Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Arrinera Hussarya

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Krazy Zobacz posta
    Miały być dwa auta widoczne jednocześnie..było tylko jedno...o co kaman?
    To są dwa inne samochody.
    Jeden stoi w Kobyłce drugi w UK
    Celem było pokazanie wersji GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez daboo Zobacz posta
    Niezbyt czesto sie wypowiadam ostatnio, ale jest dobra okazja by kilka slow nastukac. W sobote bylem na targach Autosport International, gdzie wystawiona zostala Arrinera. Stoisko polskiego superwozu bylo bardzo fajnie przygotowane, ladna pani usmiechajaca sie do fotografow i pelno ludzi gadajacych w kolko to samo, wciskajac na sile blyszczace foldery komu sie da. Jednak jakosc informacji przez nich podawanych pozostawiala sporo do zyczenia. Na poczatek zagadala do mnie jakas pani, nie potrafiaca wytlumaczyc czy silnik w tym aucie to v8 czy v12, po czym skonsultowala sie z innym PRowcem ktory dal mi wyklad na temat zamontowanego silnika LS3, ktory przez Polakow jest glownie uwazany za silnik z corvetty ale to przeciez nie tylko tam byl montowany... W tym momencie spytalem czy moge zobaczyc ten silnik, bo pokrywa z matowego, szarego, nieprzezroczystego plastiku srednio daje okazje do podziwiania slawnego LS3. Zostalem poinformowany, ze tak ma byc bo w wersji finalnej silnika tez nie bedzie widac, a auto jest kompletne i jesli chce cos zobaczyc to musze wcisnac glowe w tylny zderzak ... gdy zapytalem o rzekome testy na trach, uslyszalem ze auto potrzebuje jeszcze z 2 miesiace prac, potem testy 'nasze' (cokolwiek to mialo znaczyc), a potem pomysla nad wcisnieciem go na jakis tor, goscinnie. Dodam, ze bylem na wystawie jako media dla sporego magazynu i bylo to dosc widoczne. Marnie temu wszystkiemu wroze, jesli taki PR uskuteczniaja, zdjecia wrzuce jak tylko ukaze sie artykul i skonczy mi sie na nie embargo. Ewentualnie zapraszam na priv.
    Fajnie, że byłeś
    Fakty są następujące.
    Zamontowany silnik to LS3 z suchą miską, z takim pojedzie za dwa miesiące na jazdy testowe.
    Plan jazd to Silverstone, Ölhins, Michelin, może kilka pomniejszych.
    Co do czarnego plastiku, zakrywającego silnik, to będą jeszcze wylotu powietrza.
    Silnik jesli już, będzie widoczny w wersji cywilnej, ale będzie to inny silnik.
    Tylny zderzak miał na tyle duży otwór, że można było wejść, a nie tylko wcisnąć głowę
    Wielkość tego otworu, oraz dyfuzora bedzie zmieniania wzeględem oczekiwanych parametrów tzw downforce.
    Zapewne słowo "gościnnie" zostało użyte do serii gt4, lub w Britisch GT, gdzie Arrinera może startować na "Invitation class" czyli bez zdobywania punktów, gdyż nie da rady zdążyć z balans of performance.
    Choć są tacy, co twierdzą,że wystartuje w innym bardzo prestiżowym wyścigu...zobaczymy.

Domyślnie Arrinera Hussarya

Cytat Zamieszczone przez ostoja Zobacz posta
    No jesteś Hussarya mam kilka pytań, jeżeli nie będziesz znał odpowiedź to poprostu powiedz.
    1 czy samochód prezentowany na targach to zmodyfikowane auto z poznania czy nowa konstrukcja.
    2 jak wygląda kwestia homologacji czy już ją macie czy jesteście w trakcie uzyskiwania czy dopiero będziecie mieć.
    3 jak to jest z tymi wyścigami startujecie w gt4 czy w innych wyścigach i kiedy
    3 czy 2-3 samochody o których mowa trafią do klientów czy będą to prototypy.
    4 czemu jest taka rozbieżność między tym co mówią wasi prezesi a tym co jest na Facebooku (naprawcie to)
    Samochód prezentowany na targach jest nową knstrukcją, choć, bazą do tworzenia były elementy z wersji 2014, dzieki temu samochód powstał w 11 miesięcy!
    Jest to olbrzymi postęp względem wcześniejszych prac, co świadczy o poziomie zespołu.
    Wszystkie panele są nowe, nowa jest rama wg spec. FIA, choć jeszcze przed oficjalnym kwitkiem (do startu będzie gotowa). Całkowicie przeprojektowane węzły w tym okolic zawieszenia, zawieszenie Olhinsa typu push rod, autorskie piasty i wahacze, do tego całkiem nowy układ hamulcowy. Nowa jest elektronika, skrzynia biegów-sekwencja sterowana padel shift, zmienione wymiary kokpitu, likwidacja tunelu środkowego, całkiem nowa deska rozdzielcza, do tego roof hatch, inny fotel- z uchylanych uchem, inne skrzydło z całkiem innym mocowaniem, pobór powietrza z nad kabiny,zmieniona aerodynamika, do tego wykonane nowe cfd, inne opony, inne lampy przednie itd.
    Prototypów bedzie 2-3 zresztą są już gotowe ramy, składanie zacznie się niedługo, do klientów trafi więcej samochodów.
    Co ciekawe wagę na sucho Arrinera ma 1136,5 a bedzie jeszcze odchudzona na ramie i nadwoziu.
    Model prezentowany to Gt4 minimum, jest zamysł na coś bardziej morderczego...o tym w odpowiednim czasie.
    Nie wiem o jakich rozbieżnościach mam pisać fb vs Prezesi?
    Ostatnio edytowane przez Hussarya ; 18-01-2016 o 20:14

