Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: problem z seatem ibiza

Domyślnie problem z seatem ibiza

Witam.
    Wracając seatem do domu nagle zaczeło nim szarpać.Zmieniłem więc na drugi bieg i na malutkim gazie doplozłem się do domu.Gdy odpale silnik to chodzi prawidlowo(wchodzi na obroty).Problemy zaczynaja się gdy wbiję bieg i chcę ruszyć to coś go dławi i szarpie silnikiem.Na biegu wstecznym wszystko jest OK (cofa bez problemu).Co to za przyczyna?Pomózcie bo ja juz nie mam pojęcia.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie Re: problem z seatem ibiza

Cytat Zamieszczone przez marcinpo3
    Witam.
    Wracając seatem do domu nagle zaczeło nim szarpać.Zmieniłem więc na drugi bieg i na malutkim gazie doplozłem się do domu.Gdy odpale silnik to chodzi prawidlowo(wchodzi na obroty).Problemy zaczynaja się gdy wbiję bieg i chcę ruszyć to coś go dławi i szarpie silnikiem.Na biegu wstecznym wszystko jest OK (cofa bez problemu).Co to za przyczyna?Pomózcie bo ja juz nie mam pojęcia.
    Jaki silnik? Mozliwe ze przepustnica lub cos sie w kompie przestawiło [zdarza sie:/]... Sprawdziłbym alternator na wszelki wypadek i wgrał fabryczne ustawienia kompa... jak to nie pomoze to czyszczenie przepustnicy.... ewentualnie wymiana jak czyszczenie nie pomogło [wymaga to adaptacji komutera do nowej przepustnicy]
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Domyślnie

Silnik 1,6 wielopunktowy wtrysk. A jak myślisz, czy może to być wina złego paliwa ? Sprawdzenie komputera, lub czyszczenie przepustnicy to tylko u mechanika, tak ?

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marcinpo3
    Silnik 1,6 wielopunktowy wtrysk. A jak myślisz, czy może to być wina złego paliwa ? Sprawdzenie komputera, lub czyszczenie przepustnicy to tylko u mechanika, tak ?
    Niewiem jak w Seatach ale w Skodach które maja podobne a nawet takie same silniki czasem się zdarza...

Sam miałem kiedys takie warjacje obrotów... Wynikały one z błedu komputera który był przestawiany przez skoki napiecia wywołane uszkodzonym alternatorem [przeładowywał]... Ale na forum Octavii było troche przypadków które ustawały po wyczyszczeniu przepustnicy...

Kiepskie paliwo moze mieć na to wpływ... Nie trzeba odrazyu 98 lac ale dobrze kupowac 95 na dobrych stacjach... Jak jezdzisz na gazie to wtedy juz obowiązkowe mui byc BP lub cos podobnego.

Mozna u mechanika... nie trzeba do ASO leciec:/ Ale dobrze zeby miał jakies pojęcie i nie zaczał odrazu wymieniac wszystkiego... najlepiej zeby sam najpierw spróbował zdiagnozowac bo może to byc cos innego...
    pzdr

PS: Moze to byc tez lambda [zdarza się czasami]

Najlepiej jak bys popytał tutaj:
    http://www.klubseata.pl/portal.php
    Chyba bedzie najpewniej
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar tekknoraver
    Auto
    Mazda 323 1.3 16v

Domyślnie

a może spróbuj samemu kompa skasować? Odłączasz Minusa z bateryjki...trzymasz hamulec tak koło minuty (możesz również zostawić na całą noc rozpiętą baterię ) a następnie odpalasz i jedziesz nim normalnie spokojnie żeby komp dane pozbierał....a pozatym wydaje mi się b707 ze to będzie raczej coś ze skrzynią lub sprzęgłem,jak napisał to na wstecznym normalnie idzie....ale to już taka teoria
    -------------------------------------------------------

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tekknoraver
    a może spróbuj samemu kompa skasować? Odłączasz Minusa z bateryjki...trzymasz hamulec tak koło minuty (możesz również zostawić na całą noc rozpiętą baterię ) a następnie odpalasz i jedziesz nim normalnie spokojnie żeby komp dane pozbierał....a pozatym wydaje mi się b707 ze to będzie raczej coś ze skrzynią lub sprzęgłem,jak napisał to na wstecznym normalnie idzie....ale to już taka teoria
    Fakt:/ dlatego nnajlepiej jak zada pytanie tutaj
    http://www.klubseata.pl/portal.php

Jak wcisniesz sprzęgło do oporu to czy obroty nie sa zbyt wysokie jak na jałowy? Nie skacza, faluja?

Tu pilnuje Kocia Banda:

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tekknoraver

Jak wcisniesz sprzęgło do oporu to czy obroty nie sa zbyt wysokie jak na jałowy? Nie skacza, faluja?
    Jak wciskam sprzęgło to nic się nie dzieje, silnik chodzi prawidłowo. Spróbuje odłączyć minus od akumulatora. Wlalem też paliwo ze stacji BP. Dzieki za linka, tam także zapytam

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Marcin sprawdź też czy nie masz przebicia na przewodach wysokiego napięcia. Mogłoby to tłumaczyć dławienie i nierówną przy pracy pod obciążeniem.

Domyślnie

Dzięki za pomoc, zlokalozowałem w końcu usterkę. Przy uruchomionym silniku zacząłem ruszać przewodami świec przy kopułce i wtedy pojawiały się te objawy - nierównomietna praca silnika, dławienie. Takżze myslę, że do wyniany jest ta kopułka oraz przewody. Jak sądzicie ?

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Ja się nie znam, ale miłem podobny problem w Fabii. Gdy dawałem mu troche ostrzej gazu, to zaczynał się dławić i szarpać... W serwisie po podpięciu pod komp. wykazało, że następuje nierównomierna praca jednostki napędowej. Było to spowodowane uszkodzoną świecą. Wymienili i problem zniknął, za to jaka miałem radoche, gdy wreszcie mogłem mocniej wciskać pedal Aha, zapalała się też kontrolka od silnika gdy pojawiały się te objawy.

Uprawnienia umieszczania postów