Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 95

Wątek: Klasy Samochodów

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Ja do dam że przedstawiony podział jest to europejski podział według wielkości

Cytat Zamieszczone przez byku123 Zobacz posta
    Segment C - Skoda Octavia
    Segment D - Skoda Superb
    IMHO Oba sa miedzy klasowe... Octa C/D a Superb D/E chociaz teraz to juz owgóle... V70 IMHO też jest miedzy klasowym...

Dlatego nie lubie tych wszystkich klas bo kryteria przydzielania są dość mało konkretne...

BTW całkiem fajnie przedstawiony jest ten problem na wikipedi
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu
    http://en.wikipedia.org/wiki/Car_classification
    oraz
    http://motoryzacja.interia.pl/samoch...nty,785940,320
    http://www.motofakty.pl/artykul/od_a...y_rynkowe.html
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

wiedziałem że motyw skody się przewinie :P

Chory umysł który stoi za tym artykułem z wiki napisał że klasa E mercedesa oscyluje między klasą D i E. Za to w E umieścił citroena XM i Kię Oprius...
    zaraz mu nawrzucam.

tylko nie wiem jak...
    Ostatnio edytowane przez Shyrl ; 15-08-2008 o 00:20

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Ale z ręka na sercu powiem że ja tego w Wiki nie pisałem:P
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar roberto_nfs
    Auto
    .

Domyślnie

Wśród samochodów sportowych przydałby się jeszcze dokłądniejszy podział. W końcu Porsche Cayenne stoi niżej, niż Ferrari F430, F430 niżej niż Murcielago, a Murcielago niżej, niż np. Koenigsegg CCX, czy produkty takie jak Saleen, SSC, czy Dauer. I ten podział bardzo się prosi o dokonanie, gdyż dzięki jego brakowi całość sprawia wrażenie, jak w konkursie Best Cars w Auto Motor i Sport, gdzie bywam zmuszony do wybierania pomiędzy Alfą Romeo Brera, a Murciem na przykład .
    Barkuje mi tu również jeszcze dwóch segmentów limuzyn (ale ni cholery nie przychodzi mo do głowy pomysł, jakby je tu nazwać): czegoś ponad segmentem S, czyli samochodami luksusowymi (tam, gdzie siedzu Bentley Continental Flying Spur), oraz czegoś jeszcze o oczko wyższego, gdzie tłucze się Rolls z Maybachem.

A tak wogóle to temat choć oczywisty to jest bardzo przydatny i gdyby tak komu nie wystarczało normalne tłumaczenie to IMO należy go tu przyprowadzić siłą . Podkleić, oprawić w ramki i w razie wątpliwości zaglądać, coby owych wątpliwości nie było . Pożyteczność: 10/10 .
    Lamborghini. Do You dare?

Awatar wookasch
    Auto
    AR 147 1,9 jtdm 16V

Domyślnie

nie chce nikogo urazić ale osobiście uważam że obecnie przy tak rozwinietym rynku i szukanie niszy i niszy w niszy po pierwsze ciężo jest stworzyc taki podział po drugie jest to bezcelowe kazdy producent tworzy samochód dla okreslonej grupy odbiorców jak możne porównać np. dwa spokrewnione ze soba samochody jak np punto 2 i ypsilon niby ta sama klasa ale przeznaczone dla zupełnie równego grona odbiorców, a co na przykład z nissane notem? albo suzuki liana w wersji 5d? w ams nota ostatnio porównywali z fabią 2 kombi albo taki samochód jak X6 ma ktoś jakies pomysły gdzie go przyporządkować BMW nazywa o SAV jak dla mnie konkurencja to murano albo cx7 infiniti fx ale jeśli chodzi o klientele to bmw chyba bardziej celuje w posiadaczy cayenna... podziały na klase były bardzo latwe na poczatku lat 90 ale teraz to już chyba nie ma tak duzego znaczenia podrzuce jeszcze kilka samochodów których nie umiem zakwalifikowac prosze o pomysły:
    wspominane już bmw x6, nissan note, subaru baja, jeep wrangler unlimited, jeep compass, peugeot 1007, mini clubman, czekam na budująca krytyke ;P
    why so serious?

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Oba sa miedzy klasowe... Octa C/D a Superb D/E chociaz teraz to juz owgóle
    Superba zostawię w spokoju, ale Octavia - nie bardzo.

Płyta pochodzi z segmentu C i wymiarami też poza niego nie wykracza. Jest dłuższa od hatchbacków, ale tylko dlatego, że jest liftbackiem - porównując wymiary z sedanami jest taka sama jak one. Kombi też ma wymiary typowych kompaktowych kombiaków.

Auto
    Fiat Freemoont 2.0 Multijet 140KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Linea też tu chyba ląduje, bo bazuje na Grande Punciaku, który jest konkurentem Clio.
    Jeśli wziąść pod uwagę gabaryty zewnętrzne samochodu oraz rozstaw osi, to Linea przerasta o kilka centymetrów takie samochody jak Octavia I, Vectra B, Marea, Avensis I. Zdecydowanie przerasta samochody takie jak Golf V czy Astra II nawet w wersji sedan. Vectra i Avensis była chyba segmentem C wyższym jeśli nie D? Dociekliwi mogą sobie poszukać rozmiary samochodów - zaskoczenie murowane

Więc z tą klasą B byłbym ostrożny w stosunku do Linei.

Auto
    ...

Domyślnie

Ale linea to przestylizowane grande punto. Po prostu ma duzy bagażnik i jest długa. Dla mnie nadal jest to samochód klasy b. Albo mozna ja uznać za auto "międzyklasowe" b/c.

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mireks Zobacz posta
    Jeśli wziąść pod uwagę gabaryty zewnętrzne samochodu oraz rozstaw osi, to Linea przerasta o kilka centymetrów takie samochody jak Octavia I, Vectra B, Marea, Avensis I. Zdecydowanie przerasta samochody takie jak Golf V czy Astra II nawet w wersji sedan. Vectra i Avensis była chyba segmentem C wyższym jeśli nie D? Dociekliwi mogą sobie poszukać rozmiary samochodów - zaskoczenie murowane

Więc z tą klasą B byłbym ostrożny w stosunku do Linei.
    Vectra i Avensis to segment D. Tyle że samochody rosną, nowe Polo jest większe niż stary Golf, ale czy to coś zmienia w podziale na segmenty? Linea to wg. mnie klasa B, ew. jak napisał kolega międzyklasowiec B/C. Ale raczej nie należy go ustawiać w segmencie czysto C.
    "Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia." - Warren Buffett

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Ja uważam że Linea to segment B, bo jest na płycie Fiata Punto, podobnie jak Octavia do segment C, bo oparta jest na podwoziu Golfa.

Zresztą, gdzie np takiej Linei do Forda Focusa Sedan?

Albo Skodzie Octavii do Forda Mondeo albo Toyoty Avensis?
    No replacement for displacement

Uprawnienia umieszczania postów