Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 34 z 34 PierwszyPierwszy ... 1819202122232425262728293031323334
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 340

Wątek: Rysunki samochodów

Awatar ///AMG
    Auto
    volvo C30

Domyślnie

Ten SL byłby całkiem sympatyczny gdyby nie źle dobrane proporcje kół ( a może to celowy zabieg?)
    AMG-Aufrecht Melcher Großaspach

Auto
    Fiat Uno

Domyślnie

Mercedes SL 65 AMG Black Series przód 19", tył 20" :P starałem się realnie to narysować ale może trochę przesadziłem

Awatar ///AMG
    Auto
    volvo C30

Domyślnie

koła zdecydowanie są za duże, względem samego auta , problem leży też w zderzaku z tyłu, który jest za bardzo rozciągnięty w dół, dyfuzor wydaje się mieć dobre proporcje, poza tym nie widać różnicy w rozmiarze kół przód<tył, no i w tak przedstawionym przestrzennie aucie powinno być widać częściowo czwarte koło... na + lekkie cieniowanie , wygląda naprawdę OK
    AMG-Aufrecht Melcher Großaspach

Auto
    Fiat Uno

Domyślnie

No fakt, koła nie dopatrzyłem :/ a nad resztą popracuję.
    A to teraz wrzuciłem
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e576110ed.html

Auto
    Ford Fiesta, Skoda Fabia, Opel Vectra C

Domyślnie

Coś ode mnie ze stajni Mercedesa niestety trochę ucięło. (dokańczam jeszcze)
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...47501b37f.html
    Napiszcie co by tu dodać albo zmienić.

Awatar smigi
    Auto
    Maluszek-ciasny ale własny;]

Domyślnie

radek123987 w Twoich własnych projektach perspektywa sypie się nieubłaganie-poćwicz to. W Mercedesie pokiełbasiły Ci się proporcje i znów perspektywa-przednie koło będzie sporo mniejsze od tylnego w tej perspektywie [zwłaszcza że jest różnica w wielkości metrycznej], pamiętaj że w perspektywie dany obiekt im dalej tym mniejszy. Pozatym całe auto jest za wąskie do tej wysokości przez to wydaje się ze zderzak jest zbyt pociągnięty w dół, jak to zauważył kolega ///AMG. Pozatym cieniowanie-nie bój się ciemnych plam, tam gdzie widzisz je na zdjęciu, tam mają być na rysunku. Im większe kontrasty w cieniach [oczywiście wszystko przemyślane] tym więcej głębi i tym mniej płaski wydaje się rysunek.

Ferdas1 pilnuj felg-elipsy muszą być proste, inaczej wszystko będzie paskudnie wyglądać. Do tego trochę więcej szczegułów by się przydało. No i nie zapomnij o porządnym cieniowaniu samochodu. No i szczegułowość. Cackasz się z cegiełkami na ścianie a nie dorysowałeś do końca klamki?! Pomyśl co jest ważniejsze-tło czy samochód, bo jeśli tło to zabierz się za pejzarze:P

Aaa no i następnym razem polecam nie odrysowywać ze zdjęć. Ani przez kalkę maszynową, ani kreślarską. Ani poprzez odbijanie ołówkiem ani pod światło. Bo nie na tym to polega:P

A jeśli tak bardzo chcesz się bawic już w fotorealizm, to polecam metode kratkowania, przydatna zwłąscza na dużych formatach

Pozdrawiam wszystkich bywalców tego tematu po dłuugiej przerwie;-)

Auto
    Ford Fiesta, Skoda Fabia, Opel Vectra C

Domyślnie

smigi pejzaże i inne krajobrazy również rysuję , masz rację koła mi nie wchodzą i nigdy nie wychodziły nie mam pojęcia dlaczego, próbowałem już rysować same felgi i koła ale efekt jest zawsze podobny czasami lepiej czasami gorzej.

Awatar smigi
    Auto
    Maluszek-ciasny ale własny;]

Domyślnie

trzeba ćwiczyć-nic więcej nie poradzisz. Na początku rysuj same walce potem trudniejsze i bardziej skomplikowane bryły. Musisz sobie wyobrazić że koło samochodu to odpowiednio obrobiony walec. Więc rysujesz walec i wyobrażasz sobie jak by on wyglądał gdyby też na nim zaznaczyć wszystkie płaszczyzny opony. A potem felga, wszędzie zachowana perspektywa, skróty przy ramionach itd. Koła są bardzo skomplikowane, ale to w nich najbardziej widać błędy. Dlatego są tak ważne.

Rysuję już dobrych parę lat więc wiem co mówię:P

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Co robi student gdy się nudzi? Na to pytanie znajdzie się multum odpowiedzi. Jedną z nich jest mój przykład. Podczas przeglądania zdjęć z sylwetką Bugatti Veyrona, wpadłem na pomysł, że mogę wykorzystać kilka jego linii w nietypowy sposób.
    Jak się zapewne domyślacie, jest to tor wyścigowy. Nie wiem, jaką ma długość, bo nie zachowałem odpowiedniej proporcji, nie znam się na wielu zasadach związanych z projektowaniem takich obiektów, dlatego wybaczcie za ewentualne błędy. Natomiast pomyślałem o nachyleniu toru, pit stopie i nawet o wieży kontrolnej(inspirowanej dźwignią zmiany biegów SuperSporta). Miałem jeszcze plan na budowę głównej trybuny na kształt spoilera ów samochodu, ale już nie mam ochoty na to.. Prawdopodobnie porzucę ten projekt i nic już nie wymyślę Wybaczcie, że w tym temacie, ale nie znalazłem adekwatnego do tego typu pomysłów Wszystkie prawa zastrzeżone
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Uprawnienia umieszczania postów