Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Polo 96r kiedy wymienic rozrząd??

Auto
    vw polo III

Domyślnie Polo 96r kiedy wymienic rozrząd??

Kupiłem polo rocznik 96r sprowadzone. Niestety nie mam pojecia kiedy ostatnio byl wymieniany rozrząd czy orientujecie sie jaka naprawa i jaki koszt mnie czeka jesli nie wymienie rozrzadu odrazu i sie "zepsuje"?? Pozdrawiam Bartosz

Awatar Purple
    Auto
    sierry poszły na żyletki. W planie? Może Ford Mercury Cougar '69, ale najpierw...Capri i Jagi XJS

Domyślnie

Pasek to 30-60, przeciętnie jakieś 50 PLN (Gates będzie najlepszy), Wymiana kompletu to ok. 60zł, Napinacz to w zaleźności od miejsca zakupu, przeważnie mieszczą się w granicach 50-120zł
    robocizna ok. 50zł
    Wymień najlepiej rolkę napinacza wraz ze sprężyną i jeśli znasz się troche na rzeczy to uważaj na warsztatowych kanciaży....

ps: tak na dobrą sprawę, radzę wymienić go jednak teraz, żebys miał święty spokój, w szczególności, że cena jest naprawdę nie wielka...

pozdrawiam

Auto
    vw polo III

Domyślnie

akurat z tego co sie orientuje to wymienia sie pasek, rolki, napinacze a nie wiem czy w tym modelu nie trzeba tego wymienic razem z pompa. chodzi o to ze chwilowo nie mam kasy i chce sie doweidziec czy awaria tego wiaze sie z duzymi kosztami, czy mozna odlozyc ta wymiane na TROCHE POZNIEJ

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Zasada jest taka że po kupnie zawsze wymienia się oleje,płyny i rozrząd(jeśli jest pasek),chyba,że auto serwisowane-wtedy można dla pewności.
    Strzał paska wiąże się z dużymi kosztami.
    Pzdr

Awatar Purple
    Auto
    sierry poszły na żyletki. W planie? Może Ford Mercury Cougar '69, ale najpierw...Capri i Jagi XJS

Domyślnie

Dokładnie tak jak mówi Basti , jeśli Cię stać na jeżdżenie, to oznacza, ze nie jest tak najgorzej, na pewno jesteś w stanie pożyczyć od kogoś 200-300zł i wymienić teraz ten rozrząd, jego wymiana to podstawa przy kupnie używanego samochodu...
    oczywiście też hamulce, tzn tarcze hamulcowe, radzę tam zajrzeć i upewnić się, czy nic się nie dzieje, w szczególności, że w polo na pewno nie są najlepszej wytrzymałosci, bo i po co? Dla tego szybciej się zużywają ze starości, warto zajżec i w razie czego wymienić- naprawdę nie wielkie koszta za poczucie bezpieczeństwa w aucie..

Auto
    vw polo III

Domyślnie

ok rozumiem,dzieki wielkie za pomoc.

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

chlopaki podłacze sie pod temat. Ile wytrzymuje pasek rozrządu w silnikach 1.4 16v 75km?? Mam takie autko w rodzinie kupione kilka dni temu od 1 własciciela z przebiegiem 60.000km. Auto jest z 2003 roku i nie był w nim wymieniany rozrząd i tak sie zastanawiem czy nie za duzo ma już lat.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Akurat dobra pora na zmianę rozrządu. Pomimo zaleceń producentów, w nowo kupionych, choć używanych autach, rozrząd powinno się zmieniać co 60,000km/5lat. Pasek może być nie oryginalny, ale dobrego producenta. Natomiast rolki i napinacz najlepiej oryginał, bądź pod marką producenta, który dostarcza części na pierwszy montaż. A to dlatego, iż to właśnie rolki są najczęstszą przyczyną zerwania paska.

Uprawnienia umieszczania postów