Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Wątek: Dylemat przy kupnie CB Radia

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie Dylemat przy kupnie CB Radia

Witam,
    Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem kupna CB Radia, spokojnie potrafie sie tym obslugiwac, w przeciwienstwie do 60% uzytkownikow.
    Otoz zdecydowalem ze na pewno kupie antene na magnesie, niedluzsza niz 1m. Ktos mi polecal Hustler IC-100, dlatego taka jestem skory kupic, ale zostaje jeszcze kwestia radia. Ogolnie planuje wydac max 350 - 375 zł (za zestaw)
    Oto moje typy:
    Uniden Pro 510 XL + Hustler
    TTI TCB 770 + Hustler
    Intek M 790 + Hustler
    Magnum + Hustler - korzystalem ze STABO MAGNUM A pozyczonego od znajomego i wygladalo niemalze identycznie i wlasnie nie wiem czy to jest to samo..
    Osoby majace stycznosc z dziedzina CB Radia prosze o odpowiedzi.
    Dzieki wzwyz
    pozdrawiam
    m.niew

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie Re: Dylemat przy kupnie CB Radia

Inteka sobie daruj bo szumi... TTI również bo szumi albo nie działa... Magnum nieznam...
    Uniden... Świadomy jesteś tego ze na terenie Polski jest zakaz sprzedaży tych urządzeń
    Więc daruj sobie Unidena 510XL... Uwierz mi... Zaszalej... Dorzuć te 100zł i Kup Unidena 520XL... Jest to to samo co President Johnny II ale znacznie lepszy i tańszy... Zresztą Presidenty to Unideny robione na licencji ale mające w Europie znacznie lepsze przedstawicielstwo..

Fakt... Ten Uniden jest również na czarnej liście... I "Teoretycznie" w przypadku kontroli może on zostać skonfiskowany i odesłany na badania by sprawdzić czy spełnia wszystkie normy...

Ale teoria mija się z praktyka bo w Polsce taki przypadek nie jest znany... Ba...Zakazane Radyjko zostało zakazane ponieważ:
    -Importer nawalił przy przestrajaniu go na polski częstotliwości
    -niema oficjalnego przedstawiciela który cos by w tej kwesto zdziałał...

Najlepszym dowodem na jakość 520XL jest to ze wielu przesiada się z wymienionych przez Ciebie radyjek własnie na 520XL.. I sa w niebo wzięci... Wystarczy zajrzec na www.cb-radio.pl ciężko znaleźć kogoś kto był by niezadowolony...
    Wielu twierdzi ze zakaz sprzedazy Unidenów to sprawka Presidenta który nie mógł sobie poradzić z tańszą i lepsza konkurencją. Wielu weteranów CB i mających pojęcie co mówią twierdzi ze gdyby każdy miał 520XL to eter byłby czyściutki...
    Zresztą ja tez jestem happy

Przewala 520XL nad 510XL to ANL czyli automatyczna redukcja szumów oraz pokrętło RF Gain którym zwiększasz lub zmniejszasz czułość odbiornika czyli jego zasięg... W połączeni ze Squelchem masz naprawdę duże możliwości... [Przykładowo Ja podczas jazdy w Wawie często mam radio ustawione tak by łapać głównie silne transmisje i z niedużych odległości dzięki czemu jest otwarty na wywołania ale nie zbieram transmisji z całej Wawy...]

Moja 520XL

Natomiast antena z jakiej korzystam to Sirio ML-145 która jest jedna z najlepszych ML-ek na rynku [dorównuje a nawet przebija Presidenta ML-145 który kosztuje ok 60zł więcej]

1.5 metra... Na szczęście stworzona z myślą o terenówkach więc w miejskiej dżungli można wjeżdżać pod przeszkody wysokości 190 cm [spawdzone ]

Wady i zalety dużej anteny? Duże możliwości nadawcze i odbiorcze ale kosztem większej czułości przez co czasem zbiera syf z eteru...

Pewnie w przyszłości zmenie na cos mniejszego [1.2m] i stałego w miejsce anteny radiowej...

