Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Prestige

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Prestige

Czekam na uwagi, komentarze, opinie nt. auto testu Toyota Auris 1.6 Dual VVT-i Prestige.

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Bardzo dobry test. Bez polotu, często bardzo "suchy" czy "surowy"... taki jak to auto... Język i styl tego tekstu jest idealnie dobrany pod obiekt testowany.
    Samochód technicznie zbudowany jak należy: solidny, prawdopodobnie niezawodny, komfortowy i przestronny. Jednak czułbym się w nim jak robot. Jak mały japoński wyrób bez duszy.
    To auto zbudowane przez ludzi którzy nie mają serca do motoryzacji, dla ludzi którzy traktują swój samochód jedynie jako środek lokomocji który ma zawsze ich dowieźć z punktu A do punktu B... żal mi takich ludzi ??:

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

EDIT
    Mi sie auris nie podoba i bym go w zyciu nie kupił ale postep w porowaniu z poprzednia Corrola jest widoczny i aut duzo zyskało. Szczegolnie we wnetrzu. Gadanie ze japonczycy nie potrafia robic aut to głupota. Kazdy lubi co innego i nie mozna generalizowac gustow ludzkich. W stanach auta z Japoni zdominowały tamtejszy rynek. EDIT
    Test jak zwykle u Filipa swietny.

Robaku Ciebie również proszę o przyhamowanie z takimi komentarzami. Niestety jestem zmuszony wyciąć część Twojej wypowiedzi. Dajcie sobie luz i kłóćcie się może poza forum. *Dj*

Domyślnie

Pojechałeś Robaku. Chociaż trudno się z Tobą nie zgodzić z opinią o Toyocie - większość ludzi patrzy (w tym przypadku na Aurisa czy Corollę, a nawet Avensisa) przez ograniczony pryzmat wyglądu. "Auto jest nijakie, nie ma charakteru a więc jest do d**y". Nic bardziej mylnego. Design karoserii czy deski rozdzielczej to dopiero początek, okładka od 300-stronnicowej książki. Niektórzy oceniają właśnie książkę po okładce, a zawartość i treść są dopiero w środku. Tak jest właśnie z tymi autami - Corolla jest naprawdę bardzo dobrze wykonana, przyjemnie się prowadzi i wcale nie sprawia wrażenie auta nijakiego. Wszystko jest kwestią zobaczenia takiego auta na żywo, przejechania się nim, obcowania z zawieszeniem, silnikiem, układem kierowniczym. Podobne zdanie o "nijakim samochodzie dla dziadków" miałem o Avensisie, dopóki dwa razy go nie dostałem do testu (ponad 5.000 km zrobione) - auto mnie urzekło, zadowoliło a czasem nawet zachwyciło (słynny pościg w Niemczech za Boxsterem i 911).

Co do testu to jest przyzwoity, choć dziwi mnie "nijakość" Aurisa w wykonaniu Filipa. Golf był chyba bardziej "przeźroczysty". Widać, że aura nie była łaskawa podczas sesji zdjęciowej, choć zdjęcia i tak wyszły całkiem nieźle. Najbardziej zastanawiają mnie problemy Filipa z przyciskiem Start-Stop - moja Corolla z tym samym systemem reagowała zupełnie najnormalnej tzn. wciśnięcie sprzęgła, naciśnięcie przycisku, odblokowanie się kierownicy i odpalenie silnika. Żadnych magicznych kombinacji. Wydaje mi się, że to indywidualna sprawa testowanego egzemplarza (pradopodobnie powiązana z systemem alarmowym Toyoty).

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

DJ, ja nie mówię że samochód jest do D... Po prostu życie ludzi którzy tak cenią sobie ład i porządek... i nudę stylistyczną... WG MNIE muszą mieć nieciekawe życie.

Resztę komentarzy sobie daruj - zarówno Tobie jak i Robakowi radzę z dyskusją przejść na GG albo na PW. *Dj*

EDIT : Piszę to co uważam o konkretnym samochodzie. Jest wg. mnie bez sensu pisanie tak by komuś się to podobało... a jak ktoś ma ochotę na wycieczki osobiste jak imć Robak to zapraszam na PW.

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Test Ciekawy, zdjecia dobre, ale szkoda, ze nie z silnikiem 2,2 D-CAT....

