Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Arrinera Hussarya

Domyślnie

Ma w d PR. Dzieliłem się z Wami wiedzą jaką posiadam, tylko tyle. Mamy jedną rzecz wspólną:my też czekamy, też się denerwujemy z tą małą różnicą, że niektórzy z nas zainwestowali w Arrinerę bardzo duże pieniądze.
    Dlatego nie oczekujcie ode mnie poprawności politycznej w kwestii moich reakcji i ocen co niektórych tekstów.
    Jedno jest pewne jest to pierwszy polski samochód tej klasy, który może ścigać się na wielu torach z najlepszymi (oczywiście, że jeszcze seria testów w najbliższych miesiącach w Olhins, Michelin oraz na innych torach. Nie martwcie się wszystko jest na najlepszej drodze, a samochód będzie godnie reprezentował Polskę w świecie
    Obserwujące fb bo będzie się sporo działo, nie tylko na fb...

Awatar tomek__
    Auto
    na gaz

Domyślnie

Design Arrinery jest super, ale boje sie, ze zanim wejdzie do sprzedazy zdazy sie opatrzec/zestarzec...

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Hussarya widzisz - piszesz ze masz w d. PR. Tylko, że Twój pracodawca ma też ma go w tym samym miejscu - patrz oficjalny profil na fb.
    Jeżeli piszesz jako pracownik danej firmy i dzielisz się informacjami to nie powinieneś mieć PR w 4-rech literach.
    Bo występujesz jako pracownik / współpracownik firmy i budujesz jej renomę / wiarygodność.
    A - sorry za bezpośrednią opinię - zarówno Ty jak i osoba, która prowadzi oficjalny profil na fb nie ma bladego pojęcia o PR, a wystarczy przekartkować jakąkolwiek książkę z podstaw i to od razu będzie lepiej wyglądało.
    Na szybko:
    - podawać fakty, konkrety które są prawdziwe i niezmienne
    - to samo się tyczy terminów!!!
    - w przypadku zmian: wyjaśnić dlaczego
    - ton wypowiedzi rzeczowy, kulturalny
    - mile widziana dawka humoru, ale w granicach rozsądku - nie są to oficjalne przekazy a media społecznościowe / fora
    - jeżeli już jest dyskusja - odpowiadać konkretnie na konkretne pytania
    - zachować kulturę osobistą i kulturę wypowiedzi: wycieczki osobiste czy jakieś próby obrażania kogokolwiek z krytykantów czy nawet hejterów są niedopuszczalne
    - liczy się przejrzystość przekazu
    - unikać wyniosłych tekstów: czy auto jest wyjątkowe i jedyne i tak dalej zweryfikuje nie producent a rynek i niezależne opinie
    - nie wychwalać - od tego nie jest producent a odbiorcy. Jezeli jest co chwalić na pewno pochwalone będzie, ale jak producent sam to chwali to spotka się z krytyką

Tyle z podstaw podstaw
    Serio (bez złośliwości i ironii) polecam chociaż lekturę elementarza PR dla osoby z fb i dla Ciebie.
    To przyniesie zdecydowany ZYSK w odbiorze firmy. Co przełożyć sie może na większe zainteresowanie projektem - nie tylko medialne ale też finansowe.

PS to co będzie pokazane będzie miało jakąkolwiek homologacje (czyt. będzie to gotowe auto wyścigowe) czy będzie to prototyp wyścigówki przed testami i przed homologacją? Serio pytam...

Domyślnie

Dzięki za rady, serio mówię.
    Jednak nie jestem pracownikiem, dlatego piszę co uważam za właściwe, i reaguję na różne idiotyzmy.
    Uważam, że tyle już zostało powiedziane i napisane, że trzeba mieć sporo złej woli aby pisać tego typu rzeczy jak ostatnio Ryjas.
    Co do kwestii homologacji, samochód jest zrobiony wg FIA, jest w trakcie testów od końca 2014 roku.
    Między innymi, skutkiem tych testów, dokonano szereg zmian w zawieszeniu, ramie i innych podzespołach.
    Model, który bedzie pokazany w Birmingham, zawiera wszystkie dokonane modyfikacje, choć sam jeszcze nie był testowany.
    Pamiętajcie, że nie ma czegoś takiego jak zakończenie testów, jest to proces ciągły i nie dotyczy tylko jazdy na torze.
    Samochód, który zostanie zaprezentowany, jest w pełni sprawnym samochodem wyścigowym.
    Co do szczegółowych planów, grafiku startów, kierowców musimy wszyscy jeszcze trochę poczekać, sukcesywnie informacje zaczną się pojawiać na dniach...

