Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 38 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 373

Wątek: Jaki telewizor kupić?

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Własnie 200hz to 200hz, dwa razy szybsze odswiezanie. Nie wiem gdzie tu ma byc sciema.

Auto
    Scirocco

Domyślnie

Widzę, że nie chciało się odwiedzić poleconej przez mnie strony !? Dobra macie test :

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33314

Jakby komuś nie chciało się zalogować :

Ale narodził się problem . Problem nazywa się płynność. Problem sprawdzaliśmy porównując z różnymi telewizorami różnych firm . I ni jak nie chciało wyjść inaczej.
    Otóż test płynności na który z uwgi na:

Motionflow 200Hz zwiększa liczbę klatek 4-krotnie, dając płynny obraz

Cztery razy więcej klatek

Nasza najnowsza technologia Motionflow 200Hz wynosi telewizor BRAVIA serii Z4500 na wyższy poziom.

W ramach rozwinięcia technologii Motionflow 100Hz prędkość klatek została ponownie podwojona, dając w efekcie poczwórną liczbę klatek wyświetlanych na ekranie telewizora.
    Inteligentnie tworzone są trzy nowe sceny, przewidujące ruch we wszystkich kierunkach oraz wygładzając wszelkie elementy akcji, np. migotanie obrazu. Nie przegapisz już żadnego szczegółu.
    Niezależnie od tego, czy jesteś kibicem, miłośnikiem filmów czy zagorzałym graczem, ten telewizor z pewnością zrobi na Tobie ogromne wrażenie-

tyle Opis producenta.
    U nas płynność na urządzeniu testowym sięgała płynności modeli 50 Hz . Byliśmy mocno zaskoczeni i rozczarowani takim wynikiem . Wydawało się nam że przekroczenie pierwszy raz na świecie bariery

200 Hz - to kolejny milowy krok w hstorii elektroniki.
    Powtarzaliśmy obserwacje kilka razy. Nie może być wątpliwości:
    - to co miało się stać największym wyróżnieniem modelu i osiągnięciem firmy jest największym wg nas rozczarowaniem.
    Mieliśmy olbrzymie wątpliwości - czy nasz obserwcje nie są urojone. Ale okazuje się że podobne uwagi coraz śmielej są artykułowane na różnych forach zagranicznych.

I nie mówcie, że to ściema. Kiki to gość ,który na prawdę się zna i wie co mówi...

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cięzko dystkutować bo owy test jest dostepny odpłatnie...
    Więc nie wiem w jaki sposób stwierdzacie że Sony kłamie... dlatego ze na oko nie ma 200Hz czy też dlatego że mierzyliściespecjalistycznym sprzetem.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    nie uważamy, że to badziewie. IMO Samsung ma najlepsze TV i monitory. obraz jest na nich najładniejszy, tak jak się w sklepie ogląda. Co do jakości też narzekania nie słyszałem.
    a na jakiej podstawie uważasz, że samsung ma najlepsze??? akurat wszystko zależy od wielkośći TV, w jednych rozmiarach najlepszy jest Samsung w innym bezapelacyjnie Sony a w jeszcze innym Pioneer. http://whathifi.com/BestBuys/best-buy-tvs/
    ...................f*..perfect

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

piono, seth napisałIMO ->moim skromnym zdaniem
    Cytat Zamieszczone przez piono Zobacz posta
    bezapelacyjnie Sony
    Takich to chyba niema:P

A w tego typu rankingi bym nie wierzył...

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    piono, seth napisałIMO ->moim skromnym zdaniem

Takich to chyba niema:P

A w tego typu rankingi bym nie wierzył...
    no to w co miałbym niby wierzyć?? w opinię kogoś na forum nie popartą niczym opócz własnych subiektywnych wrażeń czy odczuć? tak się składa, że w dziedzinie audio -video to anglicy są chyba jednak najlepsi, zwłaszcza audio, zostawiając całą resztę daleko w tyle i ich oceny są jak najbardziej obiektywne. Do tego różnorodność fachowych pism w UK jest niewyobrażalna i chyba warto się nimi kierować ale nie ślepo za nimi iść.

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Rankingi potrafią być:
    -mało obiektywne [jeden lubi kolory Samsunga inny Sonego ie oznacza to że każdmu ma się tak podobać]
    -nie na czasie [sprzety pojawiają sie i z nikają a w rankingach nadal są lub ich niema ]
    -tendencyjne [nie raz spotkałem się z testami gdzie na siłe szukano wad tylko w jednej marce... aż się w oczy rzucało ze testr nie lubił marki X czepiając sie ile wlezie. I mam się takim czymś kierować?]
    -nie zawsze dają wynik który jest tym którego akurat poszukujemy [jedne szuka czegos taniego i dobrego iny z dobrym stosunkiem cena/jakosc a jeszcze ktos chce coś z HighEndu]

IMHO rankingi są dobre dla typowego Koalskiego który kupuje sprzęty w MM lub Saturnach i nie potrafi sam pobuszować, zapozać się z techniką, opiniami popatrzec na własne oczy.

