Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Skoda Octavia II FL

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie Skoda Octavia II FL

Od 2004 roku obecna Octavia jest w sprzedaży więc przynajmniej jakiś facelifting był tylko kwestią czasu. Dowód na to, że Skoda szykuje kuracje odmładzającą Octavii są te dwa poniższe spyshoty. One zostały zrobione podczas prób hamulców w górach w Austrii. Widzimy na nich prototyp z nowym przednim zderzakiem, a w nim zupełnie przestylizowane wloty powietrza. Raczej nie ma co się spodziewać cudów, zmiany będą bardzo delikatne mające na celu zwrócenie uwagi na ten model oraz żeby za bardzo nie odstawał od konkurentów. Premiera we Frankfurcie.

(c) WCF

Domyślnie Re: Skoda Octavia FL

Cytat Zamieszczone przez szakal
    One zostały zrobione podczas prób hamulców w górach w Australii
    Austrii Ten zderzak nie podoba mi się. I to nie ze względu na stylizację, tylko na fakt że jest sztuczną dokładką nałożoną na zderzak (z boku widać łączenia) i jakoś tak dziwnie jest wyprofilowany jakby miał należeć do Scout'a / Adventure.

Coś kombinowany ten lifting...

P.S. Ładnie z tyłu leży zawieszenie!

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Może test ham. ręcznego... :susp:

Jeśli to ma być nowy zderzak to ja dziękuję... chyba ze to maskowanie tak wygląda :damn:

Awatar bigaczzz
    Auto
    Citroën C3

Domyślnie

Po tym dyskretnym FL Octavia prezentuje się całkiem nieźle, ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy zmieniono wnętrze tej czaszki. Moze włożono tam deskę z Roomstera? Co zmieniono, dokładnie zobaczymy niebawem.
    Citroën - Polubisz każdą drogę

Awatar qoompel

Domyślnie Re: Skoda Octavia II FL

Cytat Zamieszczone przez szakal
    Cytat Zamieszczone przez Dj
    P.S. Ładnie z tyłu leży zawieszenie!
    Cytat Zamieszczone przez Shyrl
    Może test ham. ręcznego... :susp:
    Nie znacie się ! :damn: To jest nowatorski system upuszczania nadmiaru powietrza z opon... Nie widzicie tych rurek/przewodów ?

Cytat Zamieszczone przez Shyrl
    Jeśli to ma być nowy zderzak to ja dziękuję...
    Spokojnie, to tylko pierwsze fazy testowe

Cytat Zamieszczone przez bigaczzz
    Po tym dyskretnym FL Octavia prezentuje się całkiem nieźle, ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy zmieniono wnętrze tej czaszki.
    Czaszki nikt nie będzie chyba zmieniał :lol:

Moze włożono tam deskę z Roomstera?
    Wątpie. Już w najmniejszym modelu Skody ta deska wygląda trochę ascetycznie, więc myślę, że możemy wykluczyć możliwość zobaczenia takiej deski w modelu z wyższego segmentu.

Domyślnie

Po tym dyskretnym FL Octavia prezentuje się całkiem nieźle
    No to pojechałeś!! :lol: Przecież tu nie ma żadnego liftingu, a tylko jakaś nakładka (możliwe, że w celach testowych) na dół przedniego zderzaka.

P.S. Może to nie lift, tylko przygotowania do jakiejś nowej wersji silnikowej (np. 1.4 TSI z 7-biegowym DSG) czy cuś takiego?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus

P.S. Może to nie lift, tylko przygotowania do jakiejś nowej wersji silnikowej (np. 1.4 TSI z 7-biegowym DSG) czy cuś takiego?
    Jak już to raczej VW tylko do swoich modeli będzie wkładać ten nowy silnik. :susp: Zresztą sam nie wiem czy to facelifting. Mi też coś nie pasuje, ale narazie opieram się na żródle, gdzie wyczytałem, że to facelifting. Ten serwis już ma na koncie nie jeden przekręt więc wszystko możłiwe.

Awatar Jacobser

Domyślnie

Coś to jest mocno podejrzane auto. Już patrząc się z jakimi oporami Skoda zastępowała model pierwszej generacji możemy przypuszczać, że będzie to tylko kosmetyka wnętrza i techniki tego auta. A design pozostanie niezmieniony i to od lat, gdyż "dwójka" wbrew pozorom ma dużo wspólnego z poprzedniczką (ot na przykład linię boczną).

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

No cóż.. FL miał być według Lehmann Photo-Syndication na które powoływał sie między innymi roadlook.pl miałby byc we wrześniu... Czyli trafiło by na rok modelowy 2008...

Więc FL jednak nie będzie... A jedyne zmiany jakie miały nastąpic juz nastąpiły bowiem w sprzedaży jest juz dostępna skoda na rok modelowy 2008 czyli przez najbliższy rok zero zmian... (dla nieświadomych u Skody rok modelowy zaczyna się o półmroku prędzej niż kalendarzowy ale to IMHO zalezy po prostu od tego kiedy model ujrzał światło dzienne bowiem chodzi o to by rok modelowy trwał rok.. )

Potwierdzają się tez słowa kolegi z OCP
    Cytat Zamieszczone przez MiKruS
    Namierzyłem takie info , ze nie bedzie żadnego liftingu.
    Tradycyjnie rok modelowy 2008 będzie mial jakieś zmiany, ale będą one kosmetyczne.

- Wersja kombi ma miec srebrne/chromowane relingi.
    - Kolor Silver diamond ma byc zastapiony przez silver brilliant.
    - Halogeny maja byc z mozliwoscia doswietalnia zakretow.
    - Silnik 1.8 TFSI
    - Jakies nowe wzory alusów.
    [...]
    Nie dość że na obecnych cennikach jak wół stoi rok modelowy 2008 to w wyposażeniu opcjonalnym sa dostępne:

-światła przeciwmgielne z funkcją Corner
    -oraz można zamówić srebrne relingi dachowe jak komuś nie podobają się czarne
    -sinik 1.8TFSI juz dostępny
    -tapicerki i alusy tez jakieś nowe chyba sie pojawiły

Zgodnie z moimi przewidywaniami i analizami rynku czeskiego... 1.8TFSI jest droższy o 1000zł w porównaniu do 2.0FSI... czyli można go mieć juz za 77300zł w Octavi Liftback vAmbiente

2.0FSI nadal jest dostępne w wersji 4x4 oraz gdy decydujemy sie na Tiptronica
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Domyślnie

Wszystko chyba jasne. Zamykam.

Gdyby ktoś miał wątpliwości - proszę o PW.

Uprawnienia umieszczania postów