Domyślnie

@Driver - Nie ma to jak "specjalista" od social media po przeczytaniu poradnika na blogu w necie :-)
    Szczerze? Rzygać mi się chce, jak czytam fanpejdże firmowe prowadzone przez takich "specjalistów", nie daj boże jeszcze z firm zewnętrznych.
    Jak się na czymś nie znasz i nie masz doświadczenia to nie pouczaj innych, robiąc śmieszne przeklejki z netu.

- - - Aktualizacja - - - -

Ktoś tu wspominał o zdrowiu. No własnie, Ryjas poszedł na manifę KOD-u bez czapki i mu główkę przewiało. Stąd te dziwaczne opowieści o samochodzie i pojeździe;
    o autonomicznych osobówkach i ciężarówkach też nie słyszał.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

charger_srt8 to napisz jeszcze jaki to blog i skąd go to przekleiłem...
    bo rzygać to się chce czytając Twoje brednie - to są podstawy PR które osobą własną zebrałem.
    i nie oznacza to sztywnego stylu, mylisz pojęcia.
    można pisać agresywnie, wulgarnie i bez konkretów - jak ten temat w Twoim i innych "fanatyków projektu" stylu a można napisać luźno ale też konkretnie i rzeczowo, co akurat Wam się nie zdarza, Hussarya miał ze dwa przebłyski z poczuciem humoru ale bez konkretów.
    A Ty uskuteczniasz kolejne wycieczki osobiste poziomu gimnazjum (albo i to nie...). Co Ci to daje? Dowartościowujesz się? Projekt szybciej idzie? Czy po prostu jesteś z gruntu nie wychowany i chamskimi tekstami kamuflujesz swoją niekompetencję i brak wiedzy?

Domyślnie

Sam twierdzisz, że zebrałeś. Tak samo mogę np w 20 min zebrać super porady jak prowadzić biznes. Konkrety to może ewentualnie przedstawić Hussarya, ja i ty możemy sobie pospekulować, kolega Ryjas podzielić włos na czworo itd. Nie wiem kiedy ostatnio zaglądałeś na fb Arrinery, podejrzewam, że dawno temu, bo nie sposób nie zauważyć, że od długiego czasu jest lepiej niż niegdyś, kiedy jedyną osobą tam pisującą był Wiadomo Kto z niepodrabialnym stylem, składnią i wojowniczym temperamentem ;-) O ile pamiętam, zmiana stylu FB AA zbiegła się z momentem zatrudnienia nowego młodego członka ekipy, który wcześniej pracował w mediach ( m.in. w TVN-ie). Wymagasz konkretów, ale po pierwsze to raczej powinno być na stronie firmy - profil FB ma inną specyfikę także w zakresie przekazywanych treści a nie tylko formy; po drugie wszyscy wiemy, że w tym projekcie dotychczas nic nie było zamknięte i wiadome na 100% nawet dla twórców, więc czego oczekiwałeś? Chyba lepiej, żeby było tam jakieś facebookowe pitu-pitu, niż cisza przez pół roku.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

charger wypisałem kilka podstaw, ale nie z blogów czy książek a z głowy
    w dodatku na szybko pijąc poranną kawę więc ta lista jest niepełna.
    fb arrinery nie śledzę, może coś się poprawiło faktycznie - moje niedopatrzenie że nie sprawdziłem.

Domyślnie

Większość ludzi, jaka piszę na tym forum w tym wątku to chamy i prostaki, ja, Ryjas, charger_srt8, ty. Co do fb arrinery serio sytuacją tam się mocno poprawiła, zresztą oficjalna strona też wygląda lepiej. Teraz zabawie się we wróżbitę po rozpoczęciu produkcji arrinery przez pół roku do roku będą dochodziły do nas informacje o licznych awariach na torze tego samochodu a hejterzy będą mieli wyśmienitą pożywkę. Czemu tak się stanie, bo bardzo często nowe pojazdy mają problemy techniczne, zwłaszcza w wersjach wyścigowych są to tak zwane choroby wieku niemowlęcego i występują wszędzie. Oczywiście wątpię, że taka mała firma jak arrinera da rade je wyeliminować przed premierą, to nawet nie udaje się największym firmom. Czemu o tym piszę, żeby niektóre persony w przyszłości miały to na uwadze, bo jestem pewien, że będą z tego powodu kłótnie a będzie to rzecz raczej naturalna.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ostoja Zobacz posta
    Większość ludzi, jaka piszę na tym forum w tym wątku to chamy i prostaki, ja, Ryjas, charger_srt8, ty.
    Nie dziękuję
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Uprawnienia umieszczania postów