Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88

Wątek: Bravo VS Golf - dyskusja

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BKX
    Shyrl1, za przeproszeniem piep***** jak potrącony...
    Nie czuje się potrącony a za publiczne piep***nie można pójść siedzieć więc tego nie uskuteczniam ??:

Już tyle razy był poruszany temat VW i jak wiadomo, historii sie nie zmieni, każda marka miała jakieś początki i każda marka była kiedyś inaczej postrzegana... Gdyby się kierować Twoim tokiem myślenia, to do wyboru zostały by tylko Mercedesy i tego typu pojazdy, które od początku istnienia marki były uważane za luksusowe i prestiżowe...
    Wcale bym się nie obraził... Dla mnie luksus i ekskluzywność nierozerwalnie powiązane są z historią a w historii VW luksusu i prestiżu raczej trudno się doszukać... :roll

Popatrz na koreańskie marki jak się wybiły i teraz ludzie inaczej na nie patrzą, niż tylko na tanie wodzidełka. Wieć daruj sobie teksty typu LudoWóz itd. itd. bo jesteś co najmniej śmieszny...
    Wg mnie, miejsce Koreańczyków jest dokładnie w tym samym miejscu co VW... wśród tanich, dostępnych dla klasy średniej wozidełek. Jak coś się nazywa "Ludowóz" to śmieszny jest lub głupi (bo nawet ślepy zauważy wielkie VW na atrapie Ludowozów) człowiek który może twierdzić że wiąże się to z prestiżem... Nie twierdze że to złe samochody tylko że nie są prestiżowe.

Owszem, Bravo jest ok, bardzo ładne i pewnie dość konkurencyjne cenowo, jakoś włosi Fiatami jeżdżą od dawna i nie płaczą, ale trzeba jeszcze pamiętać, że gdyby nie niemieckie marki i niemiecka myśl twórcza, to kto wie co byśmy mieli teraz na drogach...
    Ależ ja tego nie neguję. Jestem fanem marki Mercedes - Benz która na tym polu radzi sobie ponad przeciętnie dobrze.

Sprinter:
    To że jeżdżę maluchem nie znaczy że jestem przywiązany do marki "Fiat". Mój samochód został wyprodukowany przez FSM ale nawet abstrahując od tego to wiem że nie jest on prestiżowy i chciałbym żeby ludzie w Polsce przestali postrzegać jako luksusowe marki, które na to nie zasługują.

Awatar Sprinter

Domyślnie

Ale skąd Ty możesz wiedzieć czy coś zasługuje na miano auta luksusowego czy nie?? Mówisz "ludowóz", czyli?? Samochód dla ludzi, a nie dla plebsu jak to chyba wcześniej napisałeś. Czyli co Mercedes czy BMW nie są dla ludzi?? Jak nie dla ludzi to dla kogo?? Dla wielorybów?? :lol: VW i Ford są samochodami dla kadry menedżerskiej, a Fiaty są dla przedstawicieli

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Sprinter brakuje Ci jakichkolwiek podstaw wiedzy o historii motoryzacji, więc błagam, nie zabieraj lepiej głosu w tej dyskusji

VW został powołany do życia jako maszyna propagandowa Hitlera. Ferdinand Porsche miał zaprojektować samochód prosty i tani, którego stylistyka nie będzie zbyt skomplikowana i na którego będzie stać lud pracujący - tak właśnie powstał Garbus (pierwotnie chyba nie był sprzedawany jako VW tylko pod inną nazwą)

Prawda jest taka, że patrząc z perspektywy historii VW nie może poszczycić się zbytnio prestiżowymi autami. Dopiero od czasów Ferdinand'a Piech'a marka popadła w pewien rodzaj maniactwa i siłą dobija się do klasy premium, gdzie nie jest jej miejsce.

Awatar Shyrl
    Auto

Domyślnie

Wystarczy trochę przejrzeć historię marek samochodowych i... mój post zamiast pisać głupoty...
    Dla ludu czyli dla masy szarych ludzi z warstwy średniej. Mercedes i BMW są markami luksusowymi i kierowane są do tych którzy tą masą niejako "dowodzą". A to że czasem ich właściciele jak wieloryby wyglądają to już inna sprawa. VW i Ford są takimi samymi markami dla klasy średniej jak Fiat, Opel, Toyota, Honda itp itd. a to ze stereotypy kierują ludzi do VW to tylko dowód na to jak łatwo manipulować umysłami mas.

Awatar Sprinter

Domyślnie

A Fiat z założenia jakie miał auta produkować??

Awatar Shyrl
    Auto

Domyślnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fiat

po kiego to ciągnąć? ??: EOT

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

WV golf nie jest autem porywajacym ale na pewno jest najlepszym autem kompaktowym na tym golbie. Tak było jest i bedzie. Gdzie na swiecie sie nie pojedzie to mozna go spotkac. W Europie, USA, Ameryce południowej jest popularny i znany. Iponuje monogosc jednostek napedowych i wersji wyposazeniowych. Mozna w nim miec pratycznie wszytsko co jest dostepne. Zaden kompakt nie moze miec takiego wyposazenia jak golf. Zaden tez nie ma tylu jednostek. moze miec silniki od 1.4 do 3.2 v6. Do tego mozna wybierac miedzy napedem przednim a na obie osie.
    Ten samochod gdzie sie nie znajdzie to sobie poradzi. Jest zaprojetktowany globalnie i uniwersalnie. Na jaki rynek nie wejdzie to nie bedzie problemow z jego sprzedaza. Taki fiat brawo czy stilo albo pies go wie jak sie bedzie nastpeny nazywał jest tylko dla golfa tłem i tak pozostanie. Za 10 lat nikt nie bedzie sie nim juz podniecał bo sie posypie do reszty, zezre go rdza a design wyjdzie z mody.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sprinter
    A Fiat z założenia jakie miał auta produkować??
    Tak jak VW - też auta dla mas. Dlatego nie wmawiaj tutaj wielkiego prestiżu VW, bo w klasach A-C jest na równi z Fiatem. A to, że produkuje Phaetona o niczym nie świadczy jeszcze, jakby faktycznie Volkswagen był marką prestiżową, to ludzie zamiast po S classe, A8 czy 7er, sięgali by po w/w auto Volkswagena.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

No tak ale powyzej klasy B fiat ma mało do powiedzenia. Golf jest duzo bardzij popularny niz stilo czy bravo juz nie wspomne o passacie ktory tez ma swoja ustabilizowana pozycje i jest bestsellerem a croma to tylko smieszny klocek ktorego nikt ni chce.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

takie wojenki z fanami niemieckiej mysli technicznej nie maja sensu bo owi ludzie dla mnie maja klapki na oczach ;/ sorki ze tak ostro ale tak widze sprawe ,
    Mind Full of Colors.

Uprawnienia umieszczania postów