Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Witajcie drodzy forumowicze.
    Jako że niedawno się zarejestrowałem to chciałbym się jakoś przedstawić, a że nie ma odpowiedniego działu do tego to się wspomogę poprzez swój samochód.
    Zresztą kto chciałby o mnie czytać. Ważniejszy jest pojazd :P

Oto on. Lancia Lybra 2,4JTD 2001r. 140KM, 305Nm.
    W tej chwili przebieg niecałe 148tyś km.
    Jestem jego pierwszym właścicielem w Polsce. Kupiłem go od polskiego handlarza, który ściąga samochody z włoskich salonów samochodowych. Mój egzemplarz stał akurat w salonie Mitsubishi.
    Samochód jest o dziwo w idealnym stanie technicznym (o dziwo jak na eksploatacje przez Włocha) pomimo nie wymienianego NIGDY rozrządu oraz oleju 50tyś km temu.
    Oczywiście ja osobiście już o te rzeczy zadbałem bo prawie zemdlałem jak o tym usłyszałem. Zakupiłem mu nowe obuwie i na razie jeździ super.
    Wyposażenie:
    - dwustrefowa klimatyzacja automatyczna
    - pełna elektryka wszystkich szyb
    - elektryczne regulowane i podgrzewane zewn. lusterka z opcją elektrycznego ich chowania.
    - elektrycznie otwierany szyberdach
    - aluminiowe 15" felgi
    - tapicerka skórzana (alcantara) w świetnym stanie
    - lusterko wsteczne wewn. fotochromatyczne (samościemniające gdy ktoś z tyłu ma nas zamiar razić)
    - czujnik deszczu na szybie przedniej i tylnej.
    - ABS wspomagany EBD
    - Audio Bose ze wzmacniaczem i subwooferem - znana firma i boskie brzmienie tutaj pozwolę sobie zacytować wikipedię w tej kwestii bo lepiej bym tego nie ujął
    "Na szczególną uwagę zasługuje system nagłośnienia zaprojektowany specjalnie dla Lancii Lybry przez renomowaną firmę Bose. Składa się on z 7 głośników: 2x woofer 168mm w drzwiach przednich, 2x tweeter 50mm w drzwiach przednich, 2x midrange 160mm w drzwiach tylnych oraz subwoofer 230mm w tylnej półce w wersji Berlina lub bass box w ściance bagażnika (14dm3) w wersji SW. Nagłośnienie kontroluje wzmacniacz z 6 kanałami o mocy 37 W każdy. Całkowita moc muzyczna wynosi 220 W"
    - I.C.S. - czyli wielki wielofunkcyjny komputer pokładowy sterowany za pomocą 7" wyświetlacza zintegrowany z systemem nagłośnienia
    - 4 airbag (kierowca, pasażer i boczne w przednich siedzeniach)
    - pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa
    - halogeny przód
    - podłokietniki, przód i tył.

Pewnie jeszcze o jakimś szczególe zapomniałem ale to już nie istotne.

Czas na zdjęcia.

Proszę o ocenę samochodu (mnie oceniać nie musicie).
    Pozdrowienia dla forumowiczów autogaleria.pl
    Ostatnio edytowane przez Samurai ; 20-09-2008 o 12:09

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Widać, że w słonecznej Italii auto miało niełatwe życie (obcierki lakieru) ale za to nadrabia środkiem (wyposażenie). Największym zgrzytem w mojej ocenie jest tutaj silnik typu "traktor" no i nadwozie... w sedanie wygląda o niebo lepiej ten samochód.

Szerokości życzę i zadowolenia z jazdy
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Dziękuję za komentarz.
    Ten silnik jest uważany za jeden z najlepszych jednostek napędowych dla tego samochodu na spółkę z 2.0pb 155KM.
    Jest dość oszczędny, a elastyczność pozwala na wygodne podróżowanie po mieście oraz na trasie - czuję się bezpiecznie bo jest dość mocny od niskich obrotów.
    A, że stara konstrukcja to gdy zimny musi pohałasować. Na szczęście wyciszenie samochodu jest takie, że dzwięk silnika nie przeszkadza. Akurat wczoraj podjechałem pod blok i znajomy, który ma Opla Zafirę w dieslu powiedział "ładnie Ci to mruczy" więc pewnie od niemieckich starszych konstrukcji typu TDI jest troszkę cichszy. Ja tego nie oceniam bo wcale mi nie przeszkadza klekot common raila czy TDI gdy są rozgrzane. Przy wyższych obrotach i owszem da się go słyszeć ale to tylko ładnie się komponuje ze świstem turbiny.
    Co do nadwozia to [volume minimum]też ładniejszy jest dla mnie sedan [volume normal] :P.
    Jednak praktyczność wygrała. Mam 3 osobową rodzinę i aby wyjechać nad wodę pakuje co popadnie i nie zastanawiam się czego nie taszczyć ze sobą.

