Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 66 z 178 PierwszyPierwszy ... 505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 1772

Wątek: Arrinera Hussarya

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

Może Ferrari 599 bo stało czarne na testach

Domyślnie

nie wiem nie dopatrzyłem nigdzie

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

@Puszek Problem w tym temacie jest taki, że dwójka userów obrzydziła ten samochód mi i pewnie jeszcze wielu innym osobom.
    Za taki PR firma powinna ich zlinczować.
    Auto powstanie - super , nie powstanie - trudno.

Domyślnie

wiem natomiast że 17.11.2014 w pulsie biznesu ma być coś jeszcze o arrinerze

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ostoja Zobacz posta
    Jeszcze jedna ciekawa wypowiedź prezesa. "Jeździ jeszcze lepiej niż wygląda. Robiliśmy testy na lotnisku z jednym wybitnie dobrze znanym samochodem za 1 mln zł i to auto nie miało szans z Arrinerą. Musimy w czasie następnych testów porównać z autami znacznie droższymi." jestem ciekawy z jakim autem zestawili może z Porsche 911 Turbo S
    Ostatnio zatrudnili firmę PR i komunikacja wychodzi im w końcu lepiej, ale takie wypowiedzi prezesa czy projektantów samochodu, jak widać w powyższym cytacie czy na ostatnich filmach wprawiają tylko w zażenowanie i sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z jakimiś amatorami, którzy bujają w obłokach. Mam nadzieję, że tak nie jest i trzymam kciuki za ten projekt, ale niektórym - związanym z firmą i nie - wypadałoby się po prostu zamknąć.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ecnelis Zobacz posta
    wypadałoby się po prostu zamknąć.
    Panie niektórym hejterom też wypadało się zamknąć jakiś rok temu ale niestety nikt nie pamięta tego że działali na skodę firmy. Po dziś dzień w sieci i nie tylko jest multum opinii że ten samochód to ambergold. Natomiast ja który wstawiam te wszystkie wywiady reportaże i w trudnym czasie starałem się udowodnić że to wszystko nie jest ściema nagle stałem się wrogiem projektu. Chyba jestem tu pokrzywdzony no ale cóż jak już nie da się hejtować samochodu to hejtuje się ludzi którzy go bronili.

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez _ARCZI_ Zobacz posta
    Wybacz. Musiałem...
    Wybaczam. Lubię eliminować błędy mowy potocznej ze swojego języka, oficjalnie dopisuję go sobie do listy

Cytat Zamieszczone przez kojek
    @Puszek Problem w tym temacie jest taki, że dwójka userów obrzydziła ten samochód mi i pewnie jeszcze wielu innym osobom.
    Bogiem a prawdą (), hejt Arrinery nie jest po prostu uzasadniony w takiej skali, jak ma to miejsce na naszym forum. Tego nie mogę pojąć. Ktoś wziął się za bardzo trudne i ambitne przedsięwzięcie, więc nie ma co oczekiwać, że wszystko (w tym PR i dozowanie informacji, które trafiają do obiegu w internetach) od razu będzie w pełni profesjonalne.
    To nie jest Audi R8, które nie dość, że powstało w olbrzymim koncernie (z całym dobrodziejstwem inwentarza - od niesamowicie doświadczonych inżynierów, przez najlepszych managerów, na PRowych geniuszach skończywszy) , to jeszcze miało gotową bazę techniczną w postaci Gallardo.
    Skonstruowanie samochodu to nie jest hop-siup, zwłaszcza od podstaw.
    Poczekajmy jeszcze z ocenami, bo widać, że projekt nabiera rozpędu i IMO będziemy mieli z czego być dumni.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Domyślnie

Gdy sytuacja się już uspokoiła to można wrócić do tematu. W linku który ostatnio podałem prezes wspomina coś o wykorzystaniu grafenu i struktur podobnych do plastra miodu w strefach pochłaniania energii. Nie jestem zorientowany w tym temacie i dlatego pytam jak wygląda sytuacja z crash testami w super samochodach muszą spełniać normalne wymogi czy jakieś specjalne, bo wiecie w najbliższym czasie na oko około 1 roku arrinera będzie prawdopodobnie poddana takiemu sprawdzianowi więc nie odległy temat

