Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 38 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 373

Wątek: Jaki telewizor kupić?

Auto
    Scirocco

Domyślnie

Ja u siebie mam 47 cali JVC. I złego słowa o nim nie powiem. Jakość zarówno na ence ,jak i ma PS3 jest wyśmienita... Brałem pod uwagę jeszcze Sharpa xl2 i W4000. Philips i samsung odpadli w przedbiegach. Mój JVC jest robiony jeszcze w Japonii, to samo z Sharpem. Świetnym forum, które ułatwi Ci wybór jest : www.hdtv.com.pl(troszke inna branża niż tu). Dzięki polecanemu tam sklepowi zaoszczędziłem dokładnie 1599 zł na telewizorze, przyjechał do mnie kurierem.

Pozdrawiam

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Następnym razem po googluj zanim będziesz Mi wytykał znajomośc ang.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Backlight
    http://solutions.3m.com/wps/portal/3...ary/optics101/

Masz świadomość jak działa TV LCD? By chyba nie....
    Obraz jest generowany przez matryce... Ale ona daje tylko kolorowe plamki... By obraz był widoczny matryca musi zostac podswietlona... Podświetla sie jak poprzez diody LED... Notabene tak jak w telefonie komórkowym. Stąd tez na tańszych LCDkach przy czarnym ekranie można zobaczyc że miejscami obraz jest jasniejszy lub ciemniejszy.

To jest WADA LCDków... Bo w wyniku tego czerń nie ma głębi... NO bo jak czarne może byc czarne skoro jest podświetlane przez diody?
    Plazmy jak i oLED sa pozbawione tej wady... Poprostu matryca generuje też światło i nie potrzebuje backlightu. Plazma i luminofor... a w przypadku oLED substancje organiczne... jakis rodzaj planktonu z luminoforem.

Producenci LCDków nadal z tym walcza i każdy z nich oferuje dynamiczną kontrole jasności obrazu... uwydatnianie czerni poprzez rozjasnianie i przyciemnianie fragmentów matrycy...

Zreszta na logike...

Jak zestaw lampek choinkowych za TV ma poprawic głębie czerni
    pzdr
    Przepraszam, zwracam honor. Z powodu mojej niewiedzy pomyliłem diody pod matryca z diodami tylnymi. Skoro ten telewizor jest kipeski to jaki inny mozna kupic? LCD 52", cena nie gra specjalnie roli dobrze by było zeby sie zmiescici w 10 tys, Choc jak bedzie zajbeisty to mozna i dac wiecej.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jeszcze raz ponawiam temat. lcd 52" wysokich lotow. Jesli nie Philips to co? Dosc pilnie potrzeba porada.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Philips złym wyborem nie będzie ale trzeba pamietać że ten wybrany przez EISA wystepuje tylko w 42 calach. Wiec trzeba by patrzec na serie 9000 czyli 52PFL9703D. Parametrowo jest to bardzo dobry LCDek... i jak podoba Ci się Ambilight Spectra 3 to IMHO mozna brac

Niezłe są Japońskie Sharpy.. Wielu twierdzi ze najlepszy stosunek jakosci do ceny.
    Zresztą IMHO LC-52XS1E jest jednym z najlepszych LCDków 52cale na rynku... No ale to juz koszt ~30 tys zł...

Ale LC-52XL2E tez zły nie jest i napewno nie ustępuje swojej holednerskiej i koreańskiej konkurencji... W końcu to japończyk

Bardzo dobre są też 52 cale od Samsunga LE52F96BD. Podobnie jak philips ma mozliwość wygaszania miejscowo backlightu.

Oczywiście jest jeszcze kwestia odległości z której sie ogląda... Bo przy zbyt małej nawet najwyzszej klasy ekran będzie kiepski... tymbardziej że mało u nas programów HD. Więc w przypadku zwykłego sygnału nawet cyfrowego [ale nie HD] można sie spodziewać pikselozy.. Ponoć radzi sobie z tym dobrze Samsung.