Osobiście bym Hustlera nie kupił... W zasadzie atenka popularna ale efekty po części słychać w postaci syfu w eterze:/ jak bym miał brać metrówkę to pomyślał bym głownie nad Sirio AS-100 albo Wilson Little Wil.

Pamiętaj ze Antena to 70% sukcesu! jak nie więcej. I zawsze najlepiej kupić jak najlepszą.

Po drugie nie wierz zapewnieniom ze "jest zestrojona" antenę stroi sie do danego samochodu [są przypadki że jedna antena odbiera różnie w dwóch takich samych autach] i miejsca w którym sie ja postawi... IMHO obowiązkowo należy nowo zakupioną antenę zestroić [koszt 10-20zł] i stawiać potem zawsze w tym samym miejscu [najlepiej środek dachu bo magnesówki potrzebują dużo blachy bowiem wykorzystują ja do nadawania.]... Ja przykładowo na środku dachu mam przyklejone kółka z foli samo przylepnej [z papierniczego] dzięki czemu nie rysuje dachu i stawiam idealnie w to samo miejsce.

Oczywiście nie traktuj mojej wypowiedzi jako „to jest najlepsze bo ja to mam”... Początkowo chciałem kupić Midlanda 101, 121 lub TTI 770, 880... Dopiero po przeczytaniu tematów na octaviaclub.pl i www.cb-radio.pl odkryłem co najlepiej kupić
    pzdr

BTW... Wiesz juz jak podłączysz radio do prądu? IMHO najlepiej bezpośrednio [do akumulatora, wiązki radia, zapalniczki]... Ale sam narzazie korzystam z "zapalniczki"... Jak wybierzesz zapalniczkę to dobrze zeby wtyczka miała bezpiecznik i diode Naszczęście u mnie zapalniczka nie wywołuje zakłóceń ale myślę nad sposobem żeby zrobić jakąś kostkę by podłączyć radio bezpośrednio do instalacji ale móc je łatwo wypiąć...
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie

Uniden... Świadomy jesteś tego ze na terenie Polski jest zakaz sprzedaży tych urządzeń
    dlaczego? przeciez w sumie wszedzie mozna dostac..
    Dorzuć te 100zł i Kup Unidena 520XL.
    przeciez zakazany :P
    Pamiętaj ze Antena to 70% sukcesu! jak nie więcej. I zawsze najlepiej kupić jak najlepszą.
    o antenie wiem, ale wlasnie wielu poleca mi Hustlera, a jeszcze wiecej na stale, ale ja na stale nie chce...
    Po drugie nie wierz zapewnieniom ze "jest zestrojona" antenę stroi sie do danego samochodu [są przypadki że jedna antena odbiera różnie w dwóch takich samych autach] i miejsca w którym sie ja postawi... IMHO obowiązkowo należy nowo zakupioną antenę zestroić [koszt 10-20zł]
    zestrojenie to najmniejszy problem, wiem ze "zestrojona na allegro" = gowno prawda ;D
    Ja przykładowo na środku dachu mam przyklejone kółka z foli samo przylepnej [z papierniczego] dzięki czemu nie rysuje dachu i stawiam idealnie w to samo miejsce.
    tym tez sie interesuje szkoda samochodu

BTW... Wiesz juz jak podłączysz radio do prądu? IMHO najlepiej bezpośrednio [do akumulatora, wiązki radia, zapalniczki]... Ale sam narzazie korzystam z "zapalniczki"... Jak wybierzesz zapalniczkę to dobrze zeby wtyczka miała bezpiecznik i diode
    tak, gniazdo zapalniczki, nic innego nie wchodzi w gre, radio nie bedzie non stop uzytkowane, ale czesto a w aucie nie bede zostawial zeby bylo bo jednak jak cos kupuje to sie przywiazuje do tego

Dzieki wielkie za pomoc, b707 pomysle nad tym Unidenem 520

Edytka:
    http://www.canex.pl/index1.php?page=10034 - a cos takiego? korzystalem i jakos specjalnie nie zachwycilo bo mialem zaklocenia z wycieraczek <hahaha>

pewnie skonczy sie na tym ze pojade do kolesia pod Myszecinem i powiem ze chce cos w przystepnej cenie i dobre i niech sie glowi ;P
    pojde w cos takiego ;D

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez m.niew
    dlaczego? przeciez w sumie wszedzie mozna dostac..
    Wszędzie tzn na allegro lub spod lady:P Ja kupiłem swojego na fakturę ale myk jest taki że sprzedawca nie pisze Uniden tylko "cb radio".