Domyślnie

Dodam, że nadwozie 2014 jest bliższe wersji cywilnej i składa się z większej ilości elementów, oraz nie ma tak agresywnej aerodynamiki.
    Nadwozie wersji GT co łatwo zauważyć, jest rozpinane, cały przód, górny tył. Żadnych bagażników, podnoszonych klap, itd.
    Poprostu czysta funkcjonalność.
    Co ciekawe, po przeciwnej stronie stał Huracan GT3 ze sklejką na dole oraz skręcanymi panelami, zewnętrznymi śrubami.
    Wyobrażam sobie hejt "znawców" gdyby Arrinera to zaprezentowała

Domyślnie

Jeszcze dodam, inne pedały, inna kolumna kierownicy, celowo nie osłonięta do tego jedno i drugie z regulacją tak, aby fotel kierowcy był przyspawany do grodzi środkowej (ma to związek z obliczeniami masy, oraz tzw czuciem plecami). Fotel przesunięty bardziej do środka.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Hussarya dzięki za konkretne info!
    Tylko dlaczego nikt nie ubrał tego w jakiś folder / prezentację na tych targach?
    Bo jeżeli to wszystko prawda - a zakładam, że tak z uwagi na fakt że pomijając parę rzeczy, które "przekazywałeś dalej i się nie sprawdziły", nie można Ci zarzucić oszukiwania - to widać jaki-taki progres.
    Szału nie ma - to nadal nie jest gotowy produkt w mojej opinii - ale coś się dzieje.

Pytania z mojej strony:
    - kiedy pojawi się specyfikacja / ceny wersji cywilnej?
    - kiedy będzie można kupić wersję cywilną?
    - kiedy będą homologacje wersji cywilnej i pojawią się chociaż przybliżone osiągi?
    - pierwsza będzie (zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami) "wersja 33", czy "zwykła", a "33" pójdzie jako ekskluzywna?

Domyślnie

Hussarya dzięki za odpowiedź
    PS nareszcie normalna dyskusja.

- - - Aktualizacja - - - -

Po raz pierwszy ktoś docenił firmę arrinera https://m.facebook.com/arrinera.automotive/photos/pcb.1100526976624370/1100526566624411/?type=3&theater

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Hussarya dzięki za konkretne info!
    Tylko dlaczego nikt nie ubrał tego w jakiś folder / prezentację na tych targach?
    Bo jeżeli to wszystko prawda - a zakładam, że tak z uwagi na fakt że pomijając parę rzeczy, które "przekazywałeś dalej i się nie sprawdziły", nie można Ci zarzucić oszukiwania - to widać jaki-taki progres.
    Szału nie ma - to nadal nie jest gotowy produkt w mojej opinii - ale coś się dzieje.

Pytania z mojej strony:
    - kiedy pojawi się specyfikacja / ceny wersji cywilnej?
    - kiedy będzie można kupić wersję cywilną?
    - kiedy będą homologacje wersji cywilnej i pojawią się chociaż przybliżone osiągi?
    - pierwsza będzie (zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami) "wersja 33", czy "zwykła", a "33" pójdzie jako ekskluzywna?
    Za dwa miesiące rusza na tor, po testach, naniesienie poprawek i będzie to gotowy produkt.
    Wersja cywilna dopiero 2017 rok, będzie bazować na obecnej, specyfikacja bedzie podana dopiero koniec tego roku, najwcześniej.
    Obecnie zespół zajmuje się wersją GT, która będzie w 2 gim kwartale gotowa do sprzedaży. Co do homologacji wersji cywilnej to prawdopodobnie IVA, ale decyzji jeszcze nie ma, choć bardzo dużo prac zostało wykonanych pod małoseryjną.
    Najpierw GT później 33

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Końcówka jest adekwatna.
    Szkoda, że na tym forum moderacja nie zadba o odpowiedni poziom dyskusji w tym temacie
    Nie zadba, bo wtedy musiałaby wykasować obok "pyskatego chargera" również twoje posty kompletnie niezwiazane z motoryzacją oraz te związane w sposób żenujący - np pytania w stylu "a kiedy crashtesty?" w związku z autem torowym, na dodatek w jednym egzemplarzu.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ostoja Zobacz posta
    Hussarya dzięki za odpowiedź
    PS nareszcie normalna dyskusja.

- - - Aktualizacja - - - -

Po raz pierwszy ktoś docenił firmę arrinera https://m.facebook.com/arrinera.auto...type=3&theater
    Nie zgodzę się, że po raz pierwszy
    Byłem w Birmingham cały czas targów i wiele rozmawiałem i słyszałem rozmów. Przyjęcie bardzo dobre, Arrnera mocno została zauważona, nawet stoisko wyróżnili, jako naładniejsze na targach
    Branż zauważyła Arrinerę.
    Powiem, że największe ilości ludzi gromadziała właśnie Arrinera, choć to zabrzmi buńczucznie, znacznie wększe, niż AM Vulcan, nie wspominając o Huracanie GT3, który stał naprzeciw stoiska Arrinery.

Uprawnienia umieszczania postów