Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 41 z 41 PierwszyPierwszy ... 2526272829303132333435363738394041
Pokaż wyniki od 401 do 408 z 408

Wątek: Jaki telewizor kupić?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Z racji tego ze szukam nastepcy panasa to tez przegladam rynek, dzisiaj bylem w mm i dla mnie aboslutnym faworytem sa oledy panasa ale przy 65" to koszt rzedu 11k. Na drugim miejscu soniacz kd65xf900 a na trzecim samsung q70. Tego sonego szczerze warto rozwazyc bo daje niezla kolorystyke i bardzo dobra plynnosc. Rozczarowalem sie oledem od LG - czarny za czarny, kolory za bardzo podkrecone i plynnosc przecietna. Mecz na panasie wygladal lepiej niz na zywo �� na lg stojacym tuz obok bylo widac zdecydowanie gorsza plynnosc.

- - - Aktualizacja - - - -

Tutaj odczucia bardzo zbiezne z moimi https://hdtvpolska.com/forum/topic/49732-co-wybra%C4%87-sony-65xf9005-vs-lg-65sm8600-vs-qe65q70r/

Domyślnie

Kolory to kwestia ustawień, na start Samsung jest bardziej cukierkowy, ale jak się ustawi to praktycznie nie ma różnic. Oledy Panasonica są świetne, tylko trzeba pamiętać że wypalenia uznaje na gwarancji w sumie tylko LG, więc trzeba sobie ubezpieczenie doliczyć. Generalnie OLED jest spoko, tylko kwestia tego czy się chce o telewizor dbać czy używać. Ja długo się biłem z myślami i zakupie LG C9, ale finalnie odpuściłem. Kupując na dłuższy czas trzeba sobie wliczyć ubezpieczenie w cenę tv chyba po prostu.
    Kolory czy w LG czy w Panasonicu będą podobne po ustawieniu, upłynniacz też należy ustawić. W sklepie bym nie porównywał, bo się zwyczajnie nie da.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Kolory qleda sa dziwne - cos jest z nimi nie tak. Wydaje mi sie ze chcieli zrobic tanszy odpowiednik oleda/amoleda ale wyszlo tak se. W sklepie jedynie ustawienia standardowe probowalem nie wglebiajac sie w szczegoly i soniacz za kazdym razem byl lepszy. Hdr w soniaczu daje bardzo dobrze rade. Szedlem z nastawieniem na samsunga q70 i z dobre 45 minut zajelo mi utwierdzanie siebie w przekonaniu ze jednak sony - wracalem wiele razy do samsunga i ciagle czulem pewien niedosyt - jakby to powiedziec obraz sztuczny i plaski bez plastyki. Nawet w trybie demo gdzie wszystko podkrecaja na maxa nie bylo tylu niuansow co na sonym. Moze to kwestia przyzwyczajenia lecz majac 10 lat plazme panasa do obrazu qleda przekonac sie nie moglem z kolei amoled ktory mam w telefonie jest super przyjemny. Panasa ratuje ale pojedzie do rodziny jako drugi tv. Padl modul ktorego nie da sie kupic i cza naprawiac. Troche karkolomna roobota i nie wiem kiedy zrobia.

Domyślnie

Ja miałem w domu XG9505, bo chciałem porównać z Q80 którego kupiłem - jeden z nich miał iść do zwrotu i tylko się przy Samsungu utwierdziłem:

- Tizen jest lata świetlne przed Androidem. Oczywiście jeśli ktoś nie potrzebuje Kodi.
    - Kolory po ustawieniu bez większej różnicy. Ustawień fabrycznych bym nie porównywał w żadnym wypadku.
    - lepszy upłynniacz w Samsungu, sprawdzone porządnie, bo do tego miałem uwagi w Samsungu.
    - powłoka w Q80 miażdży XG9505.
    - konfiguracja Samsunga 3x krótsza od Sonego.

Porownalem sobie na Netflixie kilka filmów żeby zobaczyć Dolby Vision - miałem ciekawe spostrzeżenia, które trochę źródeł potwierdza. Byłem w stanie znaleźć tyle samo scen w których DV przeważało nad HDR co odwrotnie.

Porównywanie obrazu bez ustawień w sklepie nie jest kompletnie miarodajne. Nie jest to jednak żadna tajemnica, że w trybach fabrycznych Sony i Panasonic przoduje - wystarczy jednak 30min o kolory są zbliżone do rzeczywistych na LG czy Samsungu, a mamy tam dużo lepsze systemy.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Największe problemy LG ma z podświetleniem szczególnie najgorzej radzi sobie z Krawędziowym. Bo tylne jest całkiem dobre i równomierne. Nie wiem dlaczego nie mogą tego dopracować od tylu lat.

- - - Aktualizacja - - - -

Ale osobiście patrząc na jakość samsunga ostatnimi czasy ja bym się nie zdecydował na ich produkty.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie wiem co trzeba w szajsungu przestawiac zeby obraz byl porownywalny z tym soniakiem. Bawilem sie wczoraj naprawde dlugo na roznych materialach i ustawieniach obu tv i w samsungu zawsze bylo gorzej pod wzgledem plynnosci obrazu, kontrastu, trybu hdr, jakosci kolor i naturalnosci. Tak jak amoled w komorach bardzo mi odpowiada tak panele QLED sa dla mnie slabe.

Domyślnie

Gamma 20 punktowa odpowiednio ustawiona. Chcesz to Ci prześlę ustawienia na Q80R i sobie sam zobaczysz. Zresztą w Sony też to trzeba zrobić jak chcesz się wtedy zbliżyć do Samsunga. Finalnie oba prezentują ten sam b.dobry poziom. To akurat już opinia gościa który kalibruje telewizory.

Amoled na komórkach ma tyle samo wspólnego z rzeczywistymi kolorami co obraz w trybie dynamicznym na Samsungu.
    Ostatnio edytowane przez VectorOPC ; 17-05-2020 o 16:13

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dyskusja nie ma sensu bo piszesz o Q80 a ja o Q70 a z tego co widzę te TV dość mocno się różnią. Q80 nie oglądałem bo nie było w sklepie.

Uprawnienia umieszczania postów