Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 47 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 465

Wątek: [poradnik] Kupowanie Fiata

Auto
    Bravo II

Domyślnie [poradnik] Kupowanie Fiata

WItam. Kupilem Bravo jakos pod koniec kwietnia tydzien po dniach otwartch. Wybralem wersje DYNAMIC z silniczkiem 1.9 Multijet 120 KM. Gosciu z salonu powiedzial mi ze na samochod musze troche poczekac bo musi on zostac wyprodukowany we wloszech i przywieziony do Polski. 2 tygodnie temu dowierdzialem sie ze samochod jest juz wyprodukowany i jedzie pociagiem do polski. No i wlasnie od tamtego czasu uplynely juz 2 tygodnie i pytanie do was jak myslicie kiedy w koncu autko przyjedzie do do Polski ?? Ile moze trwac transport takim pociagiem z wloch do naszego kraju. Mieszkam zaraz przy granicy z niemcami. POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAKOCHANYCH W BRAVO

Domyślnie

To dziwne, bo wszyscy mówią, że nowe Bravo jest dostępne od ręki. A 2 tygodnie czekania na pociąg to duże przegięcie... Rozłóż sobie namiot przed wejściem do salonu i powiedz, że dopóki Ci auta nie podstawią to będziesz tam koczował...

Wiem, że to nieciekawy żart, ale serio musisz gnębić ASO i naciskać ich. Nie ma innego wyjścia.

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

mi znajomy z ADF auto we Wrocławiu powiedział że w dwa tygodnie od premiery sprzedali trzy razy więcej egz niż przewidywali
    co najlepsze wersja dynamic z silnikiem JTDM 120 KM jest najchętniej brana i z tego względu w całej Polsce nie ma tego samochodu "od ręki" ... dzisiaj kiedy mamy "10 wersji silnikowych, 5 wersji wyposażeniowych, i kilkadziesiąt możliwych dodatków" niestety trzeba się liczyć z kilkutygodniowym oczekiwaniem na nasz własny egzemplarz
    w salonie zbierają zamówienia i jeśli nie mają takiego konkretnego auta to wysyłają do FIAT Polska zamówienie a ci z koleji do centrali we Włoszech i tam w fabryce jest składany od podstaw dany egzemplarz z konkretnymi dodatkami i silnikiem ...

zresztą nie tylko z bravo tak jest
    znajomi od półtora miesiąca czekają na octavie z 1.9 TDi :shock:

ale dwa tygodnie na przejazd z Włoszech to przesada

moja rada ? idź i SZCZERZE pogadaj z dealerem ... niech ci wyjaśni co tak na prawdę się dzieje ...możliwe że nie wyrabiają z zamówieniami lub doszło do jakiegoś nieporozumienia...często nie chą się przyznać aby nie stracić klienta i pogadaj o jakiejś zniżce lub dodatkowym wyposażeniu w ramach rekompensaty za przedłużanie się czasu odbioru auta

EDIT
    odpowiadając na pytanie to transport pociągiem z Włoch trwa max 4-5 dni

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie Re: CO sadzicie o tym ??

Cytat Zamieszczone przez Pawelj18
    2 tygodnie temu dowierdzialem sie ze samochod jest juz wyprodukowany i jedzie pociagiem do polski. No i wlasnie od tamtego czasu uplynely juz 2 tygodnie i pytanie do was jak myslicie kiedy w koncu autko przyjedzie do do Polski ?? Ile moze trwac transport takim pociagiem z wloch do naszego kraju.
    O sam transport i 2 tygodnie to nie można mieć pretensji, bo zawsze tak jest.
    Mój wujek jak kupował na początku roku Yarisa to mu powiedzieli w czwartek, że będzie w sobotę, a się okazało, ze był 3 tygodnie później.
    Tak to niestety jest, ze niby szybko powinno być a to trwa i trwa, ale jak mówię zawsze tak jest (chyba, ze samochód jest juz w Polsce) więc z tm się nic nie poradzi.
    Co moim zdaniem jest najgorsze, to postępowanie dealerów, którzy chcąc "uspokoić" klienta wmawiają mu, ze samochód "już jedzie" a to nie jest prawdą i najczęściej jeszcze z fabryki nie wyjechał, a potem przez to kłamstwo klient naprawdę się denerwuje.
    Od wyprodukowania do dostarczenia klientowi samochód musi przejść kilka testów i wiele procedur w transporcie ....