Wspominałem o Włochach. Nie zdziwiłem się, że jest troszkę poobdzierany. Szczęście, że tylko na zderzakach i listewkach - lakier jest już bez zastrzeżeń.
    Ostatnio edytowane przez Samurai ; 10-07-2008 o 13:07

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kaeres Zobacz posta
    Witajcie drodzy forumowicze.
    Jako że niedawno się zarejestrowałem to chciałbym się jakoś przedstawić, a że nie ma odpowiedniego działu do tego to się wspomogę poprzez swój samochód. Zresztą kto chciałby o mnie czytać.
    Jeśli jednak chciałbyś się przedstawić, na forum jest odpowiedni temat:

http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=1397

Lybra hmm auto z nutą indywidualizmu, dobre dla osób które nie chcą jeździć kolejnym Passatem. Diesel faktycznie nieco nie pasuje, choć rozumiem że aspekty ekonomiczne wzięły górę
    "Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia." - Warren Buffett

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Jaki fajny silniczek. Znana z Alfy 2.4 JTD. Świetna 5-cio cylindrówka, a do tego można ja całkiem nieźle podkręcić.
    Auto to już unikat, ale bardo funkcjonalny. Gratuluje i pozdrawiam kolejnego miłośnika "włoszczyzny"
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

Bardzo mi się podoba ta Lybra, tylko przód nieco psuje ogólny obraz.... tył jest świetny jak na kombiaka, a środek to już mistrzostwo ;] jak się spisuje diesel? Ile pali i czy były jakieś usterki?
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez JDM-san Zobacz posta
    Ile pali i czy były jakieś usterki?
    Kolega chyba dopiero co kupił ten automobil, bo jeszcze nie ma blaszek polskich, toteż pewnie nie było jeszcze awarii

Mi Lancia Lybra kojarzy się tylko z jednym... z wypadkiem (smiertelnym) znanego aktora Waldemara Goszcza...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Pali jak każdy diesel czyli mało jak na swoją pojemność.
    Komputer pokazuje 7,5-8l ale realne jest w okoliach 6,5l gdy jeżdżę do pracy - zaktualizuję te dane przy następnym tankowaniu (narazie zalałem pierwszy raz pełny bak a to było niespełna 9 dni temu).
    Zaznaczam, że go nie nadwyrężam zbytnio.
    Co do usterkowości to niestety nie mogę się nic wypowiedzieć bo byłbym bardzo nieobiektywny.
    Przed zakupem jedynie wyczytałem wszystko o Lanciach i szczegółowiej tym modelu i wypada praktycznie najlepiej z wszystkich włochów (chodzi generalnie o Lancie) i mam nadzieję, że ta sztuka będzie tego potwierdzeniem.

Najczęstszymi dla tej jednostki napędowej to podobno czujnik położenia wału.
    Zapraszam do testu w jeszcze dość świerzym "Motorze"
    Naprawdę wreszcie ktoś napisał o włochu troszkę prawdy.

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

To niewiele pali jak na 2.4 - mi komp średnio pokazuje 6.5, ale pali najczęściej niecałe 6 - w 5.8 - 5.9 się mieszczę
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar thermano
    Auto
    Fiat Bravo Sport 1.9 MJ 150 KM

Domyślnie

Gratulację za wybór oryginalnego i ciekawego auta .

Auto naprawdę pachnie Włochami

Oby sprawiało jak najmniej problemów , bo o komfort nie ma się co obawiać .

Szerokiej drogi
    " Jak pięknie się różnimy ..."

Uprawnienia umieszczania postów