Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 32 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 320

Wątek: Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V

Domyślnie

Bardzo ładny włoszczak. Co do gazu, to bym sprawę przemyślał, ale jeśli pali jak kombajn, to wybór by padł na gaz (nie sugerujecie, się moim wcześniejszym zdaniu o gazu, diametralnie się zmieniło)

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

hmm jeśli dobrze się orientuję to 2.5 przy spokojnej jeździe pali tak .... 13-14, jest małe ALE .... posiadać taki silnik i trzymać go tylko na niskich to heretyzm ... a wtedy niestety spalanie idzie do góry oj idzie

M&Ms osobiście po dłuższych konsultacjach i walką z własnym rozumem chce zrobić swapa do swojej 155ki(bo i tak swoją jeżdżę ostatnio raz w tygodniu a tak firmówka) ... jakbyś widział sam wspomniany wcześniej 2.0 V6 z turbiną to będę wdzięczny za info

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Ja rozumiem decyzje o gazie.Sam chcę sobie sprawić Siódeme w gazie,bo przy tych chorych cenach na samej benzynie się nie opłaca :/.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

na razie GAZ odpada. Nie będę robił żadnych cudów bo auto nie będzie nagminne użytkowane. Więc instalacja gazowa mi sie w tej chwili nie kalkuluje.
    Co do kosztów eksploatacji to z tego co widziałem w książce serwisowej. Najsłabszym elementem tego samochodu jest zawieszenie. Co jakiś czas wymieniany był jakiś wahacz. Auto ma również nową pompę paliwa, alternator. Co najśmieszniejsze (oby tak dalej) najrzadziej naprawianym elementem był silnik. Tylko standardowe, wynikające z kilometrów, wymiany pasków olejów i filtrów.

EDIT

Nie jest źle, sprzedający widać mnie nie kantował.
    Oddałem auto do mechanika. Komputer nie pokazuje żadnych awarii, pasek rozrządu był nowy, rozrząd nowy. Z filtrów jakie przyszło mi wymienić to tylko ten kabinowy. Co do zawieszenia, to do wymiany jest tylny amortyzator (a nie przedni wahacz jak pisałem wcześniej). Jako że przy amortyzatorach panuje zasada dublowania, to muszę wymienić dwa.
    Największym problemem okazał się silniczek elektryczny tylnej szyby. Okazało się że jest spalony i nie da się naprawić. Mechanik obiecał mi że poszuka gdzieś po giełdach. Na razie jedna szyba zadekowana na stałe :damn:
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

ah cudowne auto i ten chrom w silniku tylko buzia sie cieszy na taki widok

jedyne co bym zmienil w Twoim gzemplarzu - to pozybycie sie drewna na cos normalnego drewne jak dla mnie nie pasuje do tej marki

dodam jeszcze , ze w mojej 155 tez sie luszcza znaczki ;p
    Mind Full of Colors.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

po paru kilometrach przejechanych 156-tką moge powiedzieć że drewniana kierownica nie jest zła. Nie ślizga się w rękach, a co najważniejsze..nie wyciera się. Wygląda dość pretensjonalnie, ale użytkowo jest niezastąpiona (to samo z gałką zmiany biegów).
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Auto
    *

Domyślnie

Jaki wniosek? Lepsze to od skórzanej kierownicy?
    konto zamknięte

Domyślnie

Pachnącej i mięciutkiej skóry żadna jakaś tam wykałaczka nie zastąpi! No chyba, że zamsz...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ja twierdze ze drewnia kierownica jest lepsza niz skorzana, zamszowa i jeszcze jaka tam jest. Najpierw trzeba troche pojedzic zeby do tego dojsc.

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Dokładnie, drewno jest lepsze. Teoretycznie też kiedyś myślałem inaczej, ale w praktyce drewniana kierownica to jest to! Oczywiście drewno musi być prawdziwe, pokryte odpowiednim lakierem itd. Ale w 99,9% przypadkach tak właśnie jest.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Uprawnienia umieszczania postów