest fakt, że nawet najdłuższa litania jest do przeczytania ale pomocny w tym momencie jest zawarty w nim humor i lekki styl. Jestem takiego zdania, że najważniejsze jest to jaki samochód jest testowany i co kogo interesuje. Dla jednego test Mercedesa CL napisany na 5 stron może być tak interesujący, że będzie go czytał 10 razy a inny już po pół strony powie sobie dość bo aktualnie nie interesuje go to auto. Sam lubię czytać zarówno krótkie jak i dłuższe testy. Może załóżmy tak, że don_pazurro pisze obszerne testy a np. Filip krótkie ale nasycone dużą dawką humoru. Będą to pewnego rodzaju znaki rozpoznawcze. Tyle z mojej strony. Dziękuje za przeczytanie tego postu i narazie.

Awatar qoompel

Domyślnie

Popieram Cię jaromirze. Niech każdy pisze w sposób, jaki mu odpowiada i po kłopocie
    Jestem za tym, żeby testy były i dłuższe, i krótsze. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

Moim zdaniem długie czy krótkie, śmieszne czy poważne to nie ma znaczenia. Podoba mi się, że każdy redaktor ma swój styl i moim zdniem nasza ingerencja jest nie potrzebna. Oba style (powiedzmy, że robimy takie rozrównienie) są funkcjonalne a jeżeli ktoś naprawdę ma zamiar nabyć opisywany samochód to nawet 8 stronnicowa kobyła go nie zniechęci do czytania. A jeżeli w tekscie z powodu krótkiej objętości brakować będzie jakiejś informacji to można się przeciez zawsze dopytać na forum.
    Quidquid latine dictum sit, altum viditur
    Ex: Mebel
    Ex: Karawan
    Next: Kalarepa

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

jak dla mnie teksty powinny byc troche dluzsze i opatrzone w jak najwiecej "zyciowych" danych

co do pierwszego tekstu rafala to moge przyczepic sie tylko do tego ze za duzo jest tekstow w stylu "mi sie podobalo", "moja opinia..." - ja bym sie tego wystrzegal, bo tak naprawde czytajacego nie obchodzi jaka jest opinia piszacego
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Niech kazdy pisze jak chce i bedzie dobrze.

Awatar eF
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Vincentus
    Niech kazdy pisze jak chce i bedzie dobrze.
    Właśnie.

Ja zostaje przy koncentratach

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

W sumie macie racje. Dlatego jest tylu Redaktórów żeby każdy pisał w swoim stylu. Nie mozna komuś narzucić żeby pisał w taki a nie inny sposób. A ocene ich pracy i tak zależna będzie od nas, czyli użytkowników. Tak jak jest teraz jest najlepiej.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Uprawnienia umieszczania postów