Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik Filmowy i Serialowy

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

UWAGA SPOILERY. NIE CZYTAĆ PRZED OBEJRZENIEM FILMU!!!

SPOILER ALERT!!!

Owszem, czytałem. I nie kwestionuję np. możliwości istnienia tuneli czasoprzestrzennych, ani efektów relatywistycznych (jak choćby dylatacja czasu, z resztą to już wiemy od czasów Einsteina). Drażni mnie jednak to, że w filmie te teorie są wykorzystane tak, żeby akurat pasowały do fabuły. Zdajesz sobie sprawę, że grawitacja na planecie (której istnienie w formie przedstawionej w filmie jest i tak niemożliwe), na której czas płynie tak drastycznie wolniej, niż na ziemi rozsmarowałaby wszystko na placek o grubości jednego atomu? Albo to, że wokół CZARNEJ DZIURY autorzy ulokowali super wypasiony układ planetarny z trzema planetami potencjalnie zdolnymi zapewnić warunki sprzyjające życiu. To serio jest debilne. I tego typu "smaczków", które nie są w stanie przeżyć zderzenia z dzisiejszym stanem naszej wiedzy o wszechświecie jest znacznie więcej!
    Rozumiem, gdy twórcy poruszają się w obszarze czysto teoretycznych, ale sensownych i logicznych realiów, ale nieogarnięcie konsekwencji dobrze poznanych i naukowo potwierdzonych teorii jest dla mnie nie do przełknięcia.
    A wpadnięcie głównego bohatera w czarną dziurę i znalezienie się w wyniku tego zdarzenia w pokoju nastolatki mnie ómarło. Tak po prostu.
    I nie chcę nawet zaczynać dyskusji na temat podróży w czasie i wszystkich związanych z tym paradoksów. Z filmu wynika, że tunel czasoprzestrzenny został ulokowany nie przez obcych, ale ludzi, którzy przesiedlili się dzięki temu, że sami sobie w przyszłości ten tunel zrobili, żeby uratować samych siebie z przeszłości.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez usher99 Zobacz posta
    to zlepek bzdur i wyuzdanych fantazji reżysera
    A spodziewałeś się czegoś innego po filmie Nolana?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Puszek Zobacz posta
    No i to tłumaczenie tuneli czasoprzestrzennych poprzez kartkę przebitą ołówkiem. W tym momencie parsknąłem śmiechem. Nie dlatego, że analogia jest zła. Raczej dlatego, że dało się wymyślić coś ciekawszego, bo ciężko o bardziej przechodzony motyw.
    Widziałem ten motyw ostatnio w "Event Horizon" - "odgrzewali" ten film bodajże 2 tygodnie temu w telewizorni.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ostatnio widziałem trzy ciekawe filmy. Pierwszy to "Furia" z Bradem Pittem. Krwawy dramat wojenny umiejscowiony w realiach koncowki drugiej wojny swiatowej kiedy w 45 alianci przejmowali kontrole nad niemieckim terytorium. Akcja z perspektywy czołgu Sherman przebijajacego sie przez niemiecki opór. Efekty wizualne robia wrazenie.
    Drugi to "Nightcrawler". Bohater ktory słabo przedzie, staje sie hiena zarabiajaca na filmowaniu wszelkiego rodzaju wypadkow oraz ciezkich przestepstw z ulic LA i sprzedawaniu materiałow dla lokalnej telewizji. Z poczatku smiga stara toyota. Pozniej zaczyna sobie dobrze radzic i kupuje challengera srt. Pod koniec filmu swietna scena poscigu.
    Trzeci to "Gone Girl". Zona dzienniarza znika w dziwny okolicznosciach.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Dzikie historie Almodovara .. pierwsza rozbawi każdego, w drugiej przypomnimy sobie o najgorszych instynktach gdy siedzimy za kółkiem, natomiast ostatnia jest jak najlepszy deser po sytym obiedzie.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Dzikie historie to nie do końca film Almodovara - jest tam tylko producentem.

Furie też polecam, mimo kilku głupot bdb film.

Ponadto z filmów jakie ostatnio oglądałem polecam również:

Zanim zasnę
    Sędzia
    Son of a Gun
    Krocząc wśród cieni
    Brudny szmal
    These Final Hours
    Rogi
    Zaginiona Dziewczyna
    Housebound

Nie polecam natomiast:

Pojmani
    Annabelle
    Wywiad ze Słońcem Narodu
    Klątwa Jessabelle

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Wczoraj na TVP Kultura szedø "Cygan".
    Jak dla mnie dobry.

- - - Aktualizacja - - - -

Wczoraj na TVP Kultura szedø "Cygan".
    Jak dla mnie dobry.

Domyślnie

Ze swojej strony mogę polecić kilka filmów, jednak każdemu co innego do gustu przypadnie:
    Skazani na Shawshank
    Nietykalni
    Seven
    Fight Club
    Sobowtór diabła
    Sprawdź na stronie Joanny i Pawła jakie auto możesz sprowadzić z Niemiec.

Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie to z mojej strony polecam serial: Constantine, (te same uniwersum co w filmie o tym samym tytule) Bardzo dobra gra aktorska, wychodzi na bierząco.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Seven jest świetne, mogę oglądać po kilka razy. Od dziś w kinach "Anioł Śmierci" czyli "Kobieta w czerni" 2. Z ciekawości pójdę, bo jedynka mi się podobała na tle reszty dzisiejszych, raczej prymitywnych horrorów opartych na rozlewie krwi.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Uprawnienia umieszczania postów