Żeby mieć spokój z władzami i pewność że nie będę zakłócał pojechałem i sprawdziłem czy radio stoi w częstotliwościach... I okazało się że wszystko jest git . Obecnie importerzy sie przykładają... Problem w tym że brak przedstawicielstwa Unidena w Polsce sprawia że UKE nic nie robi w prawie zakazu handlu Unidenami...
    Zresztą Unideny początkowo dostały homologacje i deklaracje zgodności... Nawalili dystrybutorzy czyli DAK i zalinkowany przez Ciebie CANEX

Ja bym szukał czegoś z automatyczna redukcja szumów bowiem masz wtedy z głowy szumy podchodzące od samochodu [np alternatora.. wycieraczek:P]

Fakt ze 520XL ma kilka wad... zamiast szybkiej „19” jest szybka „9” :/ Brak Multi-standardu [chociaż z polakami i tak można pogadać za granica]
    Wyżej wymienione braki są w droższym o 100zł President Johnnym II ASC... Ale tutaj automatyczna redukcja szumów [ANL to to samo co ASC] nie wyrabia w polskim eterze i wycina rozmowy... Radio na gwarancji można przystosować ale trzeba wysyłać do siedziby dystrybutora na swój koszt...

IMHO bez obaw można powiedzieć że za cene 330zł nic lepszego nie kupisz...
    http://www.allegro.pl/item213549205_..._100_wtyk.html

Najlepiej poczytaj opinie użytkowników interesujących Cie radyjek na www.cb-radio.pl
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie

IMHO bez obaw można powiedzieć że za cene 330zł nic lepszego nie kupisz...
    http://www.allegro.pl/item213549205_..._100_wtyk.html
    hehe nad tym tez patrzylem i sie an niego zdecyduje ;D
    Wszędzie tzn na allegro lub spod lady:P
    do ciezarowki tez tak kupilem ;P nie wiem czy spod lady, ale kierowca pojechal i przyjechal z Sirio i wlasnie Unidenem ;D

Awatar Adaś
    Auto
    KYMCO

Domyślnie

Według mnie Uniden 520Xl jest o niebo lepszy od 510 jednak z tego hustlera czy tam innego to bym zrezygnowal,wybrał bym Wilsona little wil ta antenka sie super sprawdza. Jest to naprawde dobry zestaw.Sam taki posiadam i jestem bardzo zadowolony
    kiełbasa

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie

dzieki Adaś i to juz bedzie moj wybor oczwywiscie dziekuje takze Tobie, b707

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez m.niew
    dzieki Adaś i to juz bedzie moj wybor oczwywiscie dziekuje takze Tobie, b707
    Nie ma za co... od tego w końcu jest forum
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie

aaa no i jeszcze ja
    wlasnie sobie przegladam te forum co mi podales i wielu ludzi zachwala unideny a drugie tyle TCB ja pierdziele, za duzy wybor czlowiekowi daja bo decyzja zapadla ze na pewno Wilson na dach
    wkoncu nie wiem, niby Uniden to President z drugiej dobrze mowia o TCB...

Awatar Adaś
    Auto
    KYMCO

Domyślnie

Bierz Unidena naprawde dobry sprzecik.Bardzo duzo "truckerow"uzywa ich.Niema sie tu co duzo zastanawiac.Nalezy uderzyc do najblizszego sklepu gdzie sprzedaja CB-Radia i zapytac.Oni najlepiej sie na tym znaja.Podac im konkretny zestaw jaki nas interesuje i zapytac czy warty czy nie.a jezeli juz bedziesz mial pewnosc to odrazu brac i smigac.
    kiełbasa

Uprawnienia umieszczania postów