Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: BMW 1 Coupe - moja opinia:

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • + Naprawdę stylistyczny majsztersztyk

27 50.94%
  • - Święty Władysławowie! Jaka pokraka!

26 49.06%
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: BMW 1 Coupe

Awatar poorwich
    Auto
    Citroen C3 I FL 1.4/75KM i Citroen C3 III 1.2/82 KM

Domyślnie BMW 1 Coupe

Design
    Z zewnątrz odmiana coupe jest chyba najbardziej dynamiczną z obecnie oferowanych wersji nadwoziowych małego BMW. Auto jest dłuższe od wersji 3- i 5-drzwiowej o 113 mm, więc ma długość 4,360 mm. Auto jest także szersze - o aż 1 mm (szerokość seri 1 coupe - 1,934 mm).
    W seryjnej "jedynce" do dyspozycji mamy 330 litrów na bagaż - w wersji coupe jest więcej miejsca. Pojemność bagażnika wzrosła do 350 litrów i można go powiększyć dzięki składanej (w proporcjach 60:40) kanapie (składana kanapa będzie w wyposażeniu seryjnym).
    Na razie klient decydujący się na zakup 1-er coupe będzie mógł wybierać spośród 3 silników - dwóch diesli i benzynowego. Model 120d będzie występować w wersjach wyposażenia ES, SE oraz M Sport. Mocniejszy diesel - 123d - oferowany będzie jako SE bądź M Sport. Zaś jedyny silnik benzynowy - o oznaczeniu 135i - dostępny będzie tylko jako M Sport. Wyposażenie M Sport obejmuje nowe zderzaki, progi, nowe zawieszenie, sportowe siedzenia oraz kierownicę ze znaczkiem M. Wersje z silnikami wysokoprężnymi w tym wyposażeniu będą jeździły na 17-calowych, a benzyniak na 18-calowych felgach.

Słów kilka o silnikach BMW serii 1 Coupe
    Podstawową jednostką jaką znajdziemy pod maską tego wozu będzie diesel o oznaczeniu 120d. Rozwija on moc 177 KM i moment obrotowy równy 350 Nm. Rozpędza on samochód do setki w 7,6 sekundy, a maksymalnie "jedynka" 120d pojedzie 225 km/h. Drugi w kolejności silnika wysokoprężny - o pojemności dwóch litrów, oznaczeniu 123d - ma większą moc poprzez zamontowanie turbodoładowania. Pod maską czyhją wtedy 204 konie mechaniczne oraz 400 niutonometrów momentu obrotowego. Od zera do setki auto z tym silnikiem przyspiesza w siedem sekund. Maksymalnie pomknie z prędkością 236 km/h.
    No, i czas na gwoździa programu - jedyny silnik benzynowy, który może znaleźć się pod maska BMW 1-er Coupe. Jest to trzylitrowy turbodoładowany silnik benzynowy - o oznaczeniu 135i - osiągający moc 306 KM i moment obrotowy równy 400 Nm. Moment obrotowy dostępny jest w szerokim zakresie - od 1300 do 5000 obrotów na minutę. Przyspieszenie od zera do 100 km/h zajmuje mu 5,3 sekundy. Niestety prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.

FOTO:

(C) bmw.co.uk
    (C) leftlanenews.com

EDIT *Dj*
    "Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki" - Ettore Bugatti

Domyślnie

News z oficjalnej strony BMW, a więc informacje są pewne i potwierdzone.

Awatar kociak
    Auto
    Ford Fiesta 1.3

Domyślnie

Zauważyłem jeden błąd w informacji poorwicha.Napisał on że wersja z silnikiem przyśpiesza od 0-100 km/h w 6.8 sekund,a naprawdę przyśpiesza w 5.3 sekundy....

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

z tylu przypomina mi hyundaii... :shock: ??:

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Wydaje się być bardzo ciekawym nawiązaniem do E114 a wersja 135i Jeśli chodzi o stylistykę, to zaczekam na lepsze (większe i wyraźniejsze) zdjęcia.

P.S. trochę zamieszałem z tym przenoszeniem - wybaczcie, mam nadzieję, że teraz jest wszystko ok

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez poorwich
    Drugi w kolejności silnika wysokoprężny - o pojemności dwóch litrów, oznaczeniu 123d - ma większą moc poprzez zamontowanie turbodoładowania.
    Te dieslowska dwulitrówka w obu wersjach jest uturbiona
    Machanicznbie prezentuje sie wyśmienicie a stylistycznie bede oceniał podobnie jak El dopiero jak bedą jakieś leprze foty.

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Na tych fotakch wygląda jakoś pokracznie. Silników benzynowych bedzie wiecej. Co do diesla 123d to bedzie wyposażony w sekwencyjne doładowanie analogicznie do silnika z modelu 535d. Czy lansowana przez BMW polityka rozmienia swoich modeli na drobne wyjdzie na dobre czas pokaże.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez el_payaco
    eśli chodzi o stylistykę, to zaczekam na lepsze (większe i wyraźniejsze) zdjęcia.
    Szczerze powiedziawszy nie ma na co czekać. Tych zdjęć, podobnie jak i samego samochodu, mogłoby w ogóle nie być. Strasznie mi się nie podoba. Hatchbacki jeszcze jakoś sie prezentują, cabrio też pewnie nie będzie kłuło w oczy, ale to szkaradziejstwo jest dramatycznie pokraczne. 1-er jest stosunkowo wąska i wyskoka, więc w wersji coupe siłą rzeczy musi wyglądać jak sedan klasy B (i mam tu na myśli np. thalię, logana lub fabię na czele z albeą czyli najgorszych przedstawicieli segmentu ). Przy okazji zaczęły mnie razić obwisłe progi, które w hatchbacku aż tak nie zwracały na siebie uwagi (może to wina zdjęć, bo teoretycznie powinny być identyczne ).
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Doskonała technika(jeśli jest )mnie w tym aucie w ogóle nie obchodzi, bo sam samochód wygląda poprostu obrzydliwie... I tak jak napisał Poosheq wygląda jak sedan(trzydrzwiowy), a nie jak coupe :damn: .

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

To Auto to chyba... Jedna wielka pomyłka- wygląda jakby ktoś próbował ścisnąć 3kę. I to jeszcze nieudolnie. Przypomina chińskie Pseudocoupe.

Uprawnienia umieszczania postów