Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Arrinera Hussarya

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

To zes rzucil faktow... tyle co przez ostatnie 7,5 roku od tworcow projeku
    Nie obrazaj sie - taki jest odbior zewnetrzny.
    PS za wysoko nas oceniasz, Dorato nie na nasze progi. My jedziemy jak plebs: ruskoje igristoje :P

Domyślnie

To nie była ocena, tylko przypuszczenie, związane z oceną sytuacji, że skoro nie dokladacie się do sukcesu, to tym bardziej nie zainwestujecie w porażkę. Takie to teochę przewrotne Co do ruskoje, to wyżej kiedyś stawiałem nad niejedno martini, i póki co zdania nie zmieniam, choć do plebsu faktycznie się nie zaliczam.
    Co do faktów, to nie ma sensu pisać, skoro za 4 tygodnie będzie wszystko wiadomo. Teraz zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i potrzeb się trochę wyciszyć

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ruskoje jest dobre, ale nie igristoje
    Za 4 tygodnie nic nie będzie wiadomo, chyba, że prezentować będziecie w Trzech Króli, ale tak tylko się czepiam...

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Hussarya Zobacz posta
    co do rynku GXG to widać, że małe giełdy dążą do konsolidacji, znika sens małych platform obrotu.
    Po 5 minutach googlowania: GXG Markets Allegations_of_Fraud, GXG Markets Fallout (I): Capital Venture Europe Sues GXG. I cytat z tego ostatniego: Denmark’s Finanstilsynet belatedly paid GXG a visit, in November last year, and quickly realised that this exchange was letting just about any company onto its platform and had no ability to carry out any due diligence. At least 70 listings had broken GXG’s own listing rules, but the regulator had not been informed and GXG had not bothered to do anything about it.

Czy masz jakiekolwiek pojęcie o rzeczach o których piszesz czy może celowo próbujesz wprowadzać ludzi w błąd?

Domyślnie

Ja piszę to, co wiem z praktyki ty wklejasz komunikaty. To wg ciebie co napisałem, co nie jest prawdą?

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez charger_srt8 Zobacz posta
    A jakie to ma znaczenie? I tak się tam nic nie działo.
    Takie, że fajną notkę prasową można wypuścić:
    ARRINERA AUTOMOTIVE HOLDING PLC ZADEBIUTOWAŁA NA GIEŁDZIE W LONDYNIE
    . Marketingowo brzmi fantastycznie, w sam raz do karmienia leszczy.

Cytat Zamieszczone przez Hussarya Zobacz posta
    Ja piszę to, co wiem z praktyki ty wklejasz komunikaty. To wg ciebie co napisałem, co nie jest prawdą?
    Drugi link zawiera między innymi link do stron Finanstilsynet, mniej więcej odpowiednika polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Ty pisałeś o konsolidacji a w dokumentach Finanstilsynet stoi jak wół, że przymierzano się do odebrania im licencji i w związku z tym GXG podjęło decyzję o zaprzestaniu działalności. Taka "drobna" różnica.

Domyślnie

Przymierzano się, itd. Fakt jest taki, że tego typu platformy łatwego życia nie mają. Zobacz jakim gigantem jest Giełda londyńska. Na GXG obroty były ZEROWE, co to znaczy zapewne wiesz. Zobacz jak "radzi" sobie giełda rumuńska, popatrz jakie były i jakie są nadal plany łączenia giełd, choćby Warszawskiej z Wiedeńską, giełd azjatyckich, NYSE z DB itd. Choć oczywiście rozwiają się alternatywne platformy inwestycyjne, będące poza krajowymi regulatorami.
    GXG niestety zakończyło działalność, była to droga platforma transakcyjną, nastawiona raczej na duże pakiety, niż DT, choć czynili prace aby uatrakcyjnić i ułatwić operowane kapitałowe na platformie.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Z http://www.nakedcapitalism.com/wp-co...ss-Release.pdf: According to a Company spokesperson, Capital Venture Europe has documented five or six massive frauds that were perpetrated using the GXG stock markets. In at least two cases, companies were allowed to amass market capitalization in excess of $1 billion. Suspicious transactions totaling almost $750 million went unnoticed by GXG. Fraud losses to investors could top $2 billion.

No ale pewnie Capital Venture Europe to sobie uroiło oraz nie ma co robić i dlatego pozywa GXG o 50 mln Euro.

Domyślnie

Czyli wnioskujesz, że GXG została zamknięta wskutek pozwu CVE? Że gdyby nie to, platforma by kwitła i się rozwijała...z niskimi obrotami?

Uprawnienia umieszczania postów