Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ubezpieczenie

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie Ubezpieczenie

Nie wiecie może czy jest możliwość ubezpieczenia auta z Irlandii w Polsce?
    Konkretnie chodzi o Fiata Cinquecento 900 (auto zarejestrowane w Irl.).Ponoć Alianz ma takie oferty... Wie ktoś coś na ten temat?

Auto
    nie mam

Domyślnie

Żeby nie Tworzyć nowego tematu, jeśli gdzieś to jest opisane skierujcie mnie proszę na ten temat.
    Chodzi mi o ubezpieczenie samochodu ile czasu ma osoba kupująca od kupna do konieczności ubezpieczenia. Wiem ze mam rzekomo 14 dni na skarbówkę chyba ze kupie auto za około tysiąc zł. albo jakoś tak. Ale co robić z tym autkiem po zakupie to juz nie wiem

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Co do wypowiedzi Bastiego. Jest możliwość ubezpieczenia samochodu zarejestrowanego poza granicami RP, ale w momencie, gdy na samochodzie, który przyjechał zza granicy (w tym przypadku z Irlandii, ale to nie ważne z jakiego kraju) skończy się ubezpieczenie OC. Wtedy jest możliwość ubezpieczenia samochodu na okres 30 dni. To tyle z powierzchownego przejrzenia przepisów. W poniedziałek rozejrzę się dokładniej, bo trochę przy tym siedzę.

Natomiast co do Rakka, to jest tak, że w momencie w którym przykładowo kupisz odemnie samochód, to ubezpieczenie jest "kupowane" przez nabywcę. Od momentu podpisania umowy ze Sprzedającym (czyli w tym przypadku ze mną) masz 30 dni na napisanie do ubezpieczalni pisma, (jeśli samochód jest ubezpieczony w PZU to do PZU - zobaczysz świstek, który powinien zawsze być przy dowodzie rejestracyjnym) że wypowiadasz ubepieczenie danego samochodu o numerze polisy...... Zresztą gdy pójdziesz do ubezpieczalni to ci w tym pomogą. W przypadku gdy nie zrobisz tego lub się spóźnisz to automatycznie ubezpieczenie przechodzi z poprzedniego właściciela na Ciebie, ale tutaj ubezpieczalnie lubią cwaniakować i potrafią dowalić do 30% zwyżki za gapiostwo.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania ubezpieczeniowe to proszę pytać, postaram się odpowiedzieć.

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Byku-dzięki,ale ja to już wiem od ponad roku...
    Informacja dla znajomego.

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

To ja nie załapałem o co Tobie chodzi. Możesz jaśniej?

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96

Domyślnie

O to, że ten post jest z kwietnia 2007 roku... Czyli już raczej nieaktualne
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring / ex '93 Opel Frontera A Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V Elegance

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    O to, że ten post jest z kwietnia 2007 roku... Czyli już raczej nieaktualne
    Aha...Nie zobaczyłem daty wysłania posta. Ale Basti miał potwierdzenie

Auto
    nie mam

Domyślnie

A ja bardzo dziękuje za informacje, na pewno mi sie przydadzą

Uprawnienia umieszczania postów