Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Swap silnika

Auto
    Ford Econovan

Domyślnie

dłuuuugo mnie nie było nie da się ukryć

Cytat Zamieszczone przez Purple Zobacz posta
    (...)A tak z ciekawości- micha olejowa była na tym samym miejscu?
    micha jest tak samo ułożona, ale w przypadku tego silnika ten problem już z góry nie był problemem gdyż tak jak napisałem wczesniej jest to silnik, który również fabrycznie montowany był w econovanach i z takiego został wyjęty.
    Co do róznicy w misce olejowej, to dowiedziałem się (choć sam nie zaglądałem), że połozenie smoka jest w innym miejscu, także cała przeróbka polega by na "ustawieniu" smoka tak, żeby z innego miejsca na dnie miski zasysał olej.

Auto
    mazda e2000 vw corrado

Domyślnie posiadam mazde e2000 swap silnika z 626

w moim silniku popekala glowica dlaczego niepowiem..no mlody bylem przez ponad rok szukalem silnika oryginalnego w przyzwoitej cenie (wtedy minimalna cena jaka znalazlem to 2500zl gaznik!) w japan korea moto maja jeden od daaawna teraz chca chyba 1000zl. ogolnie maja drogo:/ duzo szukalem ,porownywalem zdjecia silnikow skrzyn biegow glowica niestety sie troszke roznil od tej z 626 (laczenie skrzyni i silnika w benzynie jest lustrzanym odbiciem laczenia z diesla skrzynia oczywiscie pasuje ...tylko tarcza sprzegla inna(22zeby w 626 a w busie 23) docisk i lozysko takie samo
    w koncu pojechalem do lodzi po silnik na gazniku z osprzetem z mazdy 626 za ktory zaplacilem 350 zl bylo juz w nim troche pokombinowane ,okazalo sie tez ze palec w pompce paliwa(mechanicznej) jest urwany ,niewiedzialem ze mozna kupic za niecala stowke nowa wiec zamowilem uzywke w ktorej sie tez zlamal (ale to z mojej winy bo niedalem grubej uszczelki dystansujacej) na szczescie ta pompka byla taka sama jak moja stara zastala z busa i z pomoca sprezarki dalo sie wymienic palec
    od poczatku mialem w planach zrobienie generalnego remontu.. walek rozrzadu byl naprawde zuzyty ale to ponoc jest wada w tych modelach silnikow (zalet jest duzo wiecej obieg wody do gornej czesci chlodnicy oraz cewka zaplonowa wychodzi z drugiej strony ale dalem sobie z tym rade po za tym silnik niczym sie nie rozni (gazniki mam 3 rozne ale bardzo podobne)
    kiedy silnik po odpaleniu sie troszke nagrzal blokowalo sie cos w tej jeb glowicy na szczescie znalazlem nastepny silnik w poznaniu -bez osprzetu ale z dobra pompa wspomagania (niemam wspomagania ..kiedys kupie maglownice to zaloze i z dobra glowica za 150zl teraz chodzi jak zegarek jak za dawnych lat urwala mi sie jedna poduszka pod silnikiem ..zamiast kupic jakas stara za sporo kasy przerobilem troszke lapy i zalozylem nowe z zuka cena 9zl szt.

cala mazde 626 mozna kupic za 500zl kiedys moze pomysle o swapie silnika z bmw np 2.8

mam programik ktory troszke mi pomogl przy porownywaniu roznych czesci inter cars - ic_katalog (wazne linki-po lewej stronie)
    moja strona ze zdjeciami mazdy (do wakacji sie wyrobie ze wszystkim) ,silnika itd.

http://lukaszwalczuk.pl.tl/Strona-startowa.htm

w styczniu zaczne testy nad hho (wodorotlenek) jesli ktos ma jakies pytania chetnie pomoge cena budowy jest 35-40 krotnie tansza niz cena np na allegro:/

http://lukaszwalczuk.pl.tl/Strona-startowa.htm

w styczniu zaczne testy nad hho (wodorotlenek) jesli ktos ma jakies pytania chetnie pomoge cena budowy jest 35-40 krotnie tansza niz cena np na allegro:/
    Ostatnio edytowane przez lukasov ; 06-12-2009 o 09:36

Uprawnienia umieszczania postów