Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [kontrolka ABS] Ford mondeo MK1

Auto
    diesel

Domyślnie [kontrolka ABS] Ford mondeo MK1

Mam pytanie: co morze być przyczyną świecenia sie przez cały czas kontrolki od abs na pomarańczowo ? Właśnie sie zastanawiam co morze byc nie tak ;/ hamulce działają dobrze.
    Jeżeli wiecie co moze byc tego przyczyną, mieliscie podobny problem - piszcie, będę wdzięczny.

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Najpewniej nawalił czujnik ABS przy kole - dość częste u MK1.
    Moderator Dream Team

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

Jak świeci się kontrolka ABS, to nie musi to wcale oznaczać, że sie zepsuł czujnik - być może nastąpiła jakaś awaria układu!
    Skoro piszesz, że hamulce działają poprawnie, domyślam się że koła się nie blokują podczas hamowania?

Jeśli to nie jest awaria jakiegoś elementu układu ABS, może elektronia się skopała...?

Tak czy inaczej pojedź z tym szybko do dobrego serwisu - to jest układ hamulcowy a nie zepsuta klimatyzacja!

Auto
    Ford Mondeo

Domyślnie

Mi też tak sie zrobiło jak trochę pojeździłem na "ręcznym" po śniegu. Ale przejechałem się tak normalnie i już wszystko wróciło do normy. Raz miałem tak że styki od czujników zaśniedziały, przeczyściłem i działa.

Auto
    ford mondeo

Domyślnie

witam tesz posiadam forda mondeo 2.0 16V z 1996 roku nie działa mi ABS i do teg jeszcze jak chamuje to przygasają mi światła i wszystko np. nawiewy wolniej chodzo. Co może być. Z góry dziękuje

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

Abs jest bardzo trwałym układem w którym jednyną rzeczą jaka może się zepsuć to czujnik przy kole. A przygasanie delikatne świateł to normalne, przynajmniej u mnie w Nubirce tak bylo i evandzie, że podrzas pierwszego złapania ABS tak sie dzieje

Uprawnienia umieszczania postów