Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 19 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 184

Wątek: [F1 2008] Wyścigi F1

Awatar roberto_nfs
    Auto
    .

Domyślnie [F1 2008] Wyścigi F1

Właśnie pojawiła się oficjalna informacja, że Heikki Kovalainen będzie w sezonie 2008 kierowcą zespołu Vodafone McLaren Mercedes. Kovalainen podpisał z McLarenem długoterminowy kontrakt (BTW Alonso rok temu też ) i rozpocznie testy z zespołem już na początku stycznia.
    Norbert Haug, wiceprezydent działu sportów motorowych w Mercedes-Benz'u (chyba taka jest deklinacja ) powiedział: "Heikki jest bardzo utalentowanym kierowcą, który pokazał swoje umiejętności podczas swojego debiutu w sezonie 2007. Najlepszy w jego wykonaniu był wyścig w GP Japonii na torze Fuji, gdzie zajął drugie miejsce, tuż za Lewisem w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych".
    Ta decyzja oznacza, że w McLarenie będzie jeździło dwóch "jeszcze-prawie-debiutantów" . Zarówno Kovalainen, jak i Hamilton są w F1 zaledwie rok. W zeszłym sezonie Kovalainen zarobił dla Renaulta 30 z wszstkich 51 punktów zespołu.
    Trzecim kierowcą McLarena wciąż będzie Hiszpan, Pedro de la Rosa.

Tymczasem Fernando Alonso powraca do Renault, gdzie będzie partnerem Nelsona "Nelsinho" Piiquet'a. Fernando nie kryje swojego zadowolenia z takiego obrotu sprawy i słodzi swojemu nowemu, "staremu" zespołowi: "Jestem zachwycony moim powrotem do Renault. To jest team, gdzie stawałem się prawdziwym kierowcą F1. Teraz nadszedł czas na otwarcie nowego rozdziału w naszej współpracy. Bardzo cieszy mnie możliwość współpracy z tym wspaniałym zespołem poraz kolejny i wierzę, że razem stać nas na powrót na szczyty. Renault miał trudny sezon 2007, ale wiem, że ma w sobie wielki potencjał. Jestem przekonany, że inżynierowie są wstanie zbudować szybki i konkurencyjny samochód na sezon 2008 i wrócimy do gry".
    Młody Nelson Piquet Juniur przede wszystkim wdzięczny jest Briatore za powierzenie mu tak odpowiedzialnego zadania, jak bycie kierowcą bolidu w wyścigu F1 (sezon 2007 spędził również w samochodzie Renault, ale jako kierowca testowy).
    A Flavio Briatore dodaje: "Nelsinho jest jednym z najbardziej obiecujących talentów w spotrach motorowych. Po jego sukcesach w GP2 spędził rok na intensywnej nauce w F1. Teraz jest gorów, żeby wstąpić na wyższy poziom".

(c) formula1
    Ostatnio edytowane przez GuGi ; 24-01-2008 o 18:23 Powód: korekta, uzupełnienie i zmiana tematu
    Lamborghini. Do You dare?

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

może być bardzo ciekawie. renault teraz na pewno poważnie zagrozi BMW a może nawet nawiąże walkę z Ferrari i McLarenem, bo ubiegły sezon to walka tylko dwóch zespołów (oczywiście nie patrząc na tą aferę), później długo nic, dalej BMW znów przerwa (chodź już nie tak duża) i reszta zespołów. mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie większe urozmaicenie

P.S. i tak liczę na mistrzostwo Ferrari

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

fajnie jak teraz alonso zostanie kolejny raz ustawiony przez nooba, tym razem w postaci nelsinha ciekawe jak bedzie wygladala sytuacja w mclarenie, ale boje sie ze heikki bedzie po prostu sluzacym hamiltona...
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

A wie ktos, kto ma zasiasc w teamie Prodrive'a????

Trwaja ustalenia pomiedzy FIA a organizatorami GP w Singapurze, zeby GP odbyla sie o godzinie 20 czasu lokalnego...

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

^nie bedzie prodrive w 2008 i prawdopodobnie tez w 2009, czyli pewnie w ogole...
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Domyślnie

Jako uzupełnienie news Karola Krupy pt. Formuła 1 2008 - oby bez afer.

VIP Awatar Matador
    Auto
    Skoda Octavia 1U2 1.9 TDI 90 KM

Domyślnie

Już siódmego stycznia prezentacja nowego bolidu McLarena, czternastego BMW - jak ten czas leci. Jak zwykle w takich przypadkach ciekaw jestem czy któryś z teamów znacząco wizualnie odmieni bolid. Co prawda liczy się szybkość i niezawodność ale mimo wszystko. Zwłaszcza jeśli chodzi o BMW liczę np na bardziej agresywny nos...
    Very fast and powerful car with limited number of production. One of the most expensive cars in the world, born in Modena...

Ferrari Enzo

GG: 4927409

Domyślnie

A ja na znacznie lepszą skrzynię biegów.

VIP Awatar Matador
    Auto
    Skoda Octavia 1U2 1.9 TDI 90 KM

Domyślnie

No też, zgadza się Ale nawet ze sprawną skrzynią potrzeba było trochę więcej prędkości, myślę że niemcy w miarę się z tym problemem uporali...

Zapomniałem! Wczoraj Ferrari udostępniło taki oto zwiastun nowego bolidu:

A dzisiaj odbyła się prezentacja nowego F1 2008. Tak wygląda:

zdjęcia: autoblog.com
    Very fast and powerful car with limited number of production. One of the most expensive cars in the world, born in Modena...

Ferrari Enzo

GG: 4927409

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

NIemcą nie brakowało prędkości raczej efektywnego przełożenia jej na czasy.

to Ferrari z narysowanymi felgami BBS'a na tych kołpakach wygląda jak model z klocków lego.

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Uprawnienia umieszczania postów