Auto
    Bravo II

Domyślnie

Na samym poczatku jak kupilem samochod do dealer powiedzial ze samochod powinien byc do konca Maja. Samochod niby jest juz 2 tygodnie w drodze do mnie , do konca maja nie wiele pozostalo wiec troche jestem zaniepokojony tym ze nie ma jeszcze samochodu

Aha przypomnialo mi sie ze gosciu z salonu mowil ze ten transport pociagiem moze troche potrwac bo ten pociag staje na roznych peronach po drodze wydaje , odbiera inne ladunki . Ok , ale 2 tygodnie i jeszcze nie ma ?? Czy to nie przesada ??

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

nie chodzi o FIATA tylko o dealera
    zresztą wcześniej napisałem że w salonie skody jest podobnie to ona też nie dba o klientów ?
    wytłumacz mi zatem czemu na nowe modele BMW/MB/Audi też czeka się czasem i dwa miesiące ? też nie dbają o klientów ? nie po prostu teraz samochód jest wykonywany " pod zamówienie" bo nie sposób trzymać w garażu po kilka egzemplarzy z różną konfiguracją wyposażenia

normalka.. .choć zbywanie bajeczkami że samochód już jedzie jest nagminne i powinno być to karane

Auto
    Bravo II

Domyślnie a co na temat silniczka

Eh, pozostaje mi wie tylko czekac cierpliwie. A co moglibyscie powiedziec na temat silnika chodzi mi o 1.9 multijet 120km. Czy jest on dynamiczny i szybki czy wolny ??? Ciekawi mnie tez jeszcze jedna rzecz w niektorych gazetach motoryzacyjnych i na niiektorych stronach internetowych jest napisane ze silniczek ten ma 11,6 s do setki a w innych gazetach i stronach internetowych w tym na oficjalnel stronie Fiata jest ze ma 10,5 s do setki. Ja sie wiec pytam ile on ma faktycznie :P ??

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Dane z katalogu Fiata:

2 osoby + 20 kg

0-100km/h - 10,5s
    V Max - 194

Moim zdaniem prawda leży gdzieś pośrodku. Jedno jest pewne - nie będzie to zawalidroga.

Awatar jj
    Auto
    Fiat Bravo II 1.9 M-Jet

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MaroTancero
    czy ktos z was ma lub jezdzil juz nowym bravo? mam takie pytanie odnosnie przyspieszania i zmiany biegow. czy ktos z was zauwazyl i uslyszal dziek (szum) przy wciskaniu sprzegla i zmienia biegu na nizszy. prosze o odpowiedz czy to tylko u mnie czy u was tez?
    Wykonałem 4-5 jazd próbnych bravo i nie zauważyłem żadnych niepokojących dźwięków przy zmianie biegów/wciskaniu sprzęgła.

Pojawił się tu też temat oczekiwania na nowe bravo. W moim przypadku było tak. Przy składaniu zamówienia 25 kwietnia dealer (w Gdańsku) powiedział mi, że na podstawie ich doświadczeń z modelami produkowanymi we Włoszech termin realizacji wynosić będzie 6-8 tygodni. Czyli auto powinienem mieć do końca czerwca. Kilka dni temu kontaktowałem się z salonem. Otrzymałem info, że termin zjechania samochodu z taśmy produkcyjnej, to 25 tydzień. Transport, to kolejne 7 dni. Podejrzewam, że u innych dealerów procedury/terminy obowiązują podobne.

Auto
    Bravo II

Domyślnie oczekiwanie na bravo

Noi bylem dzisiaj u dealera i powiedzial mi ze na samochod prawdopodobnie bedzie po dlugim weekendzie czyli jeszcze musze poczekac 2 tygodnie grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr strasznie sie zdenerwowalem, czekam juz od poczatku maja !! Dealer powiedzia ze gdybym wybral wersje z czarna obiciowka i tapicerka to samochod bylby odrazu a, ze ja wybralem brazowe wnetrzne to musze jeszcze czekac ponad 2 tygodnie Wg mnie to juz jest przesada ale co robic trzeba czekac ;(

Uprawnienia umieszczania postów