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

bo futuryzm Aurisa ma tyle z futuryzmem Civikiem, co ja z nosorożcem.
    Czy tak to zdanie miało brzmieć ?

Co do tekstu testu to odniosłem wrażenie że Filipowy się jakoś nie chce. Niby tekst w jego stylu, ale jakoś tak bez jaja. Może to kwestia tego samochodu ?.

PS. Robak daruj sobie takie komentarze. Shryl nie błysnął, ale takie zachowanie Tobie nie przystoi. Dodatkowo skomentowałeś Alfę dokładnie tak samo jak Shryl Aurisa, całkowicie po stereotypiarsku.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nudza mnie juz jego kometarze na temat auta japonskich przy kazdej nadazajecej sie okazji. A ja nie mowie o stereotypach tylko o aucie, ktorym mimowolnie przyszło mi sie znowu poruszac.

Awatar qoompel

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Filip Otto
    Wyświetlacze na konsoli centralnej trą rację bytu w słoneczny dzień.
    ... i ładnie - bym dodał

wygodne fotele
    Ile wzrostu ma pasażer na tym zdjęciu ?

"Spływająca" konsola centralna jest bezsensowna i niczemu nie służy.
    A jak wygląda sprawa z jej jakością ? Na zdjęciach wygląda na twardą.
    Osobiście ten element jakoś bardzo mi się nie podoba (może po bliższym kontakcie zmieniłbym zdanie), ale na pewno zwraca uwagę. A mówią, że Auris jest "nijaki"

Toyota sprzedała w tym roku najwięcej aut na świecie
    Miliony ludzi nie mogą się mylić

Po tym teście pierwsze słowo jakie mi przychodzi do głowy to "poprawna" :lol:
    Filipie - Auris naprawdę nie zrobił na Tobie dobrego wrażenia ? Niczym nie chwycił za serce ?

P.S. Na tytuł testu bardzo dobrze pasowałoby wyrażenie "Złoty środek"

------------------

Cytat Zamieszczone przez Shyrl1
    To auto zbudowane przez ludzi którzy nie mają serca do motoryzacji, dla ludzi którzy traktują swój samochód jedynie jako środek lokomocji który ma zawsze ich dowieźć z punktu A do punktu B... żal mi takich ludzi ??:
    Nie dość, że masz jakieś dziwne teorie i stereotypy, to jeszcze ubliżasz właścicielom aut. To jest dopiero żałosne.

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Test jest dobry, zwięzły i na temat, bez zbędnych dodatków.

Co do samochodu to moim zdaniem najbrzydszy w swojej klasie, wiec nie będę komentował, a gadanie, że nie ocenia się książki po okładce, ma się nijak do samochodu, bo nie znam nikogo dla kogo wygląd samochodu by się nie liczył, a w książce rzeczywiści liczy się tylko i wyłącznie zawartość

Ciekawi mnie co autor miał na myśli pisząc:
    "A propos mocy - aurisowe 1,6 ma najlepszy w klasie stosunek mocy do momentu obrotowego spośród porównywalnych silników konkurencji."

Jednak nie zależnie co to miało znaczyć (bo czy lepiej jak jest większy moment a niższa moc czy na odwrót), myślę, ze silnik Forda Mondeo 125KM i 160NM lepiej wypada

Szkoda, ze nie zrobiliście własny pomiarów czasu przyśpieszenia i dynamiki na poszczególnych biegach, jak robią to np na "autorevue", przykład dla Auris 1.4:

Przyśpieszenia:

0-100 km/h: 12,8 s
    0-120 km/h: 17,3 s
    0-140 km/h: 25,5 s
    0-160 km/h: 40,8 s

Elastyczność:

40 - 80 km/h: 2 bieg 5,0 s; 3 bieg. 9,2 s; 4 bieg. 11,7 s; 5 bieg. 15,6 s
    60-100 km/h: 3 bieg 8,4 s; 4 bieg 14,2 s; 5 bieg 20,1 s
    80-120 km/h: 3 bieg 9,6 s; 4 bieg 14,1 s; 5 bieg 16,6 s
    Maksymalne prędkości na biegach:

1 – 50 km/h przy 6 500 ot./min
    2 – 90 km/h przy 6 500 ot./min