Kupiłeś BMW dlatego że sam chciałeś czy dlatego ze było gdzieś w rankingu?
    pzdr

EDIT:
    Zresztą wystarczy popatrzec na ten ranking co podałeś...
    37 cali
    http://whathifi.com/Review/Panasonic-TH-37PX80B/Specs/
    no Sorry ale napewno bym nie powiedział że to jest na 5 gwiazdek...
    Zreszta co za ranking zestawia Plazmy obok LCD? bezsens

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta

IMHO rankingi są dobre dla typowego Koalskiego który kupuje sprzęty w MM lub Saturnach i nie potrafi sam pobuszować, zapozać się z techniką, opiniami popatrzec na własne oczy.

Kupiłeś BMW dlatego że sam chciałeś czy dlatego ze było gdzieś w rankingu?
    pzdr

EDIT:
    Zresztą wystarczy popatrzec na ten ranking co podałeś...
    37 cali
    [......Plazmy obok LCD? bezsens
    no nie wiem czy dla Kowalskiego, bo ten nie kupuje raczej sprzętu za np 3-5 tys funtów za wzmacniacz....sprzęt testują nie tylko organoleptycznie bo to byłaby głupota. ....
    zestawienie jest pod rozmiar TV niezależnie od tego czy plazma czy LCD i to własnie chyba dobrze....wiele ludzi chce konkretny rozmiar a nie wie czy plazme czy LCD i to im jak najbardziej pomaga.

Kupowałem sprzęt HiFi - trochę poczytałem i poszedłem do skepu na odsłuch - gość podłączył mi kilka zestawów i.....klapa. wszystko brzmiało nie tak jak chciałem. Poczytałem dalej - odsłuchałem w innym sklepie i wybrałem - wcale nie z największym "wodotryskiem" ale nie na 2 czy 3*. Ale to było w Anglii u specjalistów od Hifi a nie fabryczny sklep jednego producenta. Jeśli chodzi o TV to goście w sklepach zarówno w Polsce jak i w Irlandii nie mają zielonego pojęcia co sprzedają, nie znają nawet podstawowych parametrów - to mam się ich pytać???

akurat to BMW kupiełm bo wydawało mi się najlepsze w tym czasie pod wieloma względami ....i chyba jeszcze nawet nie było w żadnych rankingach bo to była całkowita nowość na rynku ...no ale to chyba nijak nie da się porównac z TV

to w takim razie czym się kierujesz kupując np aparat foto???

Moderator Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piono Zobacz posta
    to w takim razie czym się kierujesz kupując np aparat foto???

Jak kupowałem swoja pierwszą cyfrę to zapoznałem sie z technologią, sposobem ich działanie wadami i zaletami. Czytałem strony, recenzje... porównywałem i wyciągałem z analiz wnioski. Zadawałem pytania tam gdzie wiedziałem ze uzyskam rozsądna odpowiedź. Fora, portale... trochę gazet... 2-3 miesiące zakończyły sie zakupem i spora wiedza o fotografii cyfrowej. Jak potem kupowałem lustro wszystko poleciało od początku.. Zapoznanie się z systemami, przejrzenie ofert, recenzji... jak największej liczby recenzji nawet tego samego aparatu.
    Ważne jest tez dla mnie zapoznanie sie z technologia, sposobem działania by wiedzieć jak odnosić do Siebie poszczególne wartości/parametry techniczne.
    Tak samo jest u mnie z każdym sprzętem elektronicznym lub AGD.

Przez ostatnio rok natomiast były to monitory i TV LCD/plazma... z naciskiem na te pierwsze.

Bym zapomniał. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście spacer po sklepach… macanie badanie etc. Najlepiej w miejscach gdzie wiadomo że człowiek będzie mógł sprzęt usłyszeć i zobaczyć w porządnych warunkach. Popytac po znajomych też nie zaszkodzi
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Jak kupowałem monitor ze 2 lata temu to znajomi mi akurat niezbyt pomogli. jeden mówił; "kup Eizo bo sjest zajebiste" a drugi "kup najtańsze LG i tez będzie zajebiste". W końcu skupiłem się na tym co mi odpowiadało; czyli rozmiar, rozdzielczość, czas reakcji i cena. Poszukałem 2 dni i wyczaiłem promocje na samsunga i zaraz poszedłem kupić. (Muszę powiedzieć że nieźle wyczaiłem bo jakaś mała sieć salonów komputerowych źle wydrukowała gazetkę i nie zastrzegła w niej czegoś tam, w związku z czym sprzedawali te monitory 3zł drożej niż je kupili :lol::lol:.)

Jakbym miał analizować zakup przez 3 miesiące i porównywać jakieś parametry których i tak nie odczuję potem bo się przyzwyczaję to bym chyba cholery dostał... dobrze że Ty to lubisz to będę Ciebie pytał :P

Uprawnienia umieszczania postów