Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Renault Laguna II

Awatar Tramp
    Auto
    vw jetta/bora tdi '04

Domyślnie Renault Laguna II

Mam zamiar kupić Renault Lagune II 2.0 z 2001 roku z przebiegiem 54tys km. Co sądzicie o ty aucie?? Do tej pory jeździłem Toyotą Corollą z 1998r ( http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2523549 ). Byłem z niej bardzo zadowolony lecz samochód już sie postarzał... i znudził. Mam też małe dziecko i przyda sie obszerniejsze auto. Czy Laguna, tak jak Corolla nie zawiedzie mnie?

Może macie jakieś inne propozycje? Interesują mnie samochody z silnikami benzynowymi
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 28-12-2008 o 17:09

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie Re: Renault Laguna II

Cytat Zamieszczone przez Tramp
    Mam zamiar kupić Renault Lagune II 2.0 z 2001 roku z przebiegiem 54tys km. Co sądzicie o ty aucie?? Do tej pory jeździłem Toyotą Corollą z 1998r ( http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2523549 ). Byłem z niej bardzo zadowolony lecz samochód już sie postarzał... i znudził. Mam też małe dziecko i przyda sie obszerniejsze auto. Czy Laguna, tak jak Corolla nie zawiedzie mnie?

Może macie jakieś inne propozycje? Interesują mnie samochody z silnikami benzynowymi
    Na początku... Daruj sobie Lagune... Ona nie jest awaryjna... Do jeżdżąca bomba zegarowa... W jednym z tematów użytkowniczka skarży sie że samochód zgasł jej podczas wyprzedzania... Tutaj podobna historia...
    http://www.blogomotive.pl/index.php/...zly-pan-drwal/
    Początkowo z ojcem byliśmy zainteresowani Laguna... i przyznam ze chyba tą sama co ty czyli przebieg 54tys i 2001 rocznik i silnik 2.0... Pewnie do tego srebrna :susp: Naszczęście kilku użytkowników... byłych użytkowników odradziło... A raporty Dekra mówią same za siebie... ostatnie miejsca:/
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Kwestia egzemplarza, rodzice przez jakiś czas mieli takową Lagunke (tyle, ze 1.9 DCi) i nie jestem w stanie sobie przypomnieć żeby się cokolwiek działo. Nie ma reguły...

Cytat Zamieszczone przez b707
    Daruj sobie Lagune... Ona nie jest awaryjna...
    To jest, czy nie jest?

W jednym z tematów użytkowniczka skarży sie że samochód zgasł jej podczas wyprzedzania
    Jak nie jesteś w temacie, to nie wypisuj bzdur - Laguna Mju pochodzi z 1997 roku, a to tzw. "jedynka".

... Tutaj podobna historia...
    A w tym przypadku jest opisana awaria skrzyni automatycznej - zdarza się niestety w Lagunie II.

Jako osoba mocno doświadczona samochodami francuskimi i mająca z nimi stały kontakt, muszę powiedzieć, że Laguna II wcale nie jest taka awaryjna. Wszystko zależy od egzemplarzy, tego jak auta są traktowane. Z resztą jak w każdym przypadku. Fakt faktem lubi padać czasem elektronika, ale nie jest to tak nałogowe, żeby tworzyć jakieś mity o awariach.

Awatar Tramp
    Auto
    vw jetta/bora tdi '04

Początkowo z ojcem byliśmy zainteresowani Laguna... i przyznam ze chyba tą sama co ty czyli przebieg 54tys i 2001 rocznik i silnik 2.0... Pewnie do tego srebrna
    to raczej nie ta sama http://pro-auto.pl/oferta/a_osobowe_...1&typpojazdu=0

a może lepszy będzie ford mondeo:
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1678107 co myślicie??

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

Widze podobny dylemat, jak w mojej rodzinie jakis czas temu.
    Miala byc Laguna, jednak skonczylo sie na szczescie na Mondeo.
    Po 10 tys. km moge powiedziec, ze to byl dobry wybor. Jedynie mecza awarie zamka w klapie bagaznika (po 2003 zmieniona konstrukcja) (oczywiscie dotyczy tylko kombi).
    Silniki benzynowe sa bezawaryjne w przeciwienstwie do tdci z poczatkowych lat produkcji. Z czystym sumieniem polecam . Pare slow z wrazen z trasy i samochodu mozesz znalezc w "obecnych na rynku".

There's more to liv
    ing than only surviving

Awatar qoompel

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Daruj sobie Lagune... Ona nie jest awaryjna...
    To jest, czy nie jest?
    ->
    Daruj sobie Lagune... Ona nie jest awaryjna... To jeżdżąca bomba zegarowa...
    Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Fakt faktem lubi padać czasem elektronika, ale nie jest to tak nałogowe, żeby tworzyć jakieś mity o awariach.
    To żadne mity. Czysta prawda. Znam wiele przypadków poważnych awarii w Lagunach obydwu generacji. Z tego co wiem, problemem w Lagunie II są jednostki dieslowskie, skrzynie automatyczne, elektronika i zawieszenie. Na każdą z awarii znam min. jeden przypadek.

Tramp - jeśli potrzebujesz niezawodnego, pewnego, eleganckiego i ładnego auta z segmentu D, to śmiało mogę Ci polecić np. Toyotę Avensis pierwszej generacji.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Cytat Zamieszczone przez qoompel
    śmiało mogę Ci polecić np. Toyotę Avensis pierwszej generacji.
    No właśnie I generacji :/ Taki Avensis już jest epokę do tyłu, z zewnątrz jak i w środku wygląda przestarzale.
    Mam zamiar kupić Renault Lagune II 2.0 z 2001 roku z przebiegiem 54tys km
    Można tu polecieć jedynie na przebieg, ale jak będziesz tyle jeździł co tą biała Corollką (IMO kombi i liftback wyglądały wprost koszmarnie - Corolla), to szybko sie zacznie sypać. Zależy ile masz pieniędzy na auto. Ja bym proponował rozejrzeć się za Vectrą z ok. 2002 roku, ewentualnie Mondeo, ale tu trzeba patrzeć na blachy (jak ktos pożałowal na chlapacze, to na progach może być nieciekawie).
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Tramp
    Auto
    vw jetta/bora tdi '04

Cytat Zamieszczone przez AGENT
    No właśnie I generacji :/ Taki Avensis już jest epokę do tyłu, z zewnątrz jak i w środku wygląda przestarzale.
    Też tak uważam dlatego Avensis odpada.
    Mam zamiar kupić Renault Lagune II 2.0 z 2001 roku z przebiegiem 54tys km
    Można tu polecieć jedynie na przebieg, ale jak będziesz tyle jeździł co tą biała Corollką (IMO kombi i liftback wyglądały wprost koszmarnie - Corolla), to szybko sie zacznie sypać.
    Laguną będzie jeżdzic moja żona, która przez 5 lat zrobiła 30tys km

Cytat Zamieszczone przez AGENT
    Zależy ile masz pieniędzy na auto. Ja bym proponował rozejrzeć się za Vectrą z ok. 2002 roku,
    Co do Vectry to jakoś nie mam zaufania do Oplów. Tym bardziej ze jej wygląd, tak jak w Avensisie, jest już troche stary. Fundusze jakie chce przeznaczyć na samochód to max 33-35tys zł, chociaż najlepiej byłoby w granicach 23-27tyz zł

mam jeszcze trzeciego kandydata: http://www.komisgrafix.gratka.pl/ogl/1627.html może Nissan Primera będzie najlepszy?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Cytat Zamieszczone przez Tramp
    mam jeszcze trzeciego kandydata: http://www.komisgrafix.gratka.pl/ogl/1627.html może Nissan Primera będzie najlepszy?
    Prawda, myślę, że Japończyk okaże się lepszym wyborem.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Uprawnienia umieszczania postów