Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 13 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Wątek: 2008 TATA Nano

Domyślnie 2008 TATA Nano

Dziś mamy 10 .01.2008r, niby zwykły dzień, ale ten dzień może okazać się historycznym dla światowej motoryzacji , dlaczego?
    Otóż dziś na targach Expo w New Delhi , koncern Tata Motors zaprezentował najtańszy samochód na świecie:TATA NANO.
    Samochód ten ma za zadanie zastąpić w Indiach motocykle.
    W przeliczeniu na PLN kosztować on ma 6 000zł!
    Producent przewidział dwie wersje wyposażenia: Standard i DeLuxe.
    Producent przewidział 4 miejsca, ale jak mozna się domyśleć zawieszenie zostało przystosowane do dużo wiekszych obciążeń, wszycy chyba wiedzą, że dla Hindusa 5 osób na motorowerze to żaden wyczyn, a co dopiero w samochodzie , który miałby owy motocykl zastąpić.
    Silnik 2 cylindrowy o pojemności 623cm3, dostarcza mocy 33Km, ma spalać średnio 4.5l/100km. Silnik umieszczono z tyłu. Skrzynia biegów ma cztery przełożenia. Co ciekawe silnik zasilany jest wielopunktowym wtryskiem paliwa.
    Uwagę zwracają malutkie kółeczka, na moje oko mają max 12 cali.
    Jego długość to zaledwie 3.1m , wysokość 1.6m, szerokość 1.5m
    Wyposażenie wersji standard jest bardzo ubogie, prędkościomierz, kontrolka ciśnienia oleju, i wskaźnik paliwa. Dzisiejsze skutery oferują więcej , nawet te o pojemności 50cm3
    Wyposażenie wersji deluxe nie jest znane, natomiast na zdjęciach widać alufelgi , zderzaki w kolorze nadwozia , a nawet halogeny.
    Sama karoseria jak na auto za około 6 000zł wygląda nieźle, nie należy się spodziewać wysokiej jakości wykończenia , czy szczególnego bezpieczeństwa, precyzji prowadzenia tip. dlaczego? Patrz cena;-)
    Samochód w najbliższym czasie ma zostać dostosowany do wymagań europejskich i właśnie tam trafić. Bardzo możliwe , że do Polski tez, gdyż Tata Motors poważnie zainteresowała się otwarciem przedstawicielstwa w Polsce.
    Pożyjemy -zobaczymy
    Zdjęcia:

Pozdrawiam.
    Więcej informacji tutaj: http://www.tatamotors.com/our_world/...40&action=Pull

Przyp. red.

TATA w Genewie: Nano Europa, Indica Vista oraz Prima

Awatar Doktorek
    Auto
    BMW X6, Alfa GT, Maserati 4200GT, Fiat 132

Domyślnie

ale potwór... 6000zł to niby mało, więc to, że za tą cenę samochodzik (bo chyba jest to w pewnym sensie samochód) nie oferuje nic poza dachem nad głową i możliwością przemieszczania się z punktu A do punktu B (o ile te punkty nie są względem siebie zbytnio oddalone) jest do przyjęcia, ale... przecież za te pieniądze można bez problemu dostać całkiem przyzwoity, wygodny, pojemny i przede wszystkim mocniejszy używany samochód który pozwoli pokonywać większe odległości, więc nie wiem kto oprócz inwalidów lub starszych osób będzie to kupował z drugiej strony jeśli ten samochód waży nie więcej niż 550kg to może być to ciekawa propozycja dla młodych kierowców z prawem jazdy kat. B1 (od 16 roku życia)

Awatar Kertoip
    Auto
    Skoda Felicja GLXi

Domyślnie

W wersji DeLuxe, może pójdą na calośc i dadzą obrotomierz
    W Polsce ludzie nawet za 6tys nie kupią nowego auta. Większość będzie wolała stare Golfy, albo inne wynalazki. Chyba, że ktoś ma już samochód i ten będzie używany tylko i wyłącznie do miasta, bo do tego się jak najbardziej nadaje.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

nie wierze, ze samochod bedzie sprzedawany w europie. dwa rzedy siedzen w samochodzie o takich rozmiarach, ktory jednoczesnie spelnialby cywilizowanewymogi bezpieczenstwaudalo sie osiagnac po kilku latach sztabowi mozgow z toyoty, a to i tak tylko poki co jako prototyp - mowie o iQ. wg mnie auto to bylo tworzone z mysla o bardzo preznie rozwijajacym sie rynku wewnetrznym i nano celuje raczej w bajaj autoriksze.

btw nie jest to najtanszy samochod na swiecie - liderem pozostaje łada oka za 2000 usd
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar Wikir
    Auto
    Seat Toledo

Domyślnie

Auto może i fajne, takie dla LUDU.
    Ale właśnie czy one się przyjmie w Polsce? Co raz częściej ludzie potrzebują auta dużego, 5 osobowego, z dużym bagażnikiem, takie czasy. Ale dla samotników, z niskim budżetem może być to ciekawe rozwiązanie.

Pozdrawiam założyciela tematu ;]

Domyślnie

Lada oka, to juz prehistora. Jesli sie nie mylę Oka zostanie w najblizszym czasie zastapiona nowym modelem , ze względuna normy emisji spalin, któe Rosja powoli wprowadza. Wtedy może nie byc już najtanszym na świecie.
    Dodatkowo Lada nie ma planów eksportu Oki, a Tata i owszem.
    Jeszcze w tym roku ma trafić na Europejski rynek.
    Jak znam życie do nas dotrze(jeżeli wogóle) z opóźnieniem
    Zobaczymy co wyjdzie z tego przystosowywania.

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

Niedobrze mi. Nigdy nie widziałem coś tak obrzydliwego. Mam nadzieję że to coś nie pojawi się w Europie. Wolę już Golfy II generacji niż to maleństwo.
    Oppose and disagree
    Destroy demonocracy

Domyślnie

i jak sobie myślę, ze jagura i landrovera kupiła ta firma, to popadam w załamkę

Awatar Tekila
    Auto
    Pieszowóz

Domyślnie

o fuj ale to coś jest obleśne, dobra niby to tanie auto ale kto by chciał czymś takim jeździć przecież to był by mega obciach ,
    Czym jeździsz? , - A najtańszym autem na świecie .
    żal się robi , wolałbym milion razy jakiegoś starego golfa

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

To samochód w ogóle jest? ;]
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Uprawnienia umieszczania postów