- - - Aktualizacja - - - -

żeby się nikt nie przyczepił. to o czym mówię to około 7 minuta 50 sekunda filmu

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ostoja Zobacz posta
    Gdy sytuacja się już uspokoiła to można wrócić do tematu. W linku który ostatnio podałem prezes wspomina coś o wykorzystaniu grafenu i struktur podobnych do plastra miodu w strefach pochłaniania energii. Nie jestem zorientowany w tym temacie i dlatego pytam jak wygląda sytuacja z crash testami w super samochodach muszą spełniać normalne wymogi czy jakieś specjalne, bo wiecie w najbliższym czasie na oko około 1 roku arrinera będzie prawdopodobnie poddana takiemu sprawdzianowi więc nie odległy temat

żeby się nikt nie przyczepił. to o czym mówię to około 7 minuta 50 sekunda filmu
    Możliwości zastosowania grafenu jest wiele, niestety tanio nie jest
    Co do struktur pochłaniania energii to Arrinera jako samochod z tzw małej serii nie musi spełniać rygorystycznych norm.
    Jednak jest tak projektowana, aby w miarę możliwości było bezpiecznie.
    Wiecie dlaczego piszę "w miarę możliwości"? Bo w takich samochodach jest to sprawa drugoplanowa, przede wszystkim są bezpieczne aktywnie.
    Przyspieszenie, hamowanie, trzymanie się drogi.
    Sama struktura nośna w Arrinerze zapewnia niezwykłą sztywność.
    Do tego w wersji produkcyjnej planowane są "plastry miodu", które pochłaniają energię.
    Jest jeszcze kilka rzeczy nad którymi pracuje zespół w kwestii bezpieczeństwa, ale o tym będzie można powiedzieć po udanych testach.

Jeszcze tak w kwestii ceny.
    Przy samochodach małoseryjnych jedyną szansą na sukces jest dostarczyć, to czego klienci nie mają w wielkiej serii...unikatowość.
    A najlepiej unikatowść w kilku dziedzinach
    Piękny wygląd
    Kokpit jakiego nie spotka w dużej serii, z użytymi materiałami, których żaden z producentów typu Porsche nie oferuje
    Potężny silnik, dający niezapomniane wrażenia- najlepiej wolnossący
    Mała liczba wyprodukowanych egzemplarzy
    Indywidualne podejście.
    Oraz kilka innych drobiazgów, których nie uzyska w dużej serii.

Tak dla przykładu
    Porsche 140 tys w ciągu kilku lat do 200 tys.
    Ferrari 7 tys kierunek 10 tys
    Lambo zmierzają w stronę 3 tys na rok, a może niedługo SUV.
    Dlatego każdego roku te samochody tanieją okrutnie, bo w ogromnych ilościach, każdego następnego roku pojawia się ich tysiące sztuk.

Kiedy słucham argumentu "po co kupować Arrinerę skoro jest Ferrari, Lambo" zawsze odpowiadam, że Arrinera nie jest dla tych co chcą Ferrari lub Lambo, ona jest dla tych, którzy już mają i to często po kilka w garażu.
    W następnym roku, następnego Ferrari nie kupią.
    Stad też działania koncernów, typu naklejmy paski i napiszmy, że to limitowana seria...do 200 np
    Porsche 918 limitowane jest do 918 sztuk

Ostatnio edytowane przez Hussarya ; 15-11-2014 o 22:37

Awatar Royallith
    Auto
    Fiat Punto Evo 1.4 8V

Domyślnie

Jak dla mnie właśnie pierwotna idea supersamochodu za małe (mniejsze) pieniądze stanowiła unikatowość i oryginalność. Na obecną chwilę projekt przestał się wyróżniać: tak "unikatowy" jest każdy tego typu samochód, a co najbardziej zabawne: każdy PR stojący za nim wychwala nawet te same "unikatowe" cechy. Co nie znalazłoby się na i pod karoserią - w taki sposób nie osiągnie się realnej oryginalności, a to z tej racji, że w pojazdach typu Huayra/Veyron/P1/Agera nie od wczoraj może znaleźć się niemalże wszystko. Startowanie w szranki do konkurencji o unikatowość osiągów, konstrukcji czy wyposażenia to albo ustawianie się na straconej pozycji, albo skazywanie się na bardzo mozolny trud z niepewnym skutkiem. Z całym moim pozytywnym nastawieniem do tego projektu jakoś wątpię żeby wyszedł z tego samochód pokroju np. Lexusa LFA - on faktycznie się czymś wyróżnił. I kosztował krocie.
    Nie pakowałbym się w standardowe gadki o ekskluzywności. Nie tędy droga. Niech będzie to samochód dający masę radości, prowadzący się w naprawdę wyjątkowy sposób i tym niech się chwalą. Ale nie ekskluzywnością - bo jej nie ma i nie będzie, litości. Nie ten poziom.
    Bez Mazdy nie ma jazdy!

Uprawnienia umieszczania postów