Najlepiej tez jest móc samemu obejrzec kazy ekran. Bo każdt LCD w ciut inny sposób oddaje barwy... Dużo zależy poprostu od upodobań.
    pzdr

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Mozesz jeszcze powiedzic jak sie ma do tych telewizorow sony bravia ze swoja technologia 200hz

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Przy 52" może to byc mocny argument bo obraz powinien byc płynniejszy choc słyszałem opinie juz przy 100Hz że obraz troche traci na klimacie. W końcu polega to na tym ze TV poprzez algorytmy tworzy brakujące klatki. Jedni twierdza ze obraz jest płynniejszy ale rozmycia i tak wystepują.
    Ale to trzeba by sprawdzić na własne oko. Bo moze nawet 100Hz wystarczy

Sony do pogłebiania czerni stosuje Advanced Contrast Enhancer.. Polega on na przyciemnieniu i podkręcaniu podświetlenie.. Ale z tego co wiem to nie jest to tak dopracowane jak w Philipsie czy Samsungu [te nazywa sie postrachami Pioneer Kuro] i polega na zmianie podswietlenie na całym ekranie a nie w jego fragmentach.

Jedno co jest pewne to genialna współpraca Bravii z filmami na płytach Blue-ray bo ekran dostosowuje sie do ich częstotliwości.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jeszcze mam pare spraw...
    Ile trzeba siedzic min od 52" aby dobrze odbierac obraz i czy technologia ambilight wymusza powieszenie Philipsa na scianie?
    Podsumowyjac jaki lcd 52" bys wybrał dla siebie?

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

2 metry mogą być jak masz jakość FullHD... ale jak już idzie zwykła kablówka to coś koło 4-5... a są tacy co twierdza ze to i tak za blisko... Ale to juz moze zależec poprostu od inwidualnych wymagań.

Ambilight wymusza by telewizor stał przy ścianie lub wisiał. Oczywiście powieszony da pełny efekt funckji bo stojąc od dołu bedzie ograniczony. Musi miec też miejsce na ścianie dookoła by nie rzucać światła na meble.

Co ja bym wybrał. Przynam ze miałbym dylemat. Bardzo mnie by ciągneło do tego Samsunga bo miałem okazje zobaczyc jak działa w warunkach domowych. Philipsa osobiscie odrzucam bo najnowsze odsłony Ambilight juz mnie dekoncetrują strasznie.
    Popatrzył bym na Sharpa ale najlepiej w miescu gdzie poza FullHD puszczaja tez zwykły cyfrowy/anologowy sygnał.
    pzdr

EDIT:
    Dwa błedy popełniłem i za to przepraszam.

1. Że w przypadku wymienionego Philipsa dół nie jest podświetlany więc spokojnie moze stac na szafie przy scianie. I jest to ta łagdniejsza wersja podświetlania czyli bez wszechobecnego migotania po bokach.
    2. Załozyłem błędnie że największy model serii 9000 tak jak wychwalony przez EISA model 9800 ma funkcje lokalnego wygaszania podświetlenia. okazuje sie że NIE MA.
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 06-01-2009 o 17:39
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    ...

Domyślnie

Byłem dzisiaj w sklepie i oglądałem samsunga le37a615. Facet w sklepie mówił, że jest on "supermegawyspasistowyjebiaszczy", ale krzyczą sobie za niego 3200zł 0_o Musze się zastanowić. Oglądałem jeszcze LG 42 cale, kontrast 50:000:1, czas reakcji 5ms, full hd, za 2,999zł . Teraz mam dylemat, czy brać samsunga w sklepie i przepłacić te 800zł, czy zamówić przez internet? Może polecicie jeszcze coś w przedziale cenowym do 3000zł? (budżet troszku się zwiększył ) Za pomoc z góry dzięki

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jaki telewizor wybierzesz to twoja sprawa ale przepłacajac 800zł przy kwocie 3000zł to czysta głupota. Taki sprzet oglada sie tylko w sklepach a kupuje w necie.
    http://www.afgcomputers.pl/samsung-l...t-p-15441.html
    Dziekuje b707 za wyjasnienie i pomoc przy wyborze telewizora

Uprawnienia umieszczania postów