Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Wątek: Bravo VS Golf - dyskusja

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sprinter
    To tylko FIAT, auto dla zwykłego człowieka, którego nie stać na Forda czy VW.
    "Tylko" Fiat :lol:
    Włoska marka robi najlepsze auta miejskie segmentu A, B. Popatrz sobie na Grande Punto (na wnetrze również) i na Forda Fiestę. Powiedz mi co takiego twoim zdaniem jest lepszego w zachodniej Fieście? Może design? :lol: A może słabiutkie blaszki jak to u Forda bywa? :lol: A VW Polo... wygląd - nie tego się nie da porównac do GP, Polo jest epokę wstecz.
    Taka jest prawda, że VW każe placić za auto gole z nędznym silnikiem tyle, co za dobrze wyposazone Grande Punto z niezlymi osiągami. A w zamian dostajemy znaczek VW, który nie jest dla mnie żadną nobilitacją w tej klasie. Przy Fiacie Bravo nowy Focus blednie, to samo moge powiedzieć o niezmiennym od lat Golfie.
    Mam nadzieję, że kiedyś Fiat weźmie się za auta klasy Passata, Avensisa i Mondeo, z pewnościa może sporo namieszać. Niestety Croma nie wyszla dla Fiata, tutaj potrzebne by było auto w sedanie, bez udziwnień, aczkoliwek z dynamiczna linią nawiązująca do młodszych braci.
    Blagam, nie róbcie z Fiata Bóg wie czego, jakby to była jakaś chińska tandeta :/
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Sprinter

Domyślnie

Słuchaj, żeby ktoś kupił Fiata to muszą czymś do tego nakłonić. Czyli?? Niska cena i dobre wyposażenie w standarcie :lol: VW czy Ford mają większą renome i nie muszą tak nakłaniać do kupna bo i tak one się świetnie sprzedają. Jeżeli Ty patrzysz na wygląd to by Ci "gówno w kolorowym opakowaniu" wcisneli. Oczywiście nie mówie, że Bravo to "gówno" Weź też pod uwagę deprecjację. Golf i Focus nie stracą tak na wartości jak Bravo po 2 czy kolejnych latach. Jestem jeszcze ciekaw wykonania, jakości i spasowania materiałów. Co do Fiesty to z tymi blachami to też jak to lubicie tu określać stareotyp. Bo ja często widze Fiesty, zwłaszcza te nowe modele i jakoś nie spotkałem się z tym, żeby rdzewiały, gniły itp. Design... kwestia gustu, jednym się podoba drugim nie. Jednego jestem pewien. O technologii i wykonaniu Fiesty, GP może sobie pomażyć. Co do nazwy "Volskwagen" to mi to nie przeszkadza, ważne że auta są wygodne, przestronne i dobre jakościowo. Aha jeszcze jedna sprawa. Jak jeździsz VW czy Fordem to jesteś uznawany za człowieka "z wyższego szczebla" niż ten co jeździ Fiatem. Mam nadzieję, że kiedyś Fiat weźmie się za auta klasy Passata, Avensisa i Mondeo, z pewnościa może sporo namieszać. To będzie taki sam nie wypał jak Phaeton w klasie S-klasy i 7-er. Pozdrawiam

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

Sprinter nie wiem czy cieszyć się z tego co napisałeś (bo kocham wszystkie Fordy a w szczególności Focusa) czy też płakać nad Twoim podejściem do sprawy :lol: . Sorry, ale ja jeżdżąc Focusem wcale nie mam wrażenia, żę czuje się "człowiekiem wyższego szczebla" od tego, kto jeździ Fiatem. Napisałeś, że Ford ma renomę i Grande Punto nie umywa się do Fiesty pod względem jakości wykonania. Tu zgodze się tylko częściowo, bo wiem, że Ford to świetna jakość wykonania i zaawansowana technologia. Wiem też, że Grande Punto wcale nie odstaje od zachodnich marek pod tym względem, bo jest naprawde dobrze poskładane - to nie jest tandeta. Gdybym zobaczył taką opinie rok temu, to pewnie bym sie z nią zgodził. Ale przykład Pandy, GP i teraz Bravo jest dowodem, że Fiat zaczął robić staranne, trwałe i dobrze wykonane auta. Stworzenie konkurencji dla liderów w segmencie D, byłoby jednak bardzo trudne. Mondeo, Avensisa, Passata, Vectre itp. kupują raczej ludzie z takim podejściem jak Twoje. Sądze, żę Fiat będzie musiał cierpliwie czekać na zdobycie aż takiego prestiżu jak wymienione firmy. Inaczej, faktycznie mało kto kupiłby auto tej klasy...

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Jak jeździsz VW czy Fordem to jesteś uznawany za człowieka "z wyższego szczebla" niż ten co jeździ Fiatem.
    :lol: :shock: :lol:
    Ale mnie tym stwierdzeniem rozbawiłeś. Dziękuję za poprawienie nastroju. Ford z pewnością jest autem z wyższej półki :lol: . Po prostu klasa premium, ciut nie audi. Podobnie volkswagen. Jeżeli Twoim zdaniem są to marki o wyraźnie większym prestiżu niż FIAT (mam tu na myśli segmenty od A do C, bo generalnie w wyższe na razie FIAT się nie pcha, no dobra, jest niby croma, ale jej nie biorę pod uwagę), to gratuluję Ci znajomości rynku. Owszem, opinia o FIACIE jest nieco słabsza, ale jego wyroby spokojnie mogą konkurować z konstrukcjami niemieckich marek bez kompleksu niższości (przypominam, że mam cały czas na myśli auta nie większe niż kompakty, żeby nie było...).

Mam nadzieję, że kiedyś Fiat weźmie się za auta klasy Passata, Avensisa i Mondeo, z pewnościa może sporo namieszać. To będzie taki sam nie wypał jak Phaeton w klasie S-klasy i 7-er.
    FIAT zawsze najlepiej wypadał w roli producenta mniejszych aut. Segment D nie był i nadal nie jest jego domeną i wszyscy o tym wiemy . Z resztą nie rozumiem na co Ty właściwie czekasz, bo jest już croma i ze względu na formę nadwozia i producenta nie sprzedaje się za dobrze, możesz już dzisiaj czuć się usatysfakcjonowany.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

heh Sprinter ... moze te Twoje niemieckie wozidelka maja lepsze wykonanie i technologie...ale design ejst o kant dupy potluc ..spojrz na wnetrze aktualnej Vectry albo innego Opla ;d padak tak ze hej ;/

ale dobra nie bede nic pisal bo OT :P

p.s
    dodam tylko ze ejstem anty-fanem niemieckiej motoryzacji ;d wiec mnie niczym do niej nie przekonacie ;d
    Mind Full of Colors.

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Kto by kupił Bravo zamiast niemieckiego auta? Ja.
    Jeśli chodzi o design to rozwala resztę na łopatki... to wiadomo (no może Astra GTC ze szklanym dachem byłaby konkurencyjna w tej dziedzinie ale podejrzewam że w cenie Bravo się nie zmieści ).
    Co do techniki to mają najlepsze diesle a przy opracowywaniu "drogiego i solidnego Stilo" na pewno zainwestowali w dobre blachy i inne materiały.
    A co do jakości wnętrza to wole się oprzeć na opinii AML'a który siedział w tym wozie niż na domysłach fanów niemieckiej motoryzacji niższego rzędu. Naprawdę nie wiem jak można postrzegać samochody VW jako bardziej luksusowe. Są trwałe itd ale do ciężkiej cholery; to się nazywa "LUDO WÓZ"
    a dla mnie powinno się tłumaczyć "plebso wóz" bo właśnie dla plebsu powstało VW kiedyś kiedyś... Patrząc na golfa widzę cieńcia budżetowe w sferze designy i wielkie "dumne" nie wiadomo z czego logo "VW" - LW - LUDO WÓZ" :damn:

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Shyrl1, za przeproszeniem piep***** jak potrącony... Już tyle razy był poruszany temat VW i jak wiadomo, historii sie nie zmieni, każda marka miała jakieś początki i każda marka była kiedyś inaczej postrzegana... Gdyby się kierować Twoim tokiem myślenia, to do wyboru zostały by tylko Mercedesy i tego typu pojazdy, ktore od początku istnienia marki były uważane za luskusowe i prestiżowe... Popatrz na koreańskie marki jak się wybiły i teraz ludzie inaczej na nie patrzą, niż tylko na tanie wozidełka. Wieć daruj sobie teksty typu LudoWóz itd. itd. bo jesteś co najmniej śmieszny...

Owszem, Bravo jest ok, bardzo ładne i pewnie dość konkurencyjne cenowo, jakoś włosi Fiatami jeżdzą od dawna i nie płaczą, ale trzeba jeszcze pamiętać, że gdyby nie niemieckie marki i niemiecka myśl twórcza, to kto wie co byśmy mieli teraz na drogach...

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

oj dawno mnie tu nie było
    i miałem się nie udzielać w tym temacie... ale bywa
    mit samochodu włoskiego nigdy nie przeminie chyba, no dobra mi udało się kilka osób "nawrócić" na słuszną drogę rozumowania dając kluczyki do mojego auta... czy wszyscy "szczekający" na FIATA, AR, są niespełna pomysłowi ? zapewne część osób z tego forum tak intensywnie upierająca się przy tezie, że F są awaryjne i w ogóle fee urodziła się po zakończeniu ery awaryjnych aut włoskich ... taka wyolbrzymienie żeby niektórzy mogli zrozumieć
    na dzień dzisiejszy FIAT jest równorzędną konkurencją dla "wspaniałych", FORDÓW czy VW ... jeśli ich nie przerasta, a na pewno dominuje w klasie aut małych, miejskich ... segment A,B są już jego

nie będę się wypowiadał na temat awaryjności bravo bo na to za wcześnie ale stylistyką nie ma ich co porównywać, styl też jakby o klasę wyższy ... samochody tego segmentu wybiera się przez aspekt ceny i funkcjonalności ... teraz dochodzi do tego jeszcze wygląd
    a technika? nie ustępuje szwabom

teksty w stylu " to tylko FIAT" pochodzą z plotek ... awaryjna AR ? 11 letnia AR była mniej razy w warsztacie niż 4 letni pasek kupiony w salonie

VW, FORD itp muszą zacząć kombinować jak nie stracić klientów ...
    ciekawe czemu VW do swojego golfa daje pakiet wyposażenia o wartości 10 tysięcy złociszy i ubezpieczenia ... przecież jak już zostało napisane nie ma problemów ze zbytem ? i to też pomówienia że reklama ukazała się 2 tygodnie przed salonową premierą bravy ...

EDIT
    odnośnie poprzedniej wypowiedz BKXa
    gdyby nie niemiecka myśl techniczna dalej diesel by klekotał, aluminium w silniku by nie istniało, samochody były by robione ręcznie ...ale juz taśmowo( no dobra to patent forda), niezależne zawieszenie wszystkich kół...że niby co?
    ok zgrywam się ale stwierdzanie że gdyby nie niemcy wszystko byłoby do pupy jest dalece nie stosowne bo genialne diesle w mercedesach są trochę zmodyfikowanymi jednostkami włoskimi , włosi wnieśli na prawdę duzo do świata motoryzacji tylko że mało kto o tym wie
    fakt że włosi mieli małego zonka przez jakis czas ale kiedyś ich wyroby samochodowe były bardziej cenione od niemieckich ... sam hitler zanim został fuhrerem jeździł FIATem

Awatar Sprinter

Domyślnie

"ciekawe czemu VW do swojego golfa daje pakiet wyposażenia o wartości 10 tysięcy złociszy i ubezpieczenia ... przecież jak już zostało napisane nie ma problemów ze zbytem ?" Ale ten pakiet dają tylko w Polsce?? Czy w innych krajach też?? Ja tu mówiłem również o innych krajach... gdzie VW czy Ford nie mają problemu ze sprzedażą. Nie ma co tu ukrywać, że Polska jest biednym krajem i auta typu Fiat, Dacia itp. się dobrze sprzedają. Shyrl1 wiem, że jeździsz Fiatem i dlatego go bronisz... rozumiem Cię, ale żeby pisać Naprawdę nie wiem jak można postrzegać samochody VW jako bardziej luksusowe no to wybacz, chyba mi nie powiesz, że Fiat robi bardziej luksusowe auta od VW
    Idąc waszym tokiem myślenia można by rzec, że lepiej jakiemuś szefowi większej firmy kupić Hyundai'a XG30 niż BMW 5 czy M-B E-klase :lol:

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

Idąc waszym tokiem myślenia można by rzec, że lepiej jakiemuś szefowi większej firmy kupić Hyundai'a XG30 niż BMW 5 czy M-B E-klase
    nie można dać bo większość szefów wielkich firm to panowie w podeszłym już wieku i spotykają się ze swoimi rówieśnikami szpanując swoim MB czy BMW

swoją drogą byłem ostatnio świadkiem zabawnej sytuacji:
    wrocław, siedziba firmy Impel ... kierownicy jeżdżą tam bmw m6, dwa czy nawet trzy prosiaki też widziałem, kilka merców ... i kiedyś podjechała tam AR 159 Ti ( chyba turystycznie bo raczej tam nie pracuje gdyż więcej jej tam nie widziałem) każdy kto przechodził nie oglądał się za porsze, MB czy m6ka tylko właśnie na AR
    nawet taki młody kozak zanim wsiadł do swojej 911ki dokładnie obejrzał 159 ... nawet oponom się przyglądał czy czasem nie ma większych kapci od jego prosiaczka

jeśli obracasz się w gronie konserwatystów i ludzi oceniających po stereotypach to nie patrz się za niczym innym jak MB/BMW itp ... czemu tak mało lexuw jeździ ? jakby przykleić celownik czy szachownice na bank by tego pełno jeździło

niestety ale stereotypy rządzą tylko ludźmi starszymi ... to samo tyczy się FIATA ... jeśli jesteś uprzedzony i nakarmiony przez całe życie bredniami to nie uznasz faktu że włosi wracają do lat świetności

Uprawnienia umieszczania postów