Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Lada Niva off-road

Domyślnie Lada Niva off-road

Witam wszystkich forumowiczów . Zamierzam kupić używaną w nie najlepszym stanie Lade Nive oczywiscie nie żeby jeździc po miescie tylko na działke do zabawy w lekkim terenie , no ale chciałbym przeprowadzić kilka przeróbek zawieszenia i wlasnie tu prosiłbym was o pomoc , może znacie jakieś strony z przeróbkami Nivy itp.

P.S Jestem rownież zainteresowany przerobką nie wiem jak to sie dokładnie nazywala ale chcialbym zrobić tkz. dolot szlyszałem ze jest on poprowadzony do filtra bądź gaznika dzięki czemu nie musimy sie zbytnio martwić o zalanie silnika .

Z góry wielkie dzięki i Pozdrawiam

P.S Przepraszam za błąd w temacie , nie zauważyłem

Awatar Don2x44
    Auto
    VW Down! half V6 24V 2.0l 120PS '13 /Mazda 323F GLX Lantis 1.9 16V '98

Domyślnie Re: Lada Nica off-road

Zrobienie samemu kanału dolotowego nie należy do trudnych i skomplikowanych rzeczy. Potrzebujesz parę rur, kolanek(np PCW), zacisków, uszczelek... i dobrych chęci... Polega to głownie na przedłuzeniu rury dolotowej...

Po pierwsze musisz uszczelnić obudowę filtra powietrza(to coś metalowego co przypomina magazynek od radzieckiego karabiny PPSz ) potem wyporadzić rurę za obudową filtra powietrza umieszczoną tak aby woda nie wleciała oczywiście;p
    http://www.myvolga.com/Niva/Motor2.gif

PS. Robi się to tak mniej wiecęj jak kanał dla filtra stożkowego, lecz nie wywalasz obudowy.
    Mercedes-Benz - Ihr guter Stern auf allen Straßen.

Domyślnie

dzieki kolego za pomoc ,juz jedno wiem to teraz tylko zawieszenie moze wie ktos czy tak jak do uaza pasuja mosty przedni i tylny od patrola gr badz innego

Uprawnienia umieszczania postów