Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Jaki telewizor kupić?

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

czyli dobrze się kojarzy, bo pozbywa się pękniętych jeży

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

cholerny swiat, sharp to koncowka linii produkcyjnej i nie dostane go juz, samsung 6100 to samo. Proponowali mi szajsunga es5500 albo to znalazlem :
    http://www.dixons.co.uk/gbuk/samsung...48055-pdt.html
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

A dlaczego nie LG?
    http://www.dixons.co.uk/gbuk/lg-47lm...24955-pdt.html

Użytkuje ich sprzęt od ponad 6 lat i nie mam z nim problemów. Tak samo jakośc obrazu jest bardzo dobra i wykonania.
    Tu test tego modelu, który jest naprawdę świetny. http://lifesgoodblog.pl/test-telewiz...70s-ustawienia

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

muahaha znalazlem jakiegos sharpa: http://www.sharp.co.uk/cps/rde/xchg/...LE831E&cat=111
    LG odpada, toshiba, panasonic i sony tez. Sorki ale w gre wchodzi samsung i sharp z preferencja na sharpa.

Lubię chałwę.

Domyślnie

Sony i Samsung to spółka, Samsung ma kijowe skalowanie obrazu nie w HD. Z Twoimi uprzedzeniami kupuj co chcesz, bo i tak nie kierujesz się jakością obrazu tylko jakimiś bezsensownymi opiniami.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Tym bardziej twoja nie bede sie kierowal. Dzieki na razie wszystkim za pomoc.

Lubię chałwę.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ja LG bym nie polecił, typowa koreańska tandeta(jak Samsung tyle, że ten daje lepszą gwarancję przy tej samej cenie).
    Zaraz po gwarancji przestał działać a serwis stwierdził, że przepalenie czegoś tam to typowa usterka po czym poinformował, że tej części nie da się kupić i telewizor trzeba oddać do utylizacji.
    Nie kupię już nic od firmy z takim podejściem to tak jakby Audi nie produkowało wałków rozrządu do 2.5TDI albo multitronica nie dało się wymienić.
    A obraz był rzeczywiście fajny bo to była plazma, jak dla mnie plazma>LCD.
    Rada ode mnie, kup coś japońskiego.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ale żeś pojechał. bo ty jeden trafiłeś na felerny egzemplarz, ja jakoś od 6 lat mam ich sprzęty i żaden nawet nie zastrajkował. Mój wujek tez posiada Tv LG i to kupiony 2 lata temu jeden z pierwszych Ledów FullHD z Smart TV i nie ma z nim żadnych problemów. Widzę że niektórzy to o tv mają taką samą wiedzę i opinie jak o samochodach i te wasze głupie stereotypy i historyjki z "palca wzięte". Bierz co chcesz twoja decyzja.

A te twoje Japońskie Dżony to głupie gadanie. Sony współpracuje z Samsungiem i Sharpem. Itd by wymieniać kto od kogo ma panele i podzespoły wszystko co widziałem w swoim życiu po 2008 roku z sony miało napis made in china, i chyba ostatni tv jaki widziałem z napisem made in japan to Sharp i Panasonic.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jakbyś nie zauważył to obiekcje miałem głównie do podejścia firmy.
    Skoro wiedzą, że to bolączka tych telewizorów to dlaczego nie produkują części zamiennych?
    Nie każdy jest takim szczęściarzem jak Ty a denerwujące jest wyrzucanie telewizora który kosztował pewnie więcej niż Twoja Laguna po 3 latach bo jedyne w czym pomocna jest firma to utylizacja.
    Raz kupiłem też koreański telefon i więcej z nim miałem problemów niż z 5 które miałem przed nim i 2 które miałem po nim no ale tego już nie będę podczepiał pod telewizory.
    Miałem też boomboxa Daewoo który był kupiony po wieży Philipsa i no właśnie, wieża nadal gra a tamten poszedł do utylizacji.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 09-06-2012 o 11:12

Domyślnie

Ogólnie to telewizory LCD,LED,Plazmy to jednorazówki, coś się zepsuje to nie tyle nie ma części co nie opłaca się wymieniać. 90% awarii jest winą matrycy, która kosztuje 80-90% nowego telewizora, więc po prostu nie opłaca się tego naprawiać - nikt nie sprowadza części na sklep/hurtownie bo nie ma zbytu. W domu mam LCD Panasonica 42' made in Japan i nic się z nim nie dzieje, z tym że ma dopiero około 1,5 roku. Philipsa mam made in Hungary, zobaczymy jak będzie się sprawował. Samsung czy LG robią taką samą masówkę jak wszyscy. Tak naprawdę, to kupno każdej marki z grupy tych podobno lepszych ( Sony, Sharp, Panasonic, Samsung, LG, Philips, Toshiba ) wiąże się z identycznym ryzykiem. Tak jak mówi Dżony, warto kierować się okresem gwarancji jaki oferowany jest na dany model, z tym że nie za wszelką cenę. Nowy telewizor kupujemy żeby się cieszyć dobrym obrazem i jakimiś tam ułatwiającymi życie dodatkami i fajnie je mieć. Wydaje mi się, że kupno telewizora mając na uwadze tylko strach przed awarią to troszkę paranoja. Zawsze można wykupić albo dodatkową gwarancję w sklepie ( niektóre oferty są naprawdę kuszące, 1,5 roku temu jak brałem panasonica, za 299zł była gwarancja/ubezpieczenie na uszkodzenia mechaniczne/techniczne na 5 lat. W tej chwili nie ma promocji i taka przyjemność kosztuje prawie 800zł w RTV euro AGD więc sobie darowałem ).

P.S daboo ten Sharp, którego podałeś ostatnio ( LC-40LE831E ) jest bardzo dobry i na pewno będziesz zadowolony. Ja bym brał jeśli masz taką możliwość.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Uprawnienia